Kaç Km

Almanya Türkiye Arası Kaç Km, Uçakla Saat?

Almanya Türkiye arası kaç km ve kaç saat sürer? Almanya’dan Türkiye’ye gelecekler ya da tam tersi Türkiye’den Almanya’ya gidecekler için burada kaç otobüs, özel araç ve uçakla ne kadar sürdüğüne değindik. Uzun yolculuklarda en çok merak edilen konu, mesafenin kaç kilometre olduğu ve yolculuğun ne zaman süreceğidir. İki farklı ülke arasında yapmayı planladığını seyahat için, tercih ettiğiniz araca göre mesafe ve süre farklılık göstermektedir. Yolculuğu yapacak olan kişiler, bu yolculuğu yaparken ne kadar zaman harcayacaklarını ve mesafeyi belirleyip yolculuğa ona göre çıkarlar. Peki, Almanya’dan gelecekler için Almanya Türkiye arası kaç kilometre? Buna ek olarak Türkiye Almanya arası kaç saat konularına değiniyoruz.

Ulaşım amacıyla günümüzde, karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu olmak üzere 4 farklı tüpte ulaşım tercih edilmektedir. Peki, Türkiye Almanya arası arabayla, uçakla ve otobüsle kaç saat sürer? İşte Almanya‘dan Türkiye kaç saat sürüyor konusuna dair bütün detaylar.

Almanya Türkiye arası kaç kilometre

Almanya Türkiye Arası Kaç Km?

Almanya Türkiye arası mesafe 2977 kilometredir. Nu mesafe özel araçla gidildiğinde hiç durmadan gidilirse 29 saat civarında sürmektedir. Giderken iki farklı güzergah tercih edilebilir. İkinci yani daha uzun olan güzergahta ise mesafe 3098 kilometredir. İkinci yoldan gidildiğinde yolculuk yaklaşık olarak 31 saat sürmektedir. Bu hesaplama aracın saatte 100 kilometre hızla gittiği düşünülerek hesaplanmıştır. Aracın daha hızlı ya da yavaş gitmesi durumunda yolculuk süresi azalabilir ya da artış gösterebilir.

Almanya Türkiye arası araçla 3000 kilometre civarındadır. Hiç mola yapmadan gidildiğini düşünecek olursak ortalama olarak 29 – 30 saat gibi bir sürede Almanya’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Almanya’ya seyahat edilebilir.

Türkiye Almanya Arası Kaç Kilometre?

Arabayla mesafe: 3000 km (1865 mi)
Arabayla kaç saat: 1 Gün 6 Saat
Ortalama sürat: 100.1 km (62.2 mi) /h

Almanya’dan Türkiye’ye ya da Türkiye’den Almanya‘ya karayoluyla özel araçla gitmeyi düşünenler yaklaşık olarak 3000 kilometre yol kat etmelidir. Bütün mesafeyi ortalama 100 kilometre hızla geldiğinizi düşünecek olursak 30 saat gibi bir sürede Türkiye sınırına ulaşmış olursunuz.

Almanyadan Türkiye Arabayla Kaç Saat?

Almanya’dan Türkiye’ye arabayla kaç saat sürer? Arabayla gelmeyi düşünüyorsanız 100 kilometre hızla gelirseniz 3000 kilometrelik mesafeyi hiç durmadan 1 gün 6 saat gibi bir sürede gelmiş olursunuz. Ancak Türkiye’de gideceğiniz ilin mesafesi bu mesafeye dahil değildir.

Almanya Türkiye Uçakla Kaç Saat?

Kalkış noktası Almanya olan uçuşlar birden fazla şehirde yapılmaktadır. Örneğin Almanya Düsseldorf Türkiye arası uçakla 3 saat 5 dakika sürmektedir. Frankfurt Türkiye arası 2 saat 55 dakika sürmektedir. Stuttgart Türkiye arası ortalama 2 saat 45 dakika sürer. Münih Türkiye arası yaklaşık olarak 2 saat 30 dakika sürüyor. Ortalama baz alınırsa Almanya‘dan Türkiye 3 saat sürer.

Düsseldorf şehrinden
11 şehre aktarmasız uçuş yapılabilir
3 saat 5 dakika
Frankfurt şehrinden
8 şehre aktarmasız uçuş yapılabilir
2 saat 55 dakika
Stuttgart şehrinden
8 şehre aktarmasız uçuş yapılabilir
2 saat 45 dakika
Münih şehrinden
9 şehre aktarmasız uçuş yapılabilir
2 saat 30 dakika
Köln şehrinden
9 şehre aktarmasız uçuş yapılabilir
3 saat 5 dakika

Konya Almanya Arası Kaç Saat?

Arabayla mesafe: 3060 km (1901 mi)
Arabayla kaç saat: 1 Gün 10 Saat
Ortalama sürat: 90 km (55.9 mi) /h

Ankara Almanya Arası Kaç Km?

Arabayla mesafe: 2772 km (1722 mi)
Arabayla kaç saat: 1 Gün 6 Saat
Ortalama sürat: 92.4 km (57.4 mi) /h

Almanya Antalya Uçakla Kaç Saat?

Berlin-Antalya arası uçuş mesafesi ne kadar ve kaç saat sürer?

Berlin-Antalya arası uçuş mesafesi yapıldığında mesafe 2199 kilometredir. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu ise ortalama olarak 2 saat 40 dakika civarında sürmektedir.

Almanya İzmir Kaç Km?

Almanya İzmir arası 2471 kilometredir. Berlin, Almanya ile İzmir arası 2471 Km mesafe bulunmaktadır. Bu mesafe özel araçla 100 kilometre hızla gittiğinizi düşünürsek 1 gün 2 saat sürer. Uçak ile seyahat edilirse, 1894 Km olacak olan yolculuk 3 saat 1 dakika sürüyor. Almanya İzmir arası ne kadar yakar;

Dizel bir araç kullanıyorsanız bu mesafe için yaklaşık olarak 135.91 Lt, benzinli bir araç ise 197.68 Lt yakıt tüketir. Güncel yakıt fiyatları üzerinden kaç TL tüketim yapılacağını hesaplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir