Haber

Bakırköy Cumartesi Pazarı Nerede?

Bakırköy cumartesi pazarı nereye taşındı sorusu vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Haberimizden Bakırköy cumartesi pazarı nerede ve saat kaçta açılıyor bilgilerine ulaşabilirsiniz. Cumartesi pazarını ziyaret etmeden önce kesinlikle bilmeniz gerekenler.

Bakırköy’de sıklıkla ziyaret edilen yerlerden biri de Cumartesi pazarıdır. Adından da anlayacağınız gibi Cumartesi günleri kurulan bu pazarda sebze meyve, hırdavat, kıyafet, teknolojik ürünler ve daha birçok ürünü bulabilirsiniz. Kıyafet bakımından da oldukça fazla çeşitlilik sunan Bakırköy cumartesi pazarı hem Bakırköy’lüler hem de farklı bölgeden vatandaşlar tarafından ziyaretçi akınına uğruyor. Bildiğiniz gibi Cumartesi pazarı taşındı. Bu defa gelen soru Bakırköy Cumartesi pazarı nerede, Bakırköy Cumartesi pazarına nasıl gidilir soruları oldu. Bizler de bütün soruları yanıtladık.

Bakırköy Cumartesi Pazarı Nerede?

Bakırköy Cumartesi pazarının normalde yeri Bakırköy adliyesinin arkasındaki miting alanı olarak da sık kullanılan yer idi. Ancak pazarı ziyaret eden vatandaşların kış aylarında ve yağışlı günlerde soğuktan ve yağmurdan şikayet etmesi üzerine Belediye tarafından alınan karar sonucunda Bakırköy Cumartesi pazarının üstü kapatılmak istenmiştir.

Esnafın ve vatandaşın rahat etmesi için sunulan bu hizmet sonucunda Vatandaşlar yeni pazar yerini araştırıyorlar. Bakırköy Cumartesi pazarının altı otopark oluyor ve üzeri kapatılıyor. Bu sayede pazarcılar ve pazarı ziyaret eden vatandaşlar daha rahat bir pazar deneyimi yaşayacaklar.

Bakırköy Cumartesi Pazarı Nereye Taşındı?

İstanbul’un en sık ziyaret edilen pazarlarından biri olan Bakırköy Cumartesi pazarı inşaat sebebi ile bir süreliğine kapalı. Ancak pazar kurulmaya devam ediyor. Bakırköy cumartesi pazarının yeni yeri Terakki caddesidir. Bu adresi ziyaret ederek Cumartesi pazarından alışveriş yapabilir ya da ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bakırköy Cumartesi Pazarı Açık Mı?

Bakırköy Cumartesi pazarı kısa süreliğinde eski yerinde açılmıyor. Ancak, tadilat nedeniyle kısa süreliğine kapalı. Fakat yine de pazar kuruluyor. Pazarın kurulduğu yeni adres ise Terakki caddesidir. Burayı cumartesi günü ziyaret ederek pazarı gezebilirsiniz.

Cumartesi Pazarı Bakırköy Nasıl Gidilir?

Bakırköy Cumartesi pazarına otobüsle gidecek olanlar aşağıdaki otobüs hatlarını tercih edebilirler. Farklı noktalardan hareket eden otobüsler ile doğru konuma ulaşmak için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz. Eğer Bakırköy yakınlarındaysanız ve Cumartesi pazarını ziyaret etmek istiyorsanız Navigasyondan da yukarıda vermiş olduğumuz adresi yazarak gidebilirsiniz.

Hat İsmiYön
94AZuhuratbaba – Yesilköy Yönü
E-57Esenkent – Esenyurt Yönü
71TAtaköy 9.-10.Kisim – Bakirköy Yönü
72TYeşilköy – Sondurak Yönü
73BBakirköy – Incirli Yönü
76Bakirköy – Incirli Yönü
76BBakirköy – Incirli Yönü
76CBüyükçekmece – Son Durak (76c) Yönü
76VVaditepe – Olimpiyatköy Yönü
76Yİhlasmarmara Evleri – Son Durak(145-76y) Yönü
79BKayaşehir – Sondurak 79t-79b-79m Yönü
89YBKanuni Sultan Süleyman – Peron Yönü
94YZuhuratbaba – Yesilköy Yönü
98Bakirköy – Incirli Yönü
98ABakirköy – Incirli Yönü
98ABBakirköy – Incirli Yönü
98BBakirköy – Incirli Yönü
98DBakirköy – Incirli Yönü
98EBasin Tesisleri Son Durak – Son Durak Yönü
98GBakirköy – Incirli Yönü

Bakırköy Cumartesi Pazarı Adresi

Bakırköy Cumartesi pazarı adresini merak edenler için burada nasıl gidileceğini ve yeni pazar kurulum yerinin bilgisini verdik. Bakırköy cumartesi pazarında balık, sebze, meyve, kıyafet, mutfak eşyaları ve daha birçok türde alışveriş yapabilirsiniz.

Hemen hemen aradığınız bütün pazar malzemelerini burada bulabilirsiniz. Türk ve yabancı vatandaşlar tarafından sıklıkla ziyaret edilen pazarlardan en popülerler arasında olan isimlerden biri de Bakırköy cumartesi pazarıdır. Gezmek için ya da alışveriş için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Bakırköy Cumartesi Pazarı Kapatıldı Mı?

Eski adresinde pazarı göremeyenler Bakırköy cumartesi pazarı kaldırıldı mı diye düşünüyorlar. Ancak pazar kapatılmadı. Pazarı çok daha kullanışlı hale getirmek için altına otopark ve üstü kapalı şekilde yapılıyor. Ancak inşaat süreci bitene kadar Bakırköy Cumartesi pazarı Terakki Caddesi / Bakırköy’de hizmet vermektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir