Kaç Km

Ankara Bursa Arası Kaç Km, Kaç Saat?

Seyahat edilmeden önce gidilecek mesafenin kaç kilometre ve yolculuğun ne kadar süreceğini merak ederiz. Burada Ankara Bursa arası kaç kilometre ve kaç saat konularında araştırma yapanlar için çeşitli konulara değineceğiz. Ankara şehri ile Bursa şehri arasında yolculuk yapılırken genelde karayolu tercih edilmektedir. Bunun nedeni ise sürekli uçuş olmaması ve uçakların genelde aktarmalı olarak Ankara’dan Bursa’ya gidiyor oluşlarıdır. Bu yazımızda uçakla, otobüsle ve özel araçla seyahat edildiğinde yolculuğun ne kadar süreceği gibi birçok bilgiye ulaşabileceksiniz.

Ankara Bursa arası kaç km, sorusuna yanıt vermemiz gerekirse iki konum arasındaki mesafe gidilecek olan güzergaha göre farklılık göstermektedir. Örneğin, Dumlupınar Blv. ve D200 üzerinden yolculuk yapılması durumunda iki il arasındaki mesafe 386,2 km civarındadır. Bu mesafe de yüz kilometre hızla giden bir araç tarafından yaklaşık olarak 4 saat 27 dakika gibi bir sürede gidilebilir.

Ankara Bursa arası kaç kilometre

Ankara Bursa Arası Kaç Kilometre?

Karayolu Mesafesi386,6 km
Araba Süresi4 sa. 27 dakika
Otobüs Süresi5 sa. 30 dakika
Yürüme Süresi77 saat

Ankara Bursa arası otobüsle ya da araba ile gidilecek olursa yolculuk süresi değişebilir. Ancak seçilecek olan karayoluna göre mesafe azalabilir veya artabilir. Örneğin; D170 üzerinden gidildiğinde 422 kilometre yol gidilir ve yolculuk yaklaşık olarak 5 saat 42 dakika civarında sürer. Anadolu Otoyolu/O-4 üzerinden yolculuk yapıldığında mesafe 478 kilometredir. Bu güzergahtan özel araçla gidildiğinde yolculuk ortalama olarak 4 saat 57 dakika civarında sürecektir.

Dumlupınar Blv. ve D200 karayolu güzergahı tercih edilirse 386 kilometre yol gidilri ve saatte 100 km hızla giden bir otomobil bu mesafeyi 4 saat 28 dakikada gidebilir. Fakat yolculuk süresi trafik durumu, hava koşulları ve buna benzer sebeplerden dolayı artış gösterebilir.

Ankara Bursa Arası Kaç Saat?

Dumlupınar Blv. ve D200 güzergahından yolculuk yapıldığında saatte 100 km hızla gidilirse 4 saat 28 dakika civarında sürmektedir. Ankara Bursa arası; 4 saat 28 dakika sürer. Fakat, trafik yoğunluğu ve hava koşullarına göre bu süre artış gösterebilir.

Bursa Ankara Arası Kaç Saat Sürer?

Bursa Ankara arası 4 saat 28 dakika sürmektedir.

Bursa Ankara Arası Kaç Kilometre?

Bursa – Anakra arası 386 kilometredir. Eğer saatte 100 km Hızla giderseniz yaklaşık olarak 4 buçuk saatte Ankara’ya varmış olursunuz.

Ankara Bursa Arası Otobüs Firmaları

Ankara – Bursa arası çeşitli otobüs firmaları çalışmaktadır. Bunlar; Gümüşhane, Niksarkale, Uludağ, İnan, Es, Başkent, Seç, Ali Osman Ulusoy, Metro, Varan, Ses, Nilüfer, Pamukkale ve Kamil Koç her gün Ankara Bursa arasında seferler yapmaktadır.

Ankara Bursa Arası Kaç Saat Otobüsle?

Ankara Bursa arası otobüsle seyahat edildiğinde 5 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Bu süre yapılacak olan molanın uzaması ya da trafiğin yoğunluğuna göre farklılık gösterebilir.

Ankara Bursa Yol Haritası

Ankara Bursa arasında karayolu ile seyahat edilirken yukarıdaki haritada bulunan yol güzergahlarından birini tercih edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz güzergaha göre mesafe uzayabilir. Ankara’dan Bursa’ya gittiğinizde kalacak yer arıyorsanız gitmeden önce rezervasyon yapmanız gerekebilir. Eğer gideceğiniz bir yer yoksa, Google haritalar ile konaklama hizmeti veren işletmeleri inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir