Haber

Amerika ve Almanya PS5 Fiyatı 2024

Playstation 5 Amerika ve Almanya fiyatı ülkemizde en fazla araştırılan konulardan biridir. Bu yazımızda güncel olarak Amerika ve Almanya PS5 fiyatları 2024 güncel bilgileri listeliyoruz. Buradaki bilgiler, Almanya ve Amerika’da hizmet vermekte olan teknoloji ürün satışı yapan online alışveriş sitelerinden alınmıştır. Eğer Almanya ya da Amerika gibi yabancı ülkelerden bu ürünü almayı düşünüyorsanız yıl sonuna doğru Black Friday indirimlerinden faydalanarak alabilirsiniz. Almanya’daki ürünlerin fiyatlarını incelemek için; Almanya alışveriş siteleri başlığındaki web sayfalarından birini ziyaret edebilirsiniz.

Playstation 5 Almanya fiyatı, hakkında bilgi almak isteyenler için ilk başlıkta Almanya için fiyatı açıkladık. İkinci başlıkta ise Amerika’daki PS5 fiyatları hakkında bilgi veriyor olacağız. Aşağıda verilen fiyatlarda PS5 ile birlikte verilen oyunlar farklılık gösterdiği için, fiyatlar da farklıdır. O halde hadi birlikte PS5 yurt dışı fiyatlarını incelemeye başlayalım.

Almanya PS5 fiyatı

Almanya Playstation 5 Fiyatı 2024

Almanya’da satılan PlayStation 5 fiyatı, Call of Duty Modern Warfare III Bundle oyunu ile birlikte; 599 Euro fiyatlar satılmaktadır.

  • PlayStation 5, Disk Edition + EA Sports FC 24 (DLC): 499,99 Euro
  • PlayStation 5 Marvel’s Spider Man 2 Bundle: 499,99 Euro
  • PlayStation 5 Disk Edition: 549,99 Euro
  • PlayStation 5, MARVEL’S SPIDER-MAN 2 Limited Edition-Bundle: 719,99 Euro

Özetle direkt olarak PS5 satın aldığınızda 499,99 euro ödersiniz. Fakat yanında özel bir oyun ile satılan şekilde satın alırsanız fiyat artmaktadır. Buna ek olarak sınırlı üretim olan PlayStation 5, MARVEL’S SPIDER-MAN 2 Limited Edition-Bundle alırsanız 719,99 Euro ödeme yapmanız gerekir. Limited Edition olanlar sınırlı sayıda ve özel üretim olduğundan dolayı fiyatları daha da yüksektir.

Amerika PS5 Fiyatları Ne Kadar 2024?

Amerika’da Playstation 5 almak isterseniz; 500 dolar gibi bir ücret ödemeniz gerekir. Fakat yine limitli üretim ve yanında oyun verilen modelleri satın almak isterseniz fiyat artmaktadır. Örnek fiyatları aşağıdaki listeden inceleyin. Ülkemizde 20.500 TL civarında fiyatlara satılan bu ürünün yurt dışı fiyatı da oyun severler tarafından merak ediliyor. Hediye olarak ya da yurt dışına çıktığında bu ürünü satın almak isteyenler için güncel fiyatları burada listeledik.

Ekstra Mavi Denetleyici, Beyaz PULSE 3D Kulaklık ve Surge Çift Denetleyici Şarj İstasyonu Paketiyle Sony Playstation 5 Digital Edition Konsolu şeklinde satılan ürün 699.99 dolara satılıyor. Diğer modellerin fiyatları ise aşağıdaki gibidir.

Hatırlatma; Konsol fiyatı beraberinde verilen oyuna göre farklılık göstermektedir.

  • PlayStation 5 Disc Console Slim – Call of Duty Modern Warfare III Bundle: 499 dolar.
  • PlayStation 5 Disc Console – Marvel’s Spider-Man 2: 499 dolar.
  • PS5 GOD OF WAR RAGNAROK GAME CONSOLE: 568.90 dolar.
  • PlayStation 5 Console – Marvel’s Spider-Man 2 Limited Edition Bundle: 823.80 dolar.

Amerika’da Playstation 5 fiyatı ne kadar diye merak edenler yukarıdaki listeden fiyatı inceleyebilirler. Ayrıca bir üst başlıkta da Almanya fiyatı hakkında bilgiler paylaştık. Bu bilgiler Almanya ve Amerika’da hizmet veren alışveriş sitelerinden alınmıştır. Konsol fiyatları, beraberinde verilen oyuna göre farklılık göstermektedir. Eğer düz sadece konsol almak isterseniz Amerika‘da yaklaşık olarak 500 dolar ödeyeceksiniz. Almanya‘da ise 599 euro civarında bir ödeme yapmanız gerekir.

Playstation 5 Oyun Konsolu Özellikleri

PS5 oyun konsolunun özelliklerini merak edenler için, cihaz özelliklerini aşağıda tablo halinde paylaştık. Sony 2024 yılında çıkacak olan bazı oyunlar hakkında da yakın zamanda açıklama yapacak gibi görünüyor. Bakalım oyun dünyası 2024 yılında hangi oyunlarla buluşacak. İşte PS5 özellikleri;

GeliştiriciSony Interactive Entertainment
ÜreticiSony
Ürün ailesiPlayStation
TipEv video oyunu konsolu
Nesil9. nesil video oyun konsolu
MedyaUltra HD Blu-ray, Blu-ray, DVD
İşletim sistemiPlayStation 5 sistem yazılımı
CPU8 Çekirdekli AMD Zen 2 x86-64 3.5GHz’e varan (Değişken frekans) işlemci
Hafıza16GB GDDR6
Görüntü480p, 720p, 1080i, 1080p, 2160p, 4320p
GrafikAMD RDNA 2 tabanlı Özelleştirilmiş GPU (36 CU, 2.23 GHz’e kadar)
KameraHD Camera
Çevrimiçi servislerPlayStation Network
Geriye uyumlulukPlayStation 4 oyunlarının büyük çoğunluğu oynanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir