Genel

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Yazılışı / بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

Arapça alfabesinde toplam 28 harf bulunmaktadır. Latin harfleri yerine Arapçanın kendi harfleri kullanılır. Peki, Bismillahirrahmanirrahim Arapça yazılışı nasıl yapılır? Direkt kopyalamak isteyenler için özel kopyalama seçeneği.

Bismillahirrahmanirrahim, Kur’an’da surelerin başında yer alan Besmele, ayrıca Neml suresinin 30. ayetinde de geçer. Bazılarına göre Fatiha suresinin ilk ayeti olarak belirtilmektedir. Besmele Tevbe Suresi dışında bütün surelerin başında bulunur. Günümüzde ise genelde sık sık Bismillah şeklinde kısaltma şeklinde kullanılmaktadır. Bismillahirrahmanirrahim Türkçe anlamı “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla” şeklimdedir. Çoğu insan bir işe başlarken بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم yani Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlar.

Bismillahhirrahmanirrahim Anlamı

Dua okumadan önce, namaza başlamadan ya da herhangi bir işe başlamadan önce besmele getirilir. Besmele getirerek Allahı ve ona olan tevekkülü tekrar dile getirmiş oluruz. Besmelenin Türkçe anlamı ise şu şekildedir:

  • Bismillahhirrahmanirrahim’in Türkçe anlamı “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla” şeklindedir.

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Yazılışı Kopyala

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Yazılışı:

  • بِسْــــــــــــــــــمِ اﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

Yukarıdan Bismillahirrahmanirrahim ‘in Arapça yazılışını seçip kopyalayabilirsiniz. Çoğu insan sosyal medya platformlarında da bunu kullanmaktadır. Instagram, Twitter, Facebook ve Whatsapp gibi uygulamalarda biyografi kısmına yazmak için buradan kopyalayabilirsiniz.

Bismillahirrahmanirrahim Arapça Kopyala

Bismillahhirrahmanirrahim yazısı kopyalamak isteyenler aşağıdaki kopyala butonuna dokunarak direkt olarak kopyalayabilirler.


Telefondan ya da bilgisayardan kopyalamak için yapmanız gereken tek şey Kopyala butonuna dokunmak. Ardından kopyaladığınız metni istediğiniz herhangi bir alana yapıştırarak kullanabilirsiniz. Cuma mesajlarında, bayram mesajlarında, iyi dileklerinizin olduğu mesajlarda, Whatsapp hakkımda kısmında ya da Instagram biyografisinde bunu kullanabilirsiniz. Besmele Arapça nasıl yazılır bilmeyenler yukarıdan öğrenebilirler.

Arapça Besmele Kopyala Yapıştır

Burada konu ile ilgili araştırma yapanlar için “Arapça besmele kopyala yapıştır işleminin nasıl yapıldığını anlattık. İsterseniz direkt olarak seçerek kopyalayabileceğiniz gibi, buradaki kopyala düğmesine dokunarak da kopyalayabilirsiniz. Kopyaladığınız metni istediğiniz herhangi bir sosyal medya uygulamasında kullanabilirsiniz.

Besmele Nasıl Çekilir?

Besmele genelde kısaca Bismillah olarak çekilir. Fakat besmele tam olarak Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim şeklindeçekilmektedir. Euzubillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim şeklinde euzu besmele çekilebilir.


Besmele Okunuşu:
Eûzu billahi mineş-şeytânirracîm. Bismillahirrahmanirrahîm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir