Haber

Buruna Sarımsak Koymak Sinüsleri Açar Mı?

Burna sarımsak koymak sinüzitlere iyi gelir mi? Buruna sarımsak koymak sinüsleri açar mi? Detaylar haberimizde. Sinüzit hastalığı çok fazla baş ağrısı yapan ve yaşam kalitesini düşüren bir hastalıktır. Bu hastalığın tedavisi için çeşitli doğal yöntemler de denenmektedir.

Buruna sarımsak sokmak gerçekten burun tıkanıklığı ve sinüslere iyi gelir mi? Sağlıkla ilgili bazı konular Tiktok gibi çeşitli sosyal medya platformlarına da konu oluyor. Bazı insanlar buruna sarımsak koyma işlemini gerçekleştiriyorlar. Buruna karanfil ile birlikte sarımsak sokmak yakın zamanda trend haline gelmiştir.

Her bir burun için çiğ sarımsak ve karanfil sokmak bize kalırsa tamamen çılgınlık. Biz de doktorların yaptığı açıklamaları takip ederek bu soruya yanıt aradık. Sarımsak doğal antibiyotik olarak bilinir. Yemeklerde ve çiğ olarak tüketmek oldukça faydalı olacaktır.

Buruna Sarımsak Koymak Sinüsleri Açar Mı?

Buruna Sarımsak Sokmak

Cleveland Clinic’te çalışmakta olan ve kulak burun boğaz uzmanı olan Michael Benninger, “Buruna sarımsak sokmak faydalı değil ve tıkanıklığa iyi gelmez” diye açıklamıştır. Eğer sinüs tıkanıklığı ya da burun tıkanıklığından dolayı burnunuza karanfil soktuysanız çıkardığınızda burnunuz akmaya başlar. Bunun nedeni iyi gelmesi değil, tampon görevi gören karanfili çıkardığınızda mukus dışarı akmaya başlayacaktır.

Doktor Benninger, “Muhtemelen tehlikeli bir durum yoktur ancak burunda kötü bir koku bırakacaktır” diye açıklıyor. Ancak uyarılarını devam ettiriyor.

Burun deliklerinizi tahriş edebilirsiniz. Sarımsak ya da karanfil sokmak sonucunda burnunuzun iç yapısı tahriş olabilir.

Ayrıca karanfil ve sarımsağı bütün halinde sokmanız halinde bu ilerleyebilir ve burnunuzda sıkışabilir. Bu nedenle bu ya da buna benzer yöntemleri uygulamak oldukça tehlikelidir.

Buruna Sarımsak Sokmak Sinüzite İyi Gelir Mi?

Buruna Sarımsak Sokmak Sinüzite İyi Gelir Mi

Çeşitli kaynaklara göre de buruna sarımsak sokmak sinüzite iyi gelir şeklinde. Sarımsak ile sinüsleri tedavi etmek mümkün mü tam olarak bilinmiyor. Öncelikle doktorunuza giderek tıbbi tedavileri denemeniz gerekir. Eğer sarımsak ile sinüzit geçer mi sorusuna yanıt arıyorsanız tedavisi şu şekilde uygulanıyor.

Ayıkladığınız ve temizlediğiniz sarımsakları bir havanda dövün ve iyice suyunu çıkartın. Çıkan sarımsak suyunu burun damlalığı kullanarak burnunuza damlatın. Bu yöntemin sinüzitlere iyi geldiği ifade edilmektedir.

Buruna sarımsak koymak sinüzite iyi gelir mi? Buruna sarımsak sokmak sinüslere iyi geliyor mu sorusunun yanıtını bu haberimizde verdik. Ancak Sinüzit ile başınız beladaysa doktorunuza giderek tıbbi tedavi olmanız gerektiğini de unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir