Genel

Birinin Numaramı Kaydettiğini Nasıl Anlarım? (Whatsapp – Telegram)

Birinin telefon numaramı kaydettiğini nasıl anlarım diye merak ediyorsanız bu yöntemleri uygulayarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Birine numaranızı verdikten sonra o kişinin telefon numaranızı kaydedip etmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu durumda, birinin numaramı kaydettiğini nasıl anlarım sorusu ortaya çıkıyor. Eğer birine telefon numaranızı verdiyseniz ve o kişinin numaranızı kaydedip etmediğini merak ediyorsanız bu rehberdeki işlemleri uygulayabilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde, karşı tarafın numaranızı kaydedip etmediğini anlayabileceksiniz.

Telefon numaramın karşı tarafta kayıtlı olup olmadığını nasıl anlarım? Bu soru, birine numaramızı verdikten sonra merak ettiğimiz konulardan biridir. Bunu anlamak için genelde ilk olarak Whatsapp uygulamasına giriş yapıp o kişinin profil fotoğrafının görünüp görünmediğine bakarız. Fakat, Whatsapp‘ta profil fotoğrafı yoksa kayıt edilip edilmediğini nasıl anlayacağız?

Karşı Tarafın Numaramı Kaydettiğini Nasıl Anlarım?

Whatsapp ve Telegram uygulamalarından, birinin numaranı kaydedip etmediğini anlamak mümkün. Söylemesi kolay olsa da uygulamada biraz uğraştırıcı olduğunu söyleyebiliriz. Numaranızın kayıt edildiğini anlamak için çeşitli uygulamalardan yardım alırsınız. Aksi halde uygulamasız bir şekilde bunu anlamak ne yazık ki mümkün değil. Birinin numaranızı rehberine kaydedip etmediğini anlamak için uygulamaları kullanabilirsiniz.

Numaranın rehberinde bulunan herkesin rehberinde kayıtlı olup olmadığını da kontrol etmek mümkün değildir. Bunu yapabilmenin tek yöntemi, rehberdeki her kişiye özel olarak numaranın kayıtlı olup olmadığını öğrenme yöntemini uygulamaktır. Toplu şekilde işlem yapılamadığından dolayı tek tek sorgulama yapmak da biraz yorucu ve zaman alıcı olacak. Başka birinin rehberinde kayıtlı olup olmadığınızı öğrenmek genelde yeni birine numaranızı verdiğinizde sorguladığınız şeylerden biridir. Çünkü, karşı taraf numaranızı kaydetmediyse o kişi ile iletişim kurma konusunda tereddüt duyabilirsiniz. İletişimi de genelde Whatsapp gibi mobil uygulamalardan gerçekleştirdiğimiz için bunu anlamak biraz kolaylaşıyor.

Birinin Numaramı Kaydettiğini Nasıl Anlarım?

 • Whatsapp ile öğrenme.
 • Telegram ile öğrenme.
 • Tiktok ile öğrenme.
 • BiP ile öğrenme.

Birinin telefon numaranızı kaydedip etmediğini öğrenmenin en iyi yöntemleri yukarıdaki gibidir. Eğer aramadan numaranızın kaydedilip edilmediğini anlamak istiyorsanız bu yöntemlerden faydalanın. Nasıl yapılacağını aşağıdaki başlıklardan inceleyebilirsiniz.

Whatsapp İle Öğrenme

Biri numaranızı kaydettiğinde Whatsapp uygulamasında profil fotoğraf, durum ve hakkında kısımlarını görebilirsiniz. Örneğin, birine numaranızı verdikten sonra kaydedin ve ardından Whatsapp‘a giriş yapıp o kişiyi bulun. Eğer profil fotoğrafı görünüyorsa karşı tarafın numaranızı kaydettiği anlamına gelir. Fakat, profil fotoğrafı, hakkımda açıklaması herkese görünür olabileceğinden dolayı garanti sonuç verdiğini söyleyemeyiz.

Fakat, Whatsapp hikayeleri sadece rehberde kayıtlı olan kişilere gösterilmektedir. Bu nedenle, karşı tarafın paylaştığı hikayeleri yani durumları görebiliyorsanız numaranız o kişinin rehberinde kayıtlı demektir.

Telegram İle Öğrenme

Birinin telefon numaranı kaydedip etmediğini öğrenme yöntemlerinden biri de Telegram uygulamasıdır. Fakat bu yöntemden faydalanmak için iki tarafın da Telegram uygulamasını kullanıyor olması gerekir. Hemen Telegram uygulamasına giriş yapın ve o kişiyi bulun. Eğer profil fotoğrafı ve son görülme bilgileri görünüyorsa o kişi sizi rehberine kaydetmiş olabilir.

Ama bu yöntemde de net yanıt almak imkansız. Çünkü karşı taraf son görülme ve profil fotoğrafı gibi bilgileri herkese görülebilir şekilde ayarlamış olabilir.

BiP İle Öğrenme

BiP uygulaması genelde Turkcell aboneleri tarafından kullanılsa da Türk Telekom ve Vodafone GSM aboneleri de bu uygulamayı kullanıyorlar. Whatsapp gibi sesli ve görüntülü aramalar yapabildiğimiz bu uygulama hemen hemen herkesin cep telefonunda yüklü. Eğer numaranızı telefonuna kaydedip etmediğini merak ettiğiniz kişi de BiP kullanıyorsa artık numaranızın rehberde kayıtlı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Yapmanız gereken şey BiP uygulamasına giriş yaparak o kişinin profil fotoğrafının görünüp görünmediğine bakmak. Lakin, diğer mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi karşı taraf ayarlardan profil fotoğrafını herkese görünebilir şekilde ayarladıysa rehberde kayıtlı olup olunmadığını anlamak daha da zorlaşacaktır.

Tiktok İle Öğrenme

Tiktok mobil uygulaması sayesinde birinin telefon numaranızı rehberine kaydedip etmediğini anlamak mümkün. Fakat bu yöntem, sadece tiktok kullanan kişiler için geçerlidir. Ayrıca karşı taraf Tiktok kullanırken hesap oluşturulduğunda telefon numarası yerine e-posta adresi ile kayıt olursa bunu göremezsiniz. Özetle bu yöntemi kullanabilmek için iki tarafın da TikTok kullanıyor olması ve hesap oluştururken telefon numarası ile senkronize etmesi gerekir.

Tiktok ile birinin telefon numaramı kaydettiğini nasıl anlarım öğrenme yöntemi;

 • TikTok’u açın.
 • Profile girin.
 • Menü seçeneğine basın.
 • Ayarlar’a sonra da gizlilik bölümüne giriş yapın.
 • Kişileri senkronize etmeyi seçerek etkinleştirin.
 • Tekrar profilinize girin
 • Önerilen kişiler kısmını açın.
 • Numaranızı kaydettiğini öğrenmek istediğiniz kişiyi bulana kadar kaydırın.
 • Eğer o kişiyi görürseniz numaranızı kaydetmiş demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir