Haber

Bioderma Orjinal Ürün Sorgulama

Bioderma marka cilt bakım ürünü aldıktan sonra orjinallik sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. Bizlerde burada Bioderma orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır anlatıyoruz. Buradaki işlemleri sırasıyla takip ederek ürünün orjinal olup olmadığını öğrenin.

Bioderma, cilt bakım ürünleri ve güneş kremi gibi kozmetik ürünler üretmektedir. Ülkemizde de birçok kişinin ilk tercih ettiği markalardan biridir. Ancak online alışveriş sitelerinde farklı fiyatlarda aynı ürün listelendiği için ürünü satın alanlar orjinal olup olmadığından şüphe duymaktadır. Bu durumda orjinal olup olmadığını anlamaları için burada ne yapmaları gerektiğini açıkladık.

Bioderma Ürünleri

Bioderma, cilt bakımı ürünleri ve güneş koruyucuları gibi kozmetik ürünler üreten bir Fransız kozmetik markasıdır. Bazı popüler Bioderma ürünleri aşağıdaki gibidir.

 1. Sensibio H2O Micellar Su: Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş bir makyaj temizleme suyu.
 2. Photoderm Max Aquafluid SPF 50+: Hafif yapılı, suya dayanıklı güneş koruyucu losyon.
 3. Atoderm Intensive Baume: Kuruluk, kaşıntı ve irritasyon için özel olarak formüle edilmiş nemlendirici vücut kremi.
 4. Sebium H2O Micellar Su: Yağlı ve akneli ciltler için özel olarak formüle edilmiş bir makyaj temizleme suyu.
 5. Cicabio Arnica+ Krem: İyileşmekte olan yaralar ve çizikler için özel olarak formüle edilmiş cilt bakım kremi.
 6. Hydrabio Serum: Kuruyan ve hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş yoğun nemlendirici serum.

Yukarıdaki ürünler popüler Bioderma ürünlerinden bazılarıdır. Makyaj temizleme suyu, güneş kremi, yağlı ciltleri temizlemek için özel suları çokça tercih ediliyor.

Bioderma Ürün Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

Üürn takip sisteminde ürün bilgilerini girerek ürünün Türkiye kayıtlı olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Bu sayede Bioderma orjinal ürün sorgulama işlemini en doğru ve kısa yoldan yapmış olursunuz. Hadi birlikte Bioderma ürün orjinallik sorgulama nasıl yapılır inceleyelim:

 • Buradan ürün takip sistemine giriş yapın.
 • Ürün takip sistemine e-devlet bilgilerinizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.
 • Giriş yaptıktan sonra, sağ menüden Kozmetik Ürün Listele seçeneğine dokunun.
 • Ardından ürün marka adını yazın.
 • İkinci kutucuğa ise barkod numarasını yazın.
 • Sonrasında sorgula seçeneğine dokunarak ürünü sorgulayabilirsiniz.

Ürün barkodu genelde ürünün arka kısmında olur. Barkod numaralarını burada bulabilirsiniz. Türkiye kayıtlı olan ürünler ÜTS yani ürün takip sisteminde görünecektir. Eğer sorguladığınız ürün yurtdışından geldiyse ürün takip sistemine eklenmediği için bilgileri görünmeyecektir.

Eğer bu işlemle uğraşmak istemiyorsanız ve aldığınız üründe içiniz rahat etsin istiyorsanız direkt olarak bioderma internet sitesinden sipariş vermenizi öneririz.

Bioderma Orjinal Ürün Nasıl Anlaşılır?

Satılan her bir ürünün değeri vardır. Satın aldığınız ya da alacağınız ürün normale göre çok daha ucuz fiyata satılıyorsa ürün sahte olabilir. Bu durumda en önemli şey tabii ki güvenilir satıcılardan alışveriş yapmak olacaktır. Güvenilir satıcıyı nasıl bulacağım diye merak ediyorsanız ürünü alacağınız online alışveriş sitesinin satıcı yorum kısmını inceleyin.

Ürünün yorum kısmında olumlu ve olumsuz yorum bölümlerine bakarak satıcı ve ürün ile ilgili kullanıcı yorumlarına ulaşabilirsiniz. Ancak en güvenilir alışveriş için direkt olarak bioderma resmî internet sitesinden alışveriş yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir