Kaç Km

Ankara Adana Arası Kaç Km, Saat Sürer Otobüsle, Uçakla

Adana’dan Ankara’ya yolculuk yapmadan önce vatandaşlar kaç kilometre mesafe gidileceği gibi konuları sıkça araştırırlar. Yazımızda Ankara Adana arası kaç km, Ankara Adana arası kaç saat sürer otobüsle ve uçakla hakkında merak edilen soruları yanıtlamakla birlikte en güncel bilgilere değiniyor olacağız .Ankara’dan Adana’ya gitmek için karayolu ya da havayolu ulaşım araçları tercih edilebilir. Karayolundan gidecekler için hem araçla hem de otobüsle kaç saat sürdüğü konusu da büyük önem taşımaktadır.

Ankara adana arası kaç kilometre? sorusunun yanıtı 500 kilometredir. Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 üzerinden gidildiğinde 500 kilometre gidilir. Bu rotada ücretli geçişler de bulunmaktadır. Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 otoyolu seçildiğinde yaklaşık olarak 4 saat 45 dakika gibi bir sürede Adana’ya varmış olursunuz. Ancak trafik durumuna bağlı olarak bu süre artış gösterebilir. Yolculuğa çıkmadan önce, Ankara Adana arası kaç kilometre, Ankara Adana arası kaç saat sürer otobüsle ve uçakla gidecekler için ayrı ayrı bilgiler.

Adana Ankara arası kaç km

Ankara Adana Arası Kaç Kilometre?

Ankara yönünden Adana yönüne seyahate çıkmadan önce gidilecek yolun kara yolu ve havayolu ile kaç kilometre olduğu vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Hayatımızda en değerli şeylerden biri zamandır. Bu nedenle doğal olarak yolculuklarımızda da ne kadar süre yolda geçireceğimizi öğrenmek istiyoruz. Ankara Adana arası kaç km sorusunun yanıtı;

  • Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 tercih edildiğinde 500 kilometredir.
  • Ankara – Adana Yolu ve Ankara – Tarsus Otoyolu/O-21 tercih edilirse 494 km’dir.

Gidilecek güzergahta farklı sapaklara sapmanız ya da farklı bir yol tercih etmeniz durumunda bu mesafe uzayabilir ya da kestirme yollar kullanıldığında mesafe kısalabilir. Peki karayoluyla gidilirken bu iki şehir arasında kaç saat yolculuk yapılmış olur? Bu sorunun yanıtına da hemen alt başlıkta değindik.

Ankara Adana Arası Kaç Saat

Seyahat ederken güzergahınıza bağlı olarak farklılık gösterse de Ankara Adana arası 4 saat 45 dakika civarında sürmektedir. Tabi ki bu hesaplama saatte ortalama 100 kilometre hızla giden bir otomobil için çıkan sonuçtur. Trafik yoğunluğu, yol durumu ya da daha hızlı gitmeniz halinde bu süre artış ya da düşüş gösterebilir. Sağlıklı bir seyahat için trafik kurallarına ve hız sınırlarına uyarak seyahat etmenizi öneririz.

Ankara Adana Arası Otobüsle Kaç Saat?

Ankara Adana güzergahında şehirler arası otobüs firmaları da çalışmaktadır. Bu otobüs firmalarından birini kullanarak Ankara’dan Adana’ya ya da Adana’dan Ankara’ya gitmek isterseniz yaklaşık 6 saat boyunca seyahat edersiniz. Belirli aralıklarla yolcuların ihtiyaçlarını gidermesi için mola verilmektedir. Bu iki şehir arasında Metro Turizm, Kamil Koç gibi çeşitli büyük otobüs firmaları çalışmaktadır.

Otobüsle seyahat etmek için ister online bilet satış sitelerinden isterseniz de bu şehirlerdeki otogarlardan bilet alabilirsiniz. Ankara’dan Adana’ya gitmek için dilerseniz Hava yolu ulaşımını da tercih edebilirsiniz. Hava yolu ulaşımı ile ilgili bilgilere de hemen alt başlıktan bakabilirsiniz.

Ankara Adana Arası Uçakla Kaç Saat?

Ankara ve Adana illeri arasında isterseniz hava yolunu kullanarak da seyahat edebilirsiniz. Uçak bileti fiyatlarını inceledikten sonra ister bir bilet acentesinden isterseniz de online uçak bileti satış sitelerinden biletinizi alabilirsiniz. Ankara Adana arası uçakla 1 saat sürmektedir. Ancak iki şehir arasındaki mesafe çok fazla uzak olmadığı için genelde özel araçla ya da otobüs firmaları ile seyahat tercih ediliyor.

Eğer Ankara’dan Adana’ya gittiyseniz ya da tam tersi Adana’dan Ankara’ya gittiyseniz ve kalacak yer arıyorsanız Google haritalardan Otel ya da Apart şeklinde aratarak size en yakın konaklama noktalarını görüntüleyebilirsiniz. Kısa yol olarak aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.

AnkaraOtel, Apart
Adana Otel, Apart

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir