Genel

Ataşehir Hangi Yakada – Ataşehir Nerede

Ataşehir hangi yakada ve İstanbul Ataşehir nerede soruları için rehber içerik. Ataşehir, birçok ilde mahalle olarak geçmektedir. İstanbul’da ise ilçe adıdır. 2022 itibarıyla nüfusu 423.127’dir Ayrıca bu ilçede 17 adet mahalle bulunmaktadır. Ataşehir, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin ilçesidir. Ataşehir’in il merkezi ile olan uzaklığı ise yaklaşık olarak 26 km’dir.

Ataşehir İstanbul’da en kalabalık nüfusa sahip ilçelerden biridir. İstanbul’a ilk defa gidecekler sıkça nerede olduğunu sorgulamaktadır.

Ataşehir Hangi Yakada:

Ataşehir, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan ilçelerindendir. İstanbul’un doğusunda, Kocaeli’nin batı tarafında bulunan ilçede denize kıyı yoktur. 2008 senesinde Kadıköy, Kartal, Ümraniye ve Üsküdardan bazı mahalleleri içine katıp ilçe olmuştur. İstanbul’un 39 ilçesinden biridir.

İstanbul Ataşehir Nerede:

İstanbul Ataşehir ilçesi Anadolu yakasındadır. İlçenin büyüklüğü 25 kilometrekare kadardır. İstanbul Ataşehir hangi semte yakın? Güneybatıdan Kadıköy, batıdan Üsküdar, kuzeyden Ümraniye, doğudan Sancaktepe ve güneydoğudan Maltepe ilçeleri ile çevrili olduğunu söyleyebiliriz.

Ataşehir Anadolu mu Avrupa Yakası mı?

İstanbul’daki Ataşehir Anadolu yakasındadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir