Kaç Km

Antalya Kaş Arası Kaç Km, Kaç Saat Otobüsle, Araçla, Yol Tarifi

Kaş, Antalya ilinin en batısında bulunan turistik ilçesidir. Antalya’ya tatile gidiyorum diyen birçok kişi de Kaş’ı ziyaret etmektedir. Peki, Antalya Kaş arası kaç km, kaç saat sürer? Antalya merkezden Kaş’a gidecek olanlar yolculuğun ne kadar süreceğini ve iki konum arasındaki mesafeyi araştırmaktalar. Bu rehberimizde Merkezden Kaş ilçesine gitmek ne kadar sürer ve kaç kilometre yolculuk yapılır sorularını yanıtlıyor olacağız.

Tatil kentlerinden biri olan Kaş Antalya’nın en fazla ziyaret edilen ilçelerinden biridir. Kaş’ta tatil yapacak olanlar Otel, Pansiyon ya da Villa tercih edebiliyorlar. Ayrıca günübirlik olarak da çok fazla ziyaretçi almaktadır. Antalya, Akdeniz Bölgesinde olan, Türkiye’nin en kalabalık beşinci ilidir. Özellikle yaz aylarında Turist sayısından dolayı nüfus daha da artar. Ülkemizin en ünlü turizm ve turunçgiller ili de diyebiliriz. Burada büyük oranda turizm sektörü gelişmiştir. Ayrıca ticaret bakımından da zengin bir ilimizdir. İnsanlar Antalya merkezden Kaş’a gitmek isteyebilirler. Bu durumda da ortaya “Antalya Kaş arası kaç kilometre? Otobüsle, özel araçla Kaş Antalya arası kaç km ve ne kadar sürer?” gibi sorulara yanıt arıyorlar. Rehber niteliğindeki içeriğimizde bunu açıklıyor olacağız.

Antalya Kaş Arası Kaç Km?

Antalya Kaş arası kaç kilometre; D400 üzerinden yolculuk yapılırsa 187 kilometredir. Antalya Denizli Yolu/D330/E87 ve D635 güzergahından gidildiğinde 195 kilometredir.

Antalya ve Kaş arası kaç kilometre sorusunun yanıtı yaklaşık olarak 187 kilometre civarındadır. Antalya Kaş arası özel araçla 3 saat sürer. Ancak yolculuk esnasındaki trafik yoğunluğu, mevsimsel koşullar, yol çalışmaları gibi durumlardan dolayı yolculuk süresi artış gösterebilir. Yolculuk yaparken özel araç ya da otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Antalya Kaş Arası Kaç Saat Sürer?

Antalya Kaş arasında D400 yolu üzerinden yolculuk yaparsanız yaklaşık olarak 3 saat civarında sürmektedir. Fakat yolculuk süresi, güzergahtaki trafik yoğunluğu, mevsim şartları ve diğer sebeplerden dolayı uzayabilir. Antalya kaş arasında trafik kurallarına uyarak seyahat ederseniz yolculuğunuz 3 saat sürüyor.

Antalya Kaş Arası Otobüsle Kaç Saat?

Antalya kaş arasında hizmet veren firmaları tercih ederseniz yolculuk 3 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Buradaki bilgiler, Google Haritalar’a göre oluşturulmuştur. Haritalar mevcut trafik durumuna göre sonuç vermektedir. Bu sebeple yolculuk yaparken araç ya da telefon navigasyonunuzu açarak yol tarifi ve varış süresi bilgisi edinebilirsiniz.

Antalya Kaş Yol Tarifi

Antalya

Sarısu konumunda Adnan Menderes Blv., 100 Yıl Blv ve Atatürk Blv. üzerinden Akdeniz Blv./D400 hedefine gidin.
19 dk. (12,7 km)

Ağullu konumunda Elmalı Kaş Yolu hedefine gitmek için D400 rotasında devam edin.
2 sa. 27 dk. (163 km)

Kızılağaç konumundaki hedefinize gitmek için Elmalı Kaş Yolu üzerinde devam edin.
15 dk. (11,6 km)
Kaş
Antalya

Antalya – Kaş arasında yolculuk yaparken yukarıdaki güzergahı takip edebilirsiniz. Aynı zamanda telefon ya da arabanın Navigasyonunu açarak da yolculuk yapılabilir. Yolculuk esnasında, trafik kurallarına ve yol tabelalarına uymayı unutmayın.

Antalya Kaş Arası Ne Kadar Yakar?

Antalya Kaş arası ne kadar benzin, mazot yakar; Yolculuğu benzinli bir araçla yapacak olursanız 12,3 litre yakıt tüketimi yapar. Dizel bir araçla yolculuk yaparsanız ortalama olarak 11,3 litre yakıt tüketimi gerçekleşir. Güncel benzin ve mazot fiyatlarına çarparak kaç TL yakıt tüketeceğini hesaplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir