Kaç Km

Bolu Ankara Arası Kaç Km – Kaç Saat? Yol Tarifi, Ne Kadar Benzin Yakar?

Bolu Ankara arası kaç km, konusu bu iki şehir arasında karayolu ile yolculuk yapacak olanların merak ettiği konuların başında geliyor. İş için, eğitim için ya da gezmek amacıyla bu iki şehir arasında yolculuk edilirken en çok tercih edilen ulaşım aracı otobüs ve özel araçlardır. Yola çıkmadan önce hemen hemen herkes yolculuğun ne kadar süreceğini merak ediyor. Bunun neticesinde de Bolu Ankara arası kaç kilometre, Bolu Ankara arası kaç saat sürer, yol tarifi ve ne kadar benzin yakar gibi sorulara cevap arıyorlar. İnternette bu tür konulara cevap arayanlar için, bütün soruları tek başlıkta yanıtlıyor olacağız.

Otobüs ya da özel araçla yolculuk yapacak olanlar için Bolu Ankara arası kaç kilometre ve saat olacağı büyük bir önem taşıyor. Çünkü, gidilecek şehirde kalacak bir yer bulmak ya da kolay ulaşım sağlayabilmek için sabah saatlerinde ulaşım gerçekleştirmek gerekir. Gece saatlerinde ise, Bolu’dan Ankara iline gidenler, ulaşım için Taksileri tercih edebilirler. Ancak mesafe çok uzak olduğunda yüksek taksi ücretleri ödemek zorunda kalırsınız. Bu nedenle Bolu’dan Ankara’ya yolculuk ederken, özel araçla gidilmeyecekse ve Ankara iline varıldıktan sonra Ankara ilçelerine gidilecek olursa, sabah saatlerinde varış daha faydalı olacaktır.

Bolu Ankara Arası Kaç Kilometre

Bolu Ankara Arası Kaç Km?

Bolu şehrinden Ankara iline yolculuk yaparken, Anadolu Otoyolu/O-4 güzergahından gidilir. Bu güzergahta ücretli geçişler var olarak belirtilmiştir. Ortalama olarak bu güzergah üzerinden gidilirse, 187 kilometre yol gidilmiş olur. Bu güzergah Bolu Merkez’den Ankaray’ya yapılacak olan yolculuk için geçerlidir.

Ankara – Bolu şehirleri arasında yolculuk edilirken; 187 kilometre yol gidilmektedir. Bu yol gidilerek iki şehir arasında yolculuk yapılabilir. İki şehir birbirine yakın olduğundan dolayı daha çok karayolu ulaşımı tercih edilmektedir. Bolu şehrinden direkt olarak Ankara’ya ya da Ankara’dan Bolu şehrine uçuş bulunmadığından dolayı havayolu ile ulaşım sağlanamamaktadır.

Bolu Ankara Arası Kaç Saat Sürer?

Bolu Ankara arası yolculuk kaç saat sürer konusu da yolculuk yapacak olan vatandaşlar tarafından sıklıkla bakılan konulardan biri olmuştur. İki şehir arasında yolculuk yapılırken, Anadolu Otoyolu/O-4 güzergahından yolculuk yapılır. Bu güzergahtan yolculuk yapıldığında iki şehir arasındaki mesafe ortalama olarak 2 saat civarında sürmektedir. Fakat yolculuk süresi, trafik durumu, hızınız, hava durumu, yol çalışmaları ve benzeri etkenlerden dolayı değişiklik gösterebilir.

Bolu Ankara şehirleri arasında yolculuk yapılırken otobüs firmalarını da tercih edebilirsiniz. Kamilkoç, Mersin Nur Turizm gibi otobüs firmaları bu güzergahta hizmet vermektedir. Eğer otobüs ile yolculuk yapmayı tercih ederseniz, yolculuğunuz 2 saat 15 dakika civarında sürmektedir.

Bolu Ankara Arası Otobüsle Kaç Saat?

Bolu – Ankara şehirleri arasında seyahat etmek için otobüs firmalarını da tercih edebilirsiniz. Birden fazla otobüs firması bu iki il arasında yolculuk yapmaktadır. Otobüsle yolculuk yapıldığından Bolu Ankara arası 2 saat 15 dakika sürüyor.

Bolu – Ankara Yol Tarifi

Yeniçaydurt konumunda Ankara Bolu Yolu/D100 üzerinden Anadolu Otoyolu/O-4 hedefine gitmeniz gerekiyor. Yaklaşık 17 dk. (14,9 km) sürer. Ardından, Susuz konumunda İstanbul Yolu hedefine gitmek için Anadolu Otoyolu/O-4 rotasını izleyin. Ankara Çevre Yolu/O-20 ara yolunu izleyip Şehir Merkezi yönündeki çıkışı kullanın. Yolda devam ederken, Ankara konumunda Talatpaşa Blv hedefine gitmek için Fatih Sultan Mehmet Blv ve Hipodrom Cd. rotasını izleyin. Bu sayede iki şehir arasında yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yolculuk yaparken, yol tabelalarına dikkat edin ayrıca araç ya da telefon navigasyonunu açarak da yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen trafik kurallarına uyarak yolculuk etmeyi unutmayın.

Bolu Ankara Arası Ne Kadar Yakar?

Bolu Ankara arası yolculuk yapacak olanlar yakıt hesaplaması da yapıyorlar. Bu iki güzergah arasındaki mesafe 187 kilometredir. Bu mesafede benzinli bir araç 12,2 Litre yakıt tüketir. Dizel bir araç ise ortalama 11,2 Litre yakıt tüketecektir. Güncel yakıt tutarlarına bakarak kaç TL yakıt tüketeceğini hesaplayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir