Haber

Counter-Strike 2 (CS2) FPS Arttırma Ayarları

Online oyun denince akla ilk gelen Counter-Strike 2 ya da kısaltmasıyla CS2 'de FPS artırma için en iyi ayarları sizin için burada paylaşıyoruz.

Valve, bir süre önce Counter-Strike serisinin yeni oyunu olan Counter-Strike 2‘yi piyasaya sürdü. Artık sadece CS 2 oynanabiliyor. Peki, “Counter-Strike 2 FPS arttırma ayarları” nasıl yapılır? CS 2 Fps ayarları nereden yapılır? Bu sorular da doğal olarak oyundan daha fazla verim almak için aranıyor. Eğer oyunu daha verimli ve akıcı oynamak istiyorsanız FPS‘i arttırmanız gerekir. CS 2 ile birlikte Counter-Strike: Global Offensive artık erişime kapatıldı ve oyuncuların büyük çoğunluğu CS 2 geçti. Çeşitli Youtube kanallarında da FPS arttırma ile ilgili problemler dile getiriliyor.

CS 2 Fps arttırma, çoğu oyuncu tarafından araştırılan konulardan biri oldu. Ağır bilgisayarlarda oyunu daha akıcı oynamak için FPS ayarlarını yapabilirsiniz. Bizler eniyisor olarak sorulan soruları detaylı şekilde burada yanıtlıyoruz. Sorulardan biri de CS 2 Fps ayarları olduğundan dolayı bu içeriği oluşturduk. İşte Counter-Strike 2 (CS2) FPS artırma için yapabileceğiniz en iyi ayarlar.

cs 2 fps ayarları

Counter Strike 2 (CS2) FPS Artırma Ayarları

Counter Strike 2 FPS arttırma için en iyi grafik ayarları;

SeçenekEn iyi FPS ayarları
Ana Menü Arka Plan ManzarasıKişisel tercih
ParlaklıkKişisel tercih
Görüntü OranıKişisel tercih
ÇözünürlükKişisel tercih
Görüntü moduTam ekran
Yenileme hızıEn Yüksek
Dizüstü Bilgisayar Güç TasarrufuDevre dışı
Oyuncu Kontrastını ArtırEtkin
Dikey EşitlemeDevre dışı
Mevcut Görüntü Değerleri Ön AyarıKişisel tercih
Keskinliği Yumuşatma ModuYok
Evrensel Gölge KalitesiDüşük
Model / Doku DetayıDüşük
Doku Filtreleme Moduİki doğrusal süzme
Shader DetayıDüşük
Parçacık DetayıDüşük
Çevre emilimiDevre dışı
Yüksek dinamik aralıkPerformans
FidelityFX Süper ÇözünürlükDevre Dışı (En Yüksek Kalite)
NVIDIA Reflex Düşük GecikmeEtkin + Yükseltildi
HUD Kenar KonumlarıKişisel tercih

Oyuna yeni başlayanların yapması gereken ayarlardan biri de FPS ayarlarıdır. Fakat bu büyük bir hata. Oyunda daha akıcı bir deneyim yaşamak için doğru grafik ayarlarını yapmak gerekir. Eğer bilgisayarınızda yüklü olan Counter Strike 2 doğru grafik ayarlarına sahip değilse yeterli FPS‘i alamazsınız.

Counter-Strike 2‘de (CS2) en iyi grafik ayarlarını yapıp FPS‘i yükseltmek mümkün. FPS yükseltmede en önemli nokta ise grafik ayarlarıdır. Grafik ayarlarında yapacağınız bazı değişiklikler sayesinde yüksek FPS‘ler alabilirsiniz.

CS 2 Grafik ayarlarını açmak için;

Counter-Strike 2‘de Grafik ayarlarına girip ayar yapmak için ilk olarak ana ekranın üst kısmındaki menünün solunda bulunan Ayarlar düğmesine tıklayın. Açılan ekrandan Görüntü sekmesini seçmelisiniz. Ardından yukarıdaki tablodaki gibi ayarları uygulamanız gerekir. Bu ayarları uygulayarak FPS yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CS 2 Windows Grafik Ayarı

Oyundan daha fazla verim almak için Windows işletim sisteminde grafik ayarlarını da yapmanız gerekir. Bu ayarlar sayesinde bilgisayarınızla oyun oynarken daha iyi performans alırsınız. Örneğin, Laptop kullanıyorsanız pil ayarını maksimum performans şeklinde ayarlamanız gerekir. FPS‘i arttırmak için yapmanız gereken ayarlar;

 • İlk adım: Windows arama çubuğuna “Grafik” yazın ve çıkan programlardan “Grafik Ayarları” seçeneğine giriş yapın.
 • İkinci Adım: CS2 için Grafik Performansı Tercihi bölümünden özel ayar yapmanız gerekir. Bunun için ilk olarak Gözat butonuna tıklamalısınız.
 • Üçüncü Adım: Dosya Gezgini’nden Bu Bilgisayar > Steam’in yüklü olduğu disk > Program Files (x86) > Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > game > bin > win64 dizinine giriş yapın.
 • Dördüncü Adım: Win64 dizininden cs2.exe dosyasını seçmelisiniz.
 • Beşinci Adım: Grafik Performansı Tercihi bölümünden cs2.exe’ye tıklayın ardından Ayarlar butonuna basın.
 • Altıncı Adım: “Yüksek performans” seçeneğini işaretleyerek kaydedin.

Yukarıdaki ayarları yapınca CS 2 oyununda daha iyi performans alarak oyuna devam edebilirsiniz. Laptop’larda yüksek performans almak istiyorsanız cihaz şarjdayken oyunu oynayın. Ayrıca pil performansını da yüksek performansa almanızı öneririz.

Counter-Strike 2 FPS Arttırma ile İlgili Sorular

1. CS 2 Sistem Gereksinimleri 2023 Nedir?

 • İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 ya da Intel Core i5-7500
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 580 ya da NVIDIA GTX 1060
 • RAM: 12 GB
 • Depolama Alanı: 85 GB
 • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit işletim sistemi
 • DirectX: Versiyon 11

Counter Strike 2 için önerilen sistem gereksinimleri yukarıdaki gibidir.

2. Counter-Strike 2 FPS Gösterme Kodu

CS 2‘de FPS gösterme; oyundayken konsolu açın, ardından konsol alanına cl_showfps 1 komutunu yazıp Enter tuşuna basın. Bunu yaptığınızda oyunun Ping‘ini ve FPS değerlerini görüntüleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir