Haber

Bimcell Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır? 2023

Bimcell kalan kullanım sorgulama ve öğrenme nasıl yapılır bilmeyenler için adım adım anlatıyoruz. Buradaki bilgiler sayesinde Bimcell bakiye sorgulama işlemini sms yöntemiyle rahatça yapabilirsiniz.

Bimcell faturalı ya da faturasız hattınızda kalan TL, dakika, sms ve internet haklarını öğrenmek için basit birkaç işlem yapmanız gerekir. Aşım yapmamak ya da mevcut kalan kullanımların ne kadar olduğunu öğrenmek için buradaki yöntemi kullanabilirsiniz. Diğer operatörlerde olduğu gibi Bimcell’de de hem TL sorgulama hem de kalan sorgulama işlemi yapılabiliyor. Genelde Bimcell’e yeni gelen mobil hat kullanıcıları bunu nasıl yapacaklarını bilmiyor. Hadi birlikte nasıl yapılacağını inceleyelim. Buradan Bimcell bakiye sorgulama ve Bimcell kalan sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları sırasıyla yapmalısınız.

Bimcell Bakiye Sorgulama

Bimcell GSM operatörü diğer operatörlerden farklı bir sorgulama yöntemi sunuyor. Bimcell faturasız hat kullananlar kalan TL bakiyesini sorgulamak için:

 • BİMcell bakiye sorgulamak için, *123#‘ti tuşlayarak arayın.
 • Açılan ekrandan Yanıtla butonuna dokunup 9’u tuşlamalısınız.
 • Buradan hattınızda kaç TL kaldığının bilgisine ulaşabilirsiniz.
 • Detaylı anlatım için alt kısımdaki görselden faydalanabilirsiniz.

Bimcell kalan TL öğrenme işlemi için *123# tuşlayarak arama butonuna dokunun. Arama seçeneğine dokunduğunuzda yukarıdaki ekranla karşılaşırsınız. Bu ekrandan daha fazla bilgiye ulaşmak için Yanıtla seçeneğine dokunup sonrasında 9’u tuşlayın. Bunu yaptığınızda kalan bakiyenizi görebilirsiniz. Ayrıca kalan kullanım, TL yükleme, paket satın alma ya da diğer işlemleri de yine bu ekrandan tuşlama yoluyla gerçekleştirebilirsiniz.

Bimcell Kalan Kullanım Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Bimcell’de kalan kullanım haklarını öğrenmek için birden fazla yöntem bulunuyor. Basitçe örnek verecek olursak *123# tuşlaması yapıldıktan sonra yanıtla deyip ardından 9‘u tuşlayın. Açılan ekrandan da yanıtla dedikten sonra 2‘yi tuşlarsanız mevcut tarifenizde kalan dakika, sms ve internet haklarını sorgulayabilirsiniz. Diğer yöntemler ile Bimcell kalan kullanım öğrenme için sorgulama adımları:

 • Dost küçük paketini kullanıyorsanız KALAN DOST KUCUK yazıp 4551’e gönderin.
 • Dost orta paketini kullananlar KALAN DOST ORTA yazıp 4551’e göndererek sorgulama yapabilirler.
 • Dost mega paket kullanıcıları ise KALAN DOST MEGA yazdıktan sonra 4551’e göndererek sorgulama işlemini gerçekleştirebilir.

Bimcell’de sms ile kalan paket kullanım haklarını sorgulamak için kullandığınız tarifenin adını bilmeniz gerekir. Örnek paket sorgulama yöntemleri yukarıdaki gibi yapılmaktadır.

Sesli Yanıt Sistemi ile Bimcell Bakiye Sorgulama

Bimcell müşterileri için sesli yanıt sistemi üzerinden de hizmet vermektedir. Örneğin nasıl ki Vodafone 7000 üzerinden müşterilerine sesli yanıt sistemi ile hizmet veriyorsa Bimcell’de bunu 9333 ile gerçekleştiriyor.

Sesli yanıt sistemi ile kalan bakiye sorgulamak için:

 • Telefonunuzun arama bölümüne girin.
 • 9333 tuşlayın ve arama seçeneğine basın.
 • Sesli yanıt sistemi hem TL bakiyeniz hem de tarifenizde kalan haklarla ilgili bilgileri verir.
 • Bilgileri aldıktan sonra görüşmeyi sonlandırabilirsiniz.

Bimcell Kullanım Sorgulama

Bimcell’in kendine özel yayınlamış olduğu mobil uygulamasıyla da birçok işlem yapılabilir. Bu işlemler arasında paket alma, TL yükleme ya da kalan paket haklarını sorgulama gibi işlemler de mevcut. Bimcell mobil uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra giriş yapın. Giriş işleminin ardından tarife detaylarınıza ve kalan TL kullanım miktarınıza bakabilirsiniz.

Henüz Bimcell mobil uygulamasını telefonunuza indirmediyseniz buradan cihazınıza indirebilirsiniz. Bimcell online işlemler uygulaması ile bütün hat işlemlerini yapmak mümkün hale geliyor.

Bimcell Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bimcell müşteri hizmetlerine bağlamak isterseniz telefonunuzdan 444 4 551 arayarak bağlanabilirsiniz. Hattınız ile ilgili merak ettiklerinizi ya da hat işlemlerini Bimcell müşteri hizmetleri aracılığıyla kısa sürede yapmak mümkündür.

Bimcell Paket Yükleme

Online mobil uygulamalar her operatör için neredeyse hayat kurtarıcı konumunda. Yukarıda da bağlantısını vermiş olduğumuz Bimcell Online işlemler mobil uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra TL yükleme ya da paket satın alma işlemlerini yapabilirsiniz.

Online işlemler uygulamasını hem Android hem de iOs işletim sistemine sahip cep telefonunuza indirip hemen kullanmaya başlayın.

Bimcell TL Yükleme Nasıl Yapılır?

 • Bim marketlerden.
 • Bimcell.com.tr’den.
 • Bimcell Online İşlemler mobil uygulaması üzerinden TL yükleme yapılabilir.

TL yükleme işlemi gerçekleştikten sonra tarife satın alma ya da ek paket alma gibi işlemlerinizi anında yapabilirsiniz. Online işlemler mobil uygulamasından TL satın alabilmek için kredi kartı ya da banka kartınızın olması gerekir. Eğer herhangi bir kart kullanmıyorsanız Bim marketleri ziyaret ederek TL yükleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir