Haber

CES 2024 Ne Zaman? CES Fuarı 2024 Nerede?

CES 2024 fuarı ne zaman ve nerede konusu sıkça araştırılmaya başlandı. İnsanlar, teknoloji için önemli etkinliklerden olan CES 2024’Ü bekliyorlar. CES açılımı (Consumer Electronics Show) şeklindedir. 1967 senesinden günümüze kadar her yıl Las Vegas’ta düzenli olarak düzenlenen bir tüketici elektroniği fuarı ve en son teknolojik gelişmelerin tanıtıldığı yerdir.

CES 2024, teknoloji gelişmelerinin en gözde etkinliklerinden biri olarak tekrar yapılacak. İnsanlar, bu teknolojik gelişimleri yerinde inceleyebilecekler. Doğal olarak CES 2024 nerede ve ne zaman gibi araştırmalar da sıkça sorulmaya başlandı. Teknoloji alanındaki son yenilikleri ve gelecekte hayatımıza girecek olan teknoloji trendleri CES’te insanlara sunulacak. Peki, CES 2024 ne zaman? CES 2024 nerede? CES Fuarı ne zaman? İşte bütün detaylarıyla birlikte CES 2024 hakkında güncel bilgiler.

CES 2024 Ne Zaman?

Dünyanın en büyük tüketici teknoloji fuarı olan CES 2024, yılında Las Vegas’ta gerçekleşen dört günlük etkinliğin ardından sona ermiştir. 4300’ün üzerinde şirketin fuara katıldığı biliniyor. Yapay zeka, ekran teknolojisi ve öne çıkan birçok yenilik burada tanıtıldı.

9 – 12 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlenmiş olan etkinliğe 150’den fazla ülkeden 135 bin insan katıldı. Katılımcıların dörtte biri ise Çinli şirketlerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Doğal olarak Çinliler yeni teknolojileri takip etmek ve faydalanmak için bu tür fuarları sıklıkla ziyaret ediyorlar.

CES 2024 Nerede Yapılacak?

CES 2024 nerede yapıldı ve nereden yapılacak konuları ise en fazla merak konusu olan şeylerin başında geliyor. CES 2024, * – 12 Ocak 2024 tarihleri arasında Las Vegas’ta yapıldı. CES 2024’ün en fazla dikkat çeken teknolojisi ise yapay zeka oldu diyebiliriz. Türkiye’den Barcoda grubunun akıllı aynası da ilgi odağı oldu. BMind, duygusal durum analizi yapıp kişiselleştirilen tavsiyelerde bulunan bir yapay zeka olarak ilgi çekti.

Buna ek olarak, Kohler’in 8.500 $’lık akıllı klozeti ve Rabbit şirketine ait olan yapay zeka destekli avuç içi ürünü, Ces 2024’ün en azla ilgi çeken ürünleri arasında yerini aldı diyebiliriz.

CES Fuarı Ne Zaman?

CES fuarı binlerce kişi tarafından ziyaret edildiği gibi, internette de yüzbinlerce kişi tarafından araştırılıyor. Fuarın ne zaman olduğu, nerede olduğu ve bu fuarda tanıtılan teknoloji ürünleri de ilgi odağı denilebilir. Bu tür fuarlar, şirketlerin birbirinden ilham almasına da olanak sağlıyor.

CES 2024, teknoloji alanına yön veren yeniliklerle dolu bir etkinliktir. Bu etkinlikler, teknolojinin gelişimi alanında büyük bir önem taşıyor. Gelecekte hayatımıza girecek olan teknolojileri bir araya getiren fuar, sektördeki gelişmeleri takip etmek isteyen insanlar için büyük bir kaynak oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir