Kaç Km

Afyon İzmir Arası Kaç Km – Araba, Tren, Otobüs Hangisi Daha Avantajlı

Afyon İzmir arası kaç km sorusunun yanıtını bu yazımızda veriyor olacağız. Afyon İzmir yolculuğu hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şey. Yolculuk yapmadan önce süre hesabı birçoğumuz için büyük bir öneme sahiptir. Vatandaşlar tarafından Afyon ile İzmir arasında kaç km olduğu en sık araştırılmakta olan konulardan biri. Araba ya da otobüsle yolculuk yapacaklar için km uzaklığını ele aldık. Afyon ile İzmir arasında kullandığınız otoyola göre farklılık göstermektedir. Afyon‘dan İzmir‘e gitmek için yaklaşık olarak 329 kilometre civarında yolculuk edilir.

Afyon İzmir arası kaç kilometre ve kaç saat sürer konusunda araştırma yapanlar, hemen aşağıdaki tabloda bütün bilgilere ulaşabilir. Bu tabloda iki şehir arasındaki mesafe ile birlikte yolculuk süresi hakkında da bilgi verdik. Ancak gidilecek olan mesafe aynı olsa da, trafik durumu, hava koşulları ve hızınıza bağlı olarak seyahat süresi farklılık gösterebilir.

Araba Mesafesi329 kilometre
Otobüs Mesafesi323 kilometre
Uçuş Mesafesi1 saat 5 dakika
Yaklaşık Mesafe329 kilometre
Araba Süresi3 saat 30 dakika
Otobüs Süresi4 saat 54 dakika
Yürüme Mesafesi67 saat
Tren Sefer Sayısı1

Afyon İzmir Arası Kaç Saat?

Afyon İzmir arasında yolculuk yapılırken farklı güzergahlar tercih edilebilir. Bu güzergahlardan biri D300/E96 üzerinden diğeri ise E87 üzerinden yolculuk yapılabilir. Yolculuk yaparken D300/E96 yolunu tercih ederseniz; 3 saat 30 dakika civarında sürecektir. Fakat E87 karayolundan gidilirse 4 saat 45 dakika civarında sürmektedir.

Yolculuk yaparken seçtiğiniz yola, mola sayınıza, hızınıza, trafik durumuna, yol çalışmalarına ve mevsimsel koşullara göre yolculuk süresi uzayabilir ya da azalabilir. Aşağıdaki başlıktan da yol tarifi alabilirsiniz.

Afyon İzmir Otobüsle Kaç Saat?

Afyon İzmir arası otobüsle yolculuk yapıldığında 4 saat 30 dakika ila 5 saat arasında sürmektedir. Aradaki 30 dakikalık fark, otobüs firmasına ve sefer saatinden kaynaklanmaktadır. Afyon – İzmir şehirleri arasında vatandaşlar seyahat edebilmek için otobüs firmalarını da tercih edebilirler. Biler satın alırken, bilet bilgileri arasında yolculuk süresini de inceleyebilirsiniz.

Afyon İzmir Arası Trenle Kaç Saat Sürer?

Tren yolculuğu yapmayı seviyorsanız, Trenle de Afyon‘dan İzmir‘e gidebilirsiniz. Ancak hızlı tren hattı olmadığından dolayı, normal trenle seyahat etmeniz gerekmektedir. Güncel tren bilgilerine baktığımızda ise bu yolculuğun, 8 saat 30 dakika civarında sürdüğünü görüyoruz.

Afyon İzmir Yol Tarifi

Afyon İzmir yol tarifi;

Afyonkarahisar Merkez/Afyonkarahisar’dan yola çıktığınızda, Erkmen bölgesinden Atatürk Blv. üzerinden Afyon Çevre Yolu/D300/E96 hedefine ulaşmanız gerekiyor. Daha sonrasında, İzmir konumunda Mürselpaşa Blv. hedefine gitmek için D300/E96 ve O-5/E881 rotasını izlemelisiniz. Altınyol/D300/D550 ara yolunu izleyerek Basmane/Şehir Merkezi yönündeki çıkışı kullanmanız gerekecek. Yola devam ederken, Mürselpaşa Blv. üzerinde ilerlemelisiniz. İsmet Kaptan bölgesinde arabayla 9 Eylül Meydanı hedefine gidin.
Bu güzergahı takip ederek İzmir’e yolculuk edebilirsiniz.

Ayrıca Afyonkarahisar şehrinden İzmir şehrine yolculuk yaparken yol tabelalarını, araç ya da telefonunuzdan Navigasyonu açarak yolculuğunuzu yapabilirsiniz.

Afyon İzmir Arası Ne Kadar Yakıt Tüketir?

Afyon İzmir arasında özel aracınızla seyahat edecekseniz yakıt maliyeti hesaplaması da yapmanız gerekir. Bu hesaplamayı sizin yerinize yaptık. Afyon ilinden benzinli bir araçla İzmir’e gitmeye çalıştığınızda yaklaşık olarak 27.10 LT benzin yakar. Dizel bir araçla yolculuk edildiğinde, 18.10 LT tüketir. LPG‘li bir araçla iki şehir arasında yolculuk yapacağınızda ise 33.11 LT tüp yakar. Yakıt fiyatları çok kısa sürelerde zamlandığından dolayı fiyat hesaplamasını sizin yapmanız için bıraktık.

Güncel yakıt fiyatları ile buradaki litre fiyatlarını çarparak maliyet hesaplaması yapabilirsiniz. Afyon İzmir şehirleri arasında yolculuk yapacak olanların merak ettiği hemen hemen her konuya burada yanıt verdik. Aklınızdaki soruları yorumlardan sorabileceğiniz gibi, yolculukla ilgili düşüncelerinizi de bize iletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir