Genel

Bakara Suresi Kaç Sayfa Arapça?

Bakara suresi İslam’ın temel prensiplerini anlatan ve Müslümanlar tarafından en çok okunan surelerden biridir. Peki, Bakara Suresi kaç sayfadır? Arapça dilinde yazılan Kuran-ı Kerim’de Bakara Suresi Müslümanlar tarafından en çok okunan surelerden biridir. Doğal olarak bu sure ile ilgili bazı bilgiler de merak edilmektedir.

Bakara Suresi Kaç Sayfa Arapça?

Merak edilen konular arasında olan Bakara Suresi kaç sayfa sorusunun yanıtı: toplam 49 sayfa olan Bakara Suresi 286 ayetten oluşmaktadır.

Bakara Suresi Kaçıncı Suredir?

Bakara Suresi Kuran’ı Kerim’de hangi cüzde? Kuran’ı Kerim’in en uzun ve faziletli surelerinden olan Bakara Suresi, Kuran’ın 2. ve 3. cüzündür.

Bakara Suresi Kaç Ayet

Bakara suresi 281. ayetin Veda Haccı’nda, Mekke’de nazil olduğu söylenir. Bakara Sûresi (Arapça: سورة البقرة), Kur’an’ın ikinci ve en uzun surelerinden biridir. Kur’an’ın en uzun sûresi olan Bakara Sûresi, 286 ayetten oluşmaktadır. Faziletleri de en çok ulan surelerden biridir.

Bakara Suresi 1 Cüz Kaç Ayet?

Kur’an-ı Kerim’in 2. sayfasından başlayan ve 50. sayfaya kadar devam eden Bakara suresini okumak mümkün. Bu durumda 1cüz 1. ayetten 141 ayete devam etmektedir. 2. cüz ise 142. ayetten başlıyor, 253 ayete kadar devam ediyor.

Nisa Suresi Kur’an ı Kerim’in Kaçıncı Suresidir?

Nisâ Suresi (Arapça: سورة النساء; Sūratu’n-Nisā), Kur’an’ın dördüncü suresi olarak karşımıza çıkıyor. 176 ayetten oluşmaktadır. Medine’de indirildiği söylenen sure, anlamı Arapça kadınlar anlamına gelen “nisâ” kelimesinden almıştır.

Nisa Suresi Kaçıncı Cüz Kaçıncı Sayfa?

4- İSMAİL BİÇER Nisa Suresi Ayet:1-23, Sayfa:76-80, Cüz 4

Bakara Suresi Son İki Ayeti Anlamı

(285)

Allah’ın elçisi ve müminler, rabbinden ona indirilene iman ettiler. Her biri Allah’a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine inandılar. “O’nun elçileri arasında ayrım yapmayız” ve “İşittik, itaat ettik, bağışlamanı dileriz rabbimiz, gidiş sanadır.” dediler.

(286)

Allah hiçbir kimseyi, gücünün yetmediği bir şeyler yükümlü kılmaz; lehinde olanı da kendi kazandığıdır, aleyhinde olanı da kendi kazandığıdır. Rabbimiz! Unutur veya yanılırsak bizi cezalandırma! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yük yükleme! Üstesinden gelemeyeceğimiz şeyleri boynumuza borç kılma! Bizi bağışla, ayıplarımızı ört ve bize rahmetimle muamele buyur! Sen bizim sahibimiz ve yardımcımızsın; artık inkârcı topluluğa karşı bize yardım et!

Bakara suresi kaç sayfa ve bakara suresi ile ilgili merak edilen konuları burada anlattık. Bakara suresi ile ilgili merak ettiğiniz soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir