Genel

Bargello 226 Hangi Parfüm, Ne Kokusu?

Bargello kadın kokuları erkek kokuları kadar ilgi çekiyor. Bu parfümeriden satın alınan Bargello 226 hangi parfüm muadili adı nedir sorusu da kullanıcılarca araştırılmaktadır. Burada bu kokunun notalarını ve içindekileri aynı zamanda orjinal kokusunu bulabilirsiniz. Kokusuna önem veren kadınlar genelde fresh ve şekerimsi kokuları tercih ediyorlar. Erkekler ise çoğu zaman baharat kokuları ve daha ağır kokuları tercih ediyor.

Muadil parfüm konusunda ülkemizde en bilindik markalardan biri olan Bargello parfümeride 226 kodu ile satılan Opium Black isimli parfümün orjinal markası da merak ediliyor. Koku birçok kadın tarafından beğenilerek kullanılıyor. Çeşitli online alışveriş sitelerinde de satışı yapılan parfümün yorumları da genel olarak olumlu yönde. Kalıcılığı 5 – 10 saat arasında değişen Bargello parfümleri erkekler ve bayanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Asıl konumuza dönelim, Bargello 226 hangi parfüm ve ne kokusu, notaları hakkında detaylı bilgiye alt başlıktan ulaşabilirsiniz.

Bargello 226 Hangi Parfüm Muadili?

Bargello parfümerilerde 226 koduyla satılan Opium Black isimli parfüm hangi parfümün muadili sorusunu araştıranlar için parfüm hakkında birçok detayı bu başlıkta açıklıyoruz. Parfüm içindekiler, notaları ve kullanım zamanı gibi bilgiler şu şekildedir:

 • Bargello 226 Opium Black parfümü YSL markasının muadilidir.
 • Koku tipi ise Oriental’dir.
 • Parfüm kullanımı, bayanlar için üretilmiştir.
 • Kullanım zamanı sabah ya da gece saatlerinde kullanıma uygundur.
 • İçindekiler ve notaları, kahve, şeker, vanilya, sıcak baharat, beyaz çiçek esansları içerir.

Kahve ve sıcak baharat kokusu ile akılda kalıcı bir nota bırakırken beyaz çiçek ve vanilya etkisiyle de yumuşak ve ferah bir koku kazanmanıza olanak sağlar. Bu parfümü kullandığınız andan itibaren ferahlığı hissetmeye başlarsınız.

Parfümü isterseniz kıyafetinize isterseniz de temiz cildinize sıkabilirsiniz. Yaklaşık 2 – 4 defa sıkmanız halinde gün boyu yeterli olacaktır. Çok fazla sıkmanız durumunda kalıcılığı artmaz ancak bir süreliğine aşırı derecede kokunuz etrafa yayılır. Bargello bayan parfümleri genelde 7 – 8 saat kalıcılığa sahiptir.

Bargello 226 ne kokusu:

 • YSL markasının muadili kokusudur. İçerisinde kahve, şeker, vanilya, sıcak baharat, beyaz çiçek karışımı yer alıyor.

Bargello 226 Notaları

Bargelllo 226 parfümü beğenilen kokulardan biri olduğu için notaları da sıklıkla araştırılan ve merak edilen konulardan olmuştur. Bu kokunun notaları ise:

 • Kahve
 • Şeker
 • Vanilya
 • Sıcak Baharat
 • Beyaz Çiçek

Bu karışım sayesinde Bargello 226 parfümü ortaya çıkıyor. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda da genelde önerilen ve sık tercih edilen kokulardan biri olduğunu görüyoruz.

1950 senesinde sektöre giren ve kolonya üretimi ile işe başlayan Bargello markası yüksek kalitede muadili parfümler de üretmeye başlamıştır. Cilt dostu ve kalıcılığı yüksek güzel kokular üreten markanın hemen hemen her ilde bir parfümerisi var denilebilir. Birçok bayan kullanıcısının tercih ettiği Bargello 226 parfümünün yaklaşık 7 – 8 saat arasında kalıcılığı bulunuyor. Bu süre değişebilmektedir. Parfüm satışını kodlara göre yapan markada birçok parfümün muadilini bulmak mümkündür. 226 koduyla satışı yapılan Bargello kadın parfüm oryantal kokulardandır.

Bargello 226 50 ml EDP Kadın Parfüm Özellikleri

Bargello kadın 226 parfüm formülü sayesinde kalıcılık süresi oldukça yeterlidir. Ferah ve tazelik hissiyatı veren bu koku notalarıyla ön plandadır. Üst notası keskin kahve ile başlar, alt notaları ise şekerlidir. Kalp notası ise vanilyadır. Bu koku kremsi yapısı ile sıktığınız andan itibaren kısa sürede bütün vücudunuzu sarar. Bu parfüm temiz cilde uygulandığı zaman 7 – 8 saate kadar kalıcılık etkisi göstermektedir. Ferahlık ve tazelik için bu parfümü tercih edebiliriniz.

Bargello 226 Parfüm Yorumları

Ürünü kullandıktan sonra 5 dakika bekleyip ardından koklamanızı öneririz. Çünkü yayılım tam olarak 5 dakika içerisinde gerçekleşir ve parfümün tam kokusunu alırsınız. Şişeden kokladığınız koku ile cildinize sıktıktan sonraki kokunun farklı olma ihtimali vardır. Çünkü cilt kokusu ile birleşince farklı bir koku ortaya çıkabiliyor. Parfümü cildinize uygularken yaklaşık 30 cm uzaklıktan sıkmanızı öneririz. Kullanım esnasında her bölge için 1 – 2 defa sıkın. Çok fazla sıkmak beklediğiniz sonuçtan farklı bir sonuç elde etmenize neden olabilir.

Çeşitli online alışveriş sitelerinden yorumlara baktığımızda kadınların uzun süredir kullandığı parfümlerden biri olduğunu görüyoruz. Bargello’dan farklı parfüm alanlar da yanında ek bir koku olarak bu parfümü tercih ediyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir