Teknoloji

Azar Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Azar uygulaması günümüzde en çok kullanılan sesli ve görüntülü sohbet edilebilen bir platformdur. Bazı kullanıcılar Azar hesap nasıl silinir konusu hakkında araştırmalar yapıyorlar. Bu haberimizde Azar hesap silme ile ilgili bütün adımları anlatıyoruz. Uygulamayı kullandıktan sonra sıkıldıysanız ya da artık kullanmak istemiyorsanız burada anlattığımız yöntemi uygulayarak hesabınızı anında silebilirsiniz.

Azar hesabı silme, işlemleri hem android telefonlarda hem de ios işletim sistemine sahip iPhone telefonlarda birkaç dakika içerisinde yapılabilir. Uygulamayı artık kullanmayı düşünmüyorsanız tamamen silebilirsiniz. Ancak hesabınızı sildikten sonra hesaptaki bütün veriler ve ögeler de silinecektir. Buna ek olarak kısa süreli ara vermek istiyorsanız uygulamayı kaldırabilirsiniz. Daha sonrasında tekrar kullanmak istediğinizde aynı hesabınızla giriş yaparak uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Azar Nedir?

Azar, çevrenizde bulunan ya da dünyadaki milyonlarca kişiyle görüntülü ve sesli sohbet edebileceğiniz bir platformdur. Kadın ve erkek kullanıcılar tarafından dünyanın her yerinden kullanıcıya sahip olan bu uygulama oldukça popülerdir. Azar’da kimlerle karşılaşabileceğinizi tahmin bile edemezsiniz. Çocukluk arkadaşınızla dahi denk gelme ihtimaliniz var. Ülkemizde genelde canı sıkılan ya da yalnız yaşayan insanların sosyalleşmek için kullandığı bu uygulama hem android hem de ios işletim sistemini desteklemektedir.

Azar uygulamasında canlı görüntülü sohbet özelliği ile iletişim kurabileceğin gibi Live özelliğinden de çeşitli eğlenceli videolar izleyebilirsiniz. Uygulama ücretsiz olsa da uygulama içi satın alma özelliği de bulunuyor. Gerçek para ödeyerek çeşitli özellikleri elde edebilirsiniz.

azar hesap silme

Azar Hesap Silme Adımları

  • Azar uygulamasına giriş yapın.
  • Uygulamadan Profilinize giderek, Ayarlar iconuna basın.
  •  Android kullananlar için “Azar Hakkında”ya ya da iOS kullanıcıları için Hesap Ayarları bölümüne giriş yapın.
  •  “Hesabı sil” seçeneğine dokunun.
  • Bunu yaptığınızda bir onay penceresi açılacaktır. Eğer hesabınızı silmek istediğiniz konusunda kararlıysanız, “Hesabı sil”e tıklayın.

Azar hesap silme işlemleri toplamda 5 adımdan ibarettir. Uygulamayı açtıktan sonra Ayarlar menüsüne giriş yapmalısınız. Ayarlar menüsünden de Azar hakkında ya da Hesap ayarları menüsüne giriş yapılmalıdır. Buradan da Hesabı Sil seçeneğine basarsanız size bilgi vermek için bilgilendirme kutucuğu açılacaktır. Eğer hesabınızı silme konusunda eminseniz işleme devam ederek silebilirsiniz.

Azar Hesap Silme Nerede

Azar uygulamasında hesap silme android ve iPhone cihazlar için farklı menülerdedir. Android cihazlarda Azar Hakkında menüsünde yer alan hesap kapatma özelliği iPhone telefonlarda Hesap Ayarları menüsünde yer almaktadır.

Azar Nasıl Kapatılır?

Azar uygulamasını telefonunuzdan kaldırdığınızda hesabınız silinmez. Bunun yerine sadece uygulamayı kaldırmış olursunuz. Ancak hesabı tamamen kalıcı olarak silmek istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz adımları uygulayarak silme işlemini tamamlamanız gerekir. Hesabınızı sildiğinizde o üyeliğe ait bütün veriler silinecektir. Bu yüzden hesabı silme konusunda emin olduktan sonra tamamen kalıcı bir şekilde silmenizi öneririz.

Azar uygulamasını sildikten sonra eski hesabınızı geri getiremezsiniz. Eğer uygulamayı tekrar kullanmak istiyorsanız yeniden bir hesap oluşturmanız ve bu hesap üzerinden kullanmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir