Teknoloji

Başkasının Instagram Mesajlarını Okuma

Başkasının Instagram mesajlarını okumak mümkün mü? Başkasının instagram direct mesajlarını okuma programı var mı? Çocuklarınızı kötü niyetli insanlara karşı sürekli korumanız gerekir. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte sosyal medya kullanımı da artmıştır. Çocuklar tarafından dahi kullanılan Instagram’da çocuklarınızı veya kardeşinizi korumanız gerekir. Çünkü kötü niyetli insanlar her yerdeler.

Başkasının instagram mesajlarını okuma nasıl yapılır sorusu da tam burada sorulmaya başlıyor. Ailesini ve sevdiklerini korumak isteyenler DM kutusunu da kontrol etmek istiyorlar.

Instagram DM Kapatma

Instagram’da çocuklarınızı korumak için öncelikle, mesaj isteklerini kısıtlayabilirsiniz. Yani arkadaşınız olmayan kişiler mesaj gönderemeyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Mesaj isteklerini kapatmak için;

  • Öncelikle Instagram uygulamasına girin.
  • Profil sayfanızda bulunan üç çizgili kısımdan menüyü giriş yapın.
  • Ayarlar kısmına giriş yaptıktan sonra gizlilik menüsüne girin.
  • Açılan gizlilik ayarları bölümünden mesajlar kısmındaki “Instagram’daki Diğer Kişiler” sekmesinde bulunan “istek alma” seçeneğini seçmelisiniz.
  • Bu adımları uygulayarak diğer hesaplardan gelen mesaj isteklerini kapatmış olursunuz.
  • Kapattığınız ayarı açmak için yine aynı menüye girip kapattığınız ayarı açabilirsiniz.

Çocuklarınızın tanımadığı insanlardan gelecek mesajları almamasını engellemek istiyorsanız yukarıdaki ayarları yapabilirsiniz.

Başkasının Instagram Mesajlarını Okuma

Instagram başkasının mesajlarını okuma işlemi için yapabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bu yöntemleri aşağıda listeledik. Bu yöntemleri uygulayarak başkasının instagram mesajlarını okuma programı kullanmadan istediğiniz şekilde mesajları görebilirsiniz.

  • Telefondan giriş yaparak
  • Bilgisayardan giriş yaparak

Çoğu zaman insanlar bilgisayardan Instagram hesaplarına giriş yaptığında oturumunu kapatmıyor. Direkt olarak bilgisayar tarayıcısına instagram.com yazıp giriş yapılabilir.

Bilgisayardan Giriş Yaparak

Bilgisayardan o instagram hesabına giriş yaparak gelen mesajları okuyabilirsiniz. Şifre değiştirilmediğinde ya da uygulama üzerinden çıkış yapılmadığı taktirde bilgisayardan gelen mesajları kolayca okuyabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken şey gelen mesajı mesaj sahibinden önce açarsanız Instagram hesabının sahibi kolayca bir başkasının kendi hesabında olduğunu anlayabilir. Yapmanız gereken tek şey şifre ile Bilgisayardan giriş yapıp gelen mesajları görmek.

Telefondan Giriş Yaparak

Tabii ki bunun için o hesabın şifresini biliyor olmanız gerekir. Eğer eşiniz ya da sevgilinizin Instagram mesajlarını okumak istiyorsanız şifresini bilmelisiniz. Eğer ilişkinizde birbirinize güven varsa tabi şifre istemenize gerek dahi yok. Ancak isterseniz karşılıklı olarak ya da tek taraflı birbirinize şifrenizi verebilir ya da ortak hesap kullanabilirsiniz. Bu durumda telefondan da o hesaba giriş yapıp gelen ya da gönderilen mesajları görebilirsiniz.

Sevgilimin Instagram Mesajlarını Nasıl Okuyabilirim

Başkasının Instagram mesajlarını okuma uygulaması var mı? Bu tür uygulamalar olduğu iddia edilse de uygulamalar hiç bir şekilde çalışmamaktadır. Genelde bilgilerinizi almak ya da paranızı almak için açılmış uygulamalardır. Bu tür uygulamalara güvenmeyin ya da ücret ödemeyin. Çünkü işe yaramıyorlar. Eğer bu tür uygulamaları ya da programları kullanmayı düşünüyorsanız vazgeçin.

Sevgilimin instagram mesajlarını nasıl okurum diye merak ediyorsanız yapmanız gereken tek şey şifresini almaktır. Çünkü şifre olmadan herhangi bir şekilde mesajları okumak imkansızdır.

Ancak çocuklarınızın ya da kardeşinizin Instagram hesabını kontrol altında tutmak istiyorsanız şifresini alın ve kendi cihazınızdan da gelen ya da gönderilen mesajları kontrol edin. Çünkü çeşitli türde görseller ya da videolar gönderilebilir. Ayrıca tehdit edilme durumları da olabildiğinden dolayı kesinlikle kontrol etmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir