Genel

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek – Nasıl Yapılır?

Birini cep telefonundan aradığınızda bazı uyarı mesajları ile karşılaşabilirsiniz. Bazı kişiler aradığınız kişi şu anda meşgul ne demek sorusunun yanıtını arıyorlar. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom GSM operatörlerinden herhangi birini kullanıyorsanız bu sesli mesaj ile en az bir defa karşılaşmışsınızdır. Peki bu uyarı tonu ne demek ne anlama gelir?

Cep telefonu ile birini aradığınızda aradığınız numaraya ulaşılamamaktadır ve buna benzer sesli notlar ile karşılaşabilirsiniz. En sık araştırılan konulardan biri olan aradığınız kişi şu anda meşgul sesli notunun ne anlama geldiğini burada sizin için açıklıyoruz. Bilgi aktarmak için gsm operatörleri tarafından kullanılan sesli notlar aradığımız kişinin ulaşılabilir ya da ulaşılamaz olduğunu bize anında iletiyorlar. Peki aradığınız kişi şuanda meşgul ne demek?

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Ne Demek?

Cep telefonunuzdan birini aradığınız zaman meşgul sesli mesajı ile karşılaşabilirsiniz. Birini aradığınızda ulaşamasanız dahi bir sesli bilgi alırsınız. Fakat genelde birini aradığınız zaman aradığınız kişi şu anda meşgul sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz bilgisini verilir. Bu durum uzun sürdüğünde ise insanların aklına şüphe düşebiliyor.

Peki birini aradığımızda aradığınız kişi şu anda meşgul ne demek anlamı:

 • Aradığınız kişi o an bir başkasıyla konuştuğu için bu uyarıyı duyarsınız.
 • Aradığınız kişi o an sizi ya da bir başkasını arıyor olabilir.
 • Aranılan kişi o an meşgul olduğundan dolayı görüşmeyi reddediyordur.
 • Şebeke sorunlarından dolayı da bu problem ile karşılaşılabiliyor.
 • Aradığınız numaranın sahibi sizi engellemiş olabilir.

Aradığınız kişiyi aradığınızda direkt olarak meşgule düşüyorsa ve bu uzun süre devam ediyorsa muhtemelen o kişi sizi engellemiştir. Engellendiğiniz zaman da aradığınız kişi şu anda meşgul sesli notu ile karşılaşırsınız.

Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Nasıl Yapılır?

Biri sizi aradığı zaman aradığınız kişi şu an meşgul uyarısı versin istiyorsanız bunu yapmak mümkün. Hem toplu şekilde hem de sadece bir kişiye göre bu ayarı yapabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom için, birini engellediğinizde aradığınız kişi şuanda meşgul uyarısı ile karşılaşır. Siz de aradığınız kişi şuanda meşgul yapmak için:

 • Bir kişiye göre ayar yapmak için o kişinin telefon numarasını engelleyebilirsiniz.
 • İstediğiniz zaman tekrar engeli açabilirsiniz.
 • Gelen aramada kapatma tuşuna basarak meşgul uyarısını görmesini sağlayabilirsiniz.
 • Toplu şekilde ayar yapmak için çağrı ayarları bölümüne girdikten sonra gelen tüm çağrıları engelle seçeneğini seçmeniz gerekir.

Birini engellemek için rehberde o kişiyi bulun. Ardından üç nokta seçeneğine dokunarak engelle seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Turkcell Aradığınız Kişi Şu Anda Meşgul Sinyal Sesinden Sonra Mesajınızı Bırakabilirsiniz

Bazı kullanıcılar birini aradığında karşılaştıkları aradığınız kişi şu anda meşgul sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakabilirsiniz ne demek uyarısının anlamını araştırıyorlar. Haberimizde de bahsettiğimiz gibi bu notu alıyorsanız nedeni:

 • Başka biriyle telefon konuşması yapıyor olabilir.
 • Telefonun çekmediği ve şebeke sorunu olan bir yerde olabilir.
 • Aynı anda birbirinizi aradığınız için bu uyarıyla karşılaşabilirsiniz.
 • Karşıdaki kişi sizi engellemiş olabilir.

Bu uyarının karşılaşıldığı operatörler:

Turkcell🟢 – Çalışıyor
Vodafone🟢 – Çalışıyor
Türk Telekom🟢 – Çalışıyor

Bütün operatör kullanıcıları en az bir defa bu uyarı ile karşılaşmıştır. Eğer sürekli bir şekilde bu sesli uyarı ile karşılaşıyorsanız karşıdaki kişi sizi engellemiş demektir.

Aradığım Kişi Sürekli Meşgul Çalıyor

Annenizi, kardeşinizi, sevgilinizi ya da herhangi birini aradığınızda sürekli meşgul çalıyorsa bunun iki nedeni olabilir. Telefonla aradığım kişi sürekli meşgul çalıyor sorununun nedeni:

 • Şebekenin çekmediği bir yerde olabilir.
 • Sizi engellemiş olma olasılığı yüksek.

Ayrıca bazı kişiler çok uzun soluklu cep telefonu konuşmaları yapabiliyorlar. Örneğin saatlerce telefon konuşması yapan kişiler arandığında da o süreç içerisinde aradığınız kişi meşgul çalacaktır.

Biri sizi engellediğinde, şebekesi çekmediğinde ve aynı anda birbirinizi aradığınızda karşılaştığınız bu uyarının ne anlama geldiğini burada açıkladık. Aradığınız kişi şu anda meşgul ne demek sorusunun yanıtına buradan ulaşabilirsiniz. iPhone ya da android cihazlardan birini aradığınızda bu uyarı ile karşılaşabilirsiniz.

Aynı zamanda Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom abonelerinin sıkça duyduğu bu uyarıyı isterseniz siz de sizi arayanlara yapabilirsiniz. Birini engelleyerek ya da gelen bütün aramaları engelleyerek aradığınız kişi şu anda meşgul uyarısı verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir