Teknoloji

Balmuda Cep Telefonu Fiyatı – Balmuda Phone Türkiye 2022

Balmuda Cep Telefonu yakın zamanda vitrinlerdeki yerini almaya hazırlanıyor. Japonya merkezli elektronik üreticisi Balmuda yakın zamanda çıkaracağı android tabanlı telefon ile telekominasyon sektörüne girmeye başlayacak. Aslında elektronik ev aletleri sektöründe hizmet veren Balmuda telefon çıkaracağı yöndeki haberler ile aylar öncesinden gündem olmayı başarmıştı. Ekmek kızartma makinesi üreten bir firmanın nasıl bir modelle cep telefonu pazarına gireceği ise merak konusu olmuştu.

Firma Softbank ve Kyocera ortaklığı ile ilk akıllı telefonu gün yüzüne çıkarmış oldu. Yakın zamanda ise cihazın görüntüleri ve özellikleri basına sızdı. Oldukça zarif ve kibar bir görünüme sahip olan Balmuda Phone da 4.9 İnç bir ekran kullanılmış ve kalın bir çerçeve yapısı ile oldukça şık bir görünüme kavuşturulmuş durumda.

Balmuda Cep Telefonu Özellikleri

Japon Tasarım şirketlerinden olan Balmuda piyasaya süreceği ilk telefonu resmi bir şekilde bugün tanıttı. Balmuda Teknoloji adını ekmek kettle, fırın ve hava temizleyici gibi elektrikli ev aletleri pazarında adını duyurmuştu. Ayrıca Balmuda ekmek kızartma makinesi ile Japonya da evlere girmeyi başarmıştır. Balmuda Cep Telefonu piyasadaki cep telefonlarından farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Balmuda Teknoloji de Ceo olarak görev yapan Gen Terao son zamanlarda kullanmış olduğu cep telefonlarından bahsederken büyük ve kaba olarak nitelendirdi. Bu nedenle Balmuda Cep Telefonunu Tasarlarken inceliğe ve zerafete önem verdiğini vurguladı.

4.9 İnç 16.9 1080 p ekrana sahip olan Balmuda Phone İphone SE boyutlarında görünüyor. Ekranın çok az büyük olması ve telefonun 2mm geniş olması küçük çerçeve sayesinde Cep telefonunun 15mm daha kısa olmasını sağlıyor.

Balmuda Cep Telefonunun kalınlığına değinecek olurcak en kalın noktası 13,7mm dir, bununla birlikte telefonun arka tarafı kenarlara doğru incelen bir görünüme sahiptir. Cihazın sağ arka tarafında bulunan 48 megapiksel görüntüsüne sahip arka kamera ve sol üst köşedeki parmak izi sensörü cihaza güzel bir hava katıyor. Ön tarafta ise 8 Megapiksellik bir selfie kamerası bulunuyor.

Cihaz için özellik bakımından orta seviye bir cihaz denilebilir. Son günlerde oldukça sırıtan ve kaba bir yapıya sahip olan telefonlara kıyasla elinizde rahatça tutabileceğiniz bir yapıya sahip olan Balmuda cep telefonu kullanıcılara rahat ve kolay bir ekran ekran erişimi sunuyor. Kasanın plastik bir kasaya sahip olması cihazın şahane tasarımı ile çekici ve sevimli bir hal almasına engel olamıyor.

Android 11 işletim sistemi ile karşımıza çıkan cihaza özel olarak hazırlanmış menü ve kısayollar özelleştirilebilen menülerle çok kolay bir kullanım sunuyor. Örnek verecek olursak satır kaydırıp Google Haritaları açabilir ve Hesap Makinesini açmak için kendi belirlediğiniz şekli ekrana çizebilirsiniz.

Bir ev aletleri üreticisinin cep telefonu alanında ne kadar başarılı olup olmayacağı ise ciddi anlamda insanı meraklandırıyor.

Balmuda Phone Türkiye Fiyatı

Balmuda Telefon ilk olarak bu ay sonu Japon kullanıcıların beğenisine sunulacak. Japonya da 930 Dolar fiyat etiketi ile satılacak. Balmuda Cep Telefonu Türkiye Fiyatı ve ülkemize gelip gelmeyeceği ise şuanda sadece merak konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir