Haber

Bargello 199 Hangi Parfüm Muadili?

İnsanlar artık marka parfümler yerine muadili parfümlere yöneldi. Peki çok beğenilen Bargello 199 hangi parfüm? Koku tutkunlarının en çok tercih ettiği kadın parfümlerindendir. Haberimizde kokunun orjinalini merak edenler için rehber. Kullandığınız muadili parfümün orjinal kokusunu merak ediyorsanız hadi birlikte inceleyelim.

Bargello, erkek, kadın ve unisex parfümler satıyor. Hemen hemen her ilde bir Bargello parfümeri görmek mümkün. Buradan alınan parfümler koku ve kalıcılık bakımından herkesin dilinde. Avm’lerde ya da çarşı merkezlerinde Bargello dükkanları ile karşılaşmak mümkün. Peki bu parfümeriden alınan Bargello 199 parfüm hangi parfümum muadili oluyor? Sizin için herkes tarafından beğenilerek kullanılan bu kokuyu araştırdık.

Bargello 199 Hangi Parfüm?

Son zamanlarda bargello parfümerilerine talep oldukça artmış durumda. Nedeni ise orjinale yakın kokuların kalıcı özelliği ve fiyat bakımından diğer parfümlere göre çok daha uygun oluşudur. Kadınlar ve erkekler tarafından sıklıkla ziyaret ediliyor. Peki Bargello 199 bayan hangi parfümün muadili oluyor:

 • Bargello foer women (199) kokusunun orjinali, Baccarat Rouge (540) kokusudur.
 • Unisex bir kokudur.
 • Yaklaşık 7 saate kadar kalıcılıdır.
 • Üst notaları: Yasemin ve safran.
 • Orta notaları: Amberwood , ambergris.
 • Alt notaları: Köknar rezin, sedir baharatlarıdır.

Baccarat Rouge 540 parfümü ülkemizde büyük markalar tarafından satılmaktadır. Orjinal bir Baccarat Rouge parfüm almayı düşünüyorsanız Beymen mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Parfüm koku bakımından oldukça ferah bir kokuya sahip.

Baccarat Rouge 540 orjinal parfümün fiyatı günümüzde 5.660 TL civarında satılmaktadır. Ancak muadili yani benzer kokusu olan Bargello 199 bayan parfümünün fiyatı 120 TL civarındadır.

Baccarat Rouge 540 Muadili

Baccarat Rouge 540 muadili olarak farklı parfümeriler kokular üretiyorlar. Bu kokuya en çok yaklaşan parfüm markası ise Bargello olarak karşımıza çıkıyor. Bargello parfümeriyi ziyaret edip bu markanın konusunu deneyebilirsiniz. Kokunun neredeyse birebir aynı olduğunu göreceksiniz. Baccarat Rouge 540 muadili arayanlar:

 • Bargello 199 kodlu parfümü alabilirler.
 • Yaklaşık 7 saate kadar kalıcılık.
 • Orjinale en yakın koku.
 • Bir süre kaldığında kötü koku yapmaz.

Bargello 199 Bayan Hangi Parfüm

Bargello 199 kadın hangi parfüm merak edenler için haberimizde detaylı bilgilere yer verdik. Bu başlıktan aynı zamanda Bargello 199 notalarını da inceleyebilirsiniz.

MarkaParfüm Kodu
Bargello199
Baccarat Rouge540

Muadili Ne Demek?

Muadili, bir şeyin yerine geçebilecek, eşdeğer olabilecek veya benzeri olabilecek anlamına gelir. Özellikle ticaret ve mali alanlarda kullanılır. Örnek olarak bir ürünün muadili, aynı özelliklere sahip başka bir üründür. Aynı şekilde bir hizmetin muadili, aynı hizmeti sunan başka bir hizmet şeklinde ifade edilmekte.

Ayrıca bir malın ya da hizmetin muadili terimi, bir ürünün alternatifi olarak da kullanılıyor. Örneğin, bir ürünün muadili, aynı özelliklere sahip ama farklı bir marka ya da model olan başka bir ürün olabilir.

Muadili, “benzeri” veya “alternatif” olarak da kullanılabilir.

Diğer parfüm kodlarını incelemek için aşağıdaki bağlantıdan bargello parfüm markasının kodlarını inceleyebilirsiniz. Kadınlar ve erkekler için özel liste oluşturulmuştur.

Parfüm fiyatları oldukça pahalı olduğundan dolayı insanlar artık muadili parfümlere yönelmiş durumda. Günümüzde benzeri kokuları bulmak oldukça kolay. Birçok parfümeri orjinal parfüm kokularının muadili yani benzerini üretiyorlar. Bu parfümler orjinaliyle aynı kokuya sahip olsa da genelde birebir karşılaştırma yapıldığında fark anlaşılabiliyor.

Bargello 199 hangi parfüm sorusunu dilerseniz Bargello satış noktalarından da öğrenebilirsiniz. Kokuları karşılaştırmak isterseniz şu yolu izleyin:

 • Öncelikle orjinal kokuyu sol bileğinize sıkın ve koklayın.
 • Ardından kahve koklayarak koku duyunuzu sıfırlayın.
 • Sonrasında Muadili kokuyu da sağ bileğinize sıkıp koklayın.
 • Bu şekilde orjinal koku ile muadili arasındaki farkı anlamak mümkün hale geliyor.

Baccarat Rouge 540 Yorumları

Baccarat Rouge 540 parfüm kokusu kadınlar tarafından oldukça beğenilen bir kokudur. Yorumlarını incelediğimizde ise genelde olumlu yorumlar almış durumda. Ancak fiyat bakımından pahalı olduğunu söylememize gerek yoktur diye umuyoruz.

Francis Kurkdjian tarafından şiirsel simya ile tasarlanmış olan Baccarat Rouge 540, çarpıcı ve yoğun bir imza kokusuna sahiptir. Kokuyu kullanan kadınlar da bunun ilk kullandıkları anda hissediyorlar.

Berrak ve sofistike Baccarat Rouge 540, üst notası çiçeksi, yasemin özleri  ve  görkemli  safran harmanından oluşuyor. Orta notaları ise, amber özleri, alt notalarda sedir ağacının hafif odunsu yapısı ile birleştirilmiş. Yasemin, Safran, Sedir Ağacı, Ambergris birleşimi ile ortaya çıkan mükemmel kokulardan biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir