Kaç Km

Bolu İstanbul Arası Kaç Km, Saat? Yol Tarifi

Bolu İstanbul arası kaç kilometredir? Bolu - İstanbul arası kaç saat sürer? Otobüsle ve arabayla yolculuk ne kadar sürüyor? Bolu İstanbul arası ne kadar yakar?

Kültür ve Turizm illerimizden olan İstanbul’a birçok ilden iş için ya da gezmek için gidilmektedir. Bu illerden biri de Bolu ilimizdir. Peki, Bolu İstanbul arası kaç km, ve kaç saat sürer? Otobüsle ya da arabayla gidecekler için hem yolculuk süresini hem de kaç kilometre yolculuk yapacakları bilgisini burada açıklıyor olacağız. Vatandaşlar, iş ya da gezi amaçlı seyahat etmek için yolculuk esnasında en kısa yolu tercih ederler. Bu sayede hem gidilecek konuma daha hızlı gidilmiş olur hem de daha az yakıt tüketimi yapılır. Bu nedenle yolculuk yapmadan önce Bolu – İstanbul arası en kısa yol hangisi ve yolculuk ne kadar sürer gibi konular araştırılıyor.

Ülkemizde şehirler arası yolculuklarda uçak, hızlı tren, otobüs, tren ve özel araçlar tercih edilmektedir. Hızlı tren henüz ülkemizde bütün illerinde hizmet vermediğinden dolayı, en popüler ulaşım araçları otobüsler ve uçaklardır. Üniversite için İstanbul’u kazanan öğrencilerin ilk baktığı konulardan biri de Bolu’dan İstanbul’a gitmek kaç saat sürer ve yol kaç kilometredir konusudur. Çünkü hemen hemen herkes yolculuğunun ne zaman süreceğini merak etmektedir. Yolculuk süresi ulaşım bakımından da büyük önem taşır. Örneğin, öğlen saatlerinde İstanbul’a varınca toplu taşıma araçlarını kullanmak daha kolaydır. Fakat gece saatlerinde gidildiğinde ulaşım biraz daha zorlu olacaktır.

Bolu İstanbul Arası Kaç Km?

Bolu İstanbul arası kaç kilometre; Anadolu Otoyolu/O-4 üzerinden yolculuk yapılacak olursa 265 kilometre gidilir ve yolculuk 3 saat 30 dakika civarında sürer. Fakat bu güzergah ücretsiz bir güzergahtır ve trafik olabilir. Bu nedenle yolculuk süresi artış gösterebilir.

Bolu şehrinden İstanbul şehrine yolculuk yapılırken iki farklı yol tercih edilebilir. Bu yollardan biri daha kısa ancak ücretlidir. Diğeri ise daha uzun ve ücretsizdir. Yukarıda ilk olarak ücretsiz güzergah bilgisini paylaştık. Hemen aşağıdaki paragrafta ise ücretli olan yol güzergahını inceleyebilirsiniz. Fakat her iki yol için de trafik durumu, yol durumu, yol çalışmaları ve hızınıza bağlı olarak varış süresi farklılık gösterebilir.

Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 üzerinden yolculuk yapılırsa 272 kilometre gidilir. Yolculuk yaklaşık olarak 3 saat civarında sürmektedir.

Bolu İstanbul Arası Kaç Saat?

Bolu İstanbul arası kaç saat sürer; Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 güzergahından gidildiğinde 3 saat civarında sürmektedir.

Anadolu Otoyolu/O-4 güzergahından gidilmesi halinde 3.5 saat sürmektedir. Yol durumuna bağlı olarak, yol çalışması, hava durumu, trafik yoğunluğu ve hızınıza bağlı bir şekilde gidilecek olan mesafenin süresi uzayabilir.

Bolu İstanbul Arası Otobüsle Kaç Saat?

Bolu İstanbul arası Anadolu yakasına gidilecekse otobüsle yolculuk 3 saat 30 dakika sürer. Bolu İstanbul Avrupa yakası otobüsle; 4 saat ila 5 saat arasında sürmektedir.

Aşağıdaki başlıktan ise hem güzergahları hem de gidilecek olan yolda nasıl ilerlemeniz gerektiğine dair bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bolu İstanbul Arası Yol Tarifi

Yukarıdaki haritada Bolu – İstanbul arasında yolculuk yapacaklar için takip edebilecekleri ücretsiz güzergahın haritasını paylaştık. Haritada yolculuk süresi farklı görünebilir. Bunun nedeni ise, sistem otomatik olarak trafik yoğunluğuna göre süre hesaplaması yapmaktadır. Yolculuk yapacaklar için ücretsiz güzergahtan yol tarifi;

Anadolu Otoyolu/O-4 Güzergahından

Kürkçüler konumunda D100 ve Anadolu Otoyolu Bolu Batı Bağlantısı üzerinden Anadolu Otoyolu/O-4/E80 hedefine gitmeniz gerekiyor.
11 dk. (7,2 km)

İstanbul konumunda Barbaros Blv. hedefine gitmek için Anadolu Otoyolu/O-4 rotasını izleyin. İstanbul Çevre Yolu/O-1/D100 ara yolunu izleyip Beşiktaş/Karaköy yönündeki çıkışını kullanmalısınız.
2 sa. 34 dk. (251 km)

Barbaros Blv. güzergahından ilerleyin. Alemdar konumunda Alemdar Cd. hedefine gitmek için Dolmabahçe Cd., Meclis-i Mebusan Cd., Kemeraltı Cd. ve Ankara Cd. rotasını izlemelisiniz.
25 dk. (7,3 km)

Yukarıdaki yol tarifini takip ederek Bolu şehrinden İstanbul şehrine yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca isterseniz araç Navigasyonunu ya da telefonunuzdan Navigasyon uygulamasını açıp gideceğiniz konumu seçerek yolculuğa başlayabilirsiniz.

Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 Yol Tarifi (Ücretli Yol)

Kürkçüler konumunda D100 ve Anadolu Otoyolu Bolu Batı Bağlantısı üzerinden Anadolu Otoyolu/O-4/E80 hedefine gidin
11 dk. (7,2 km)

İstanbul konumunda Avrasya Tüneli hedefine gitmek için Anadolu Otoyolu/O-4/E80 ve Kuzey Marmara Otoyolu/O-7 rotasını izleyin. D100 ara yolunu izleyip Avrasya Tüneli çıkışını kullanmalısınız.
2 sa. 28 dk. (253 km)

Avrasya Tüneli üzerinde ilerleyin. Alemdar konumunda Alemdar Cd. güzergahına gitmek için Kennedy Cad. rotasını izlemelisiniz.
25 dk. (12,4 km)
İstanbul

Yukarıda her iki güzergah için de yol tarifi verilmiştir. Bu güzergahları takip ederek Bolu şehrinden İstanbul şehrine yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir