Genel

Crush Ne Demek? Aşk, Sevgili

Crush, son yıllarda ülkemizde de kullanılmaya başlanan İngilizce sözcüklerden biridir. Sosyal medyada çok sık kullandığından Crush ne demek sorusu da sıkça sorulur oldu. Crush anlamı aşk ve sevgililikte ne anlama gelir merak edenler için konu hakkında detaylı bir içerik oluşturduk. Bu yazımızdan hem crush sözcüğünün anlamına hem de aşk ve sevgililikte hangi manalarda kullanıldığına bakabilirsiniz. Ayrıca yine sosyal medyada çok sık kullanılan bazı sözcüklerin, anlamlarını ve kullanılış sebeplerini burada başlıklar halinde açıklıyor olacağız.

Mesajlaşırken, sohbet halindeyken ya da sosyal medyada “crush” terimini sıklıkla duyuyor olabilirsiniz. Günümüzde İngilizce terimler de bazı olay ya da durumları ifade etmek için kullanılabiliyor. Son zamanların en trend sözcüğü ise crush oldu. Bu sözcüğü ilk defa duyanlar İngilizce anlamını incelemek için internette araştırıyorlar. Crush ne demek şeklinde araştırıldığında Google Translate direkt olarak “ezmek” şeklinde çeviriyor. Fakat, kullanım amacına göre aşk ve sevgililikte farklı anlamlara geliyor. Bu yazımızda da Crush sözcüğü nerede ne anlamla kullanılıyor onu açıklıyoruz.

Crush Ne Demek?

Sosyal medya uygulamaları ile beraber arkadaşlık uygulamalarında, birine ilgi duyan ve hoşlanan kişi için; crush sözcüğü kullanılır.

Eğer mesajlaşma devam ederken taraflardan biri kalp gönderir ve yine karşı taraftan kalp alırsa, bu durumda kişiler birbirinden hoşlanmış anlamına gelmektedir. Bu durumda ise Crush sözcüğü kullanılır. Türkçe telaffuz edilirken kraş şeklinde okunur. Özetle Crush; birbirinden hoşlanan iki kişiyi ifade etmek amacıyla kullanılmaktadır.

Crush Ne Demek Aşk?

İlişkide crush demek; iki tarafında birbirine ilgi duyması ve sevdiği anlamına gelmektedir. Her iki kişi de birbirine vurulmuş ve aşık olmuş anlamına gelir. Bu durum o kadar güzel bir duygudur ki ancak yaşanınca anlaşılabilecek sevgi ve aşk duygusudur. Birini görünce çarpılmışçasına aşık olma durumuna da Crush denir.

Crush aşkta; karşılıklı olarak birbirine duygulan sevgi ve aşkı ifade etmek için kullanılan İngilizce bir terimdir.

Crush Name Ne Demek?

Crush birine çarpılmışçasına, büyülenmişçesine aşık olmak demektir. Crush name ise; aşık olunan kişi demektir. Karşısında genelde ya harf ya da aşık olunan kişinin adı yazar.

Kraş Ne Demek?

Kraş; crush teriminin Türkçe okunuşundaki telaffuzudur. Anlam bakımından çarpılma anlamına gelmektedir. Fakat, düşündüğünüz gibi bir varlık tarafından çarpılmak değil aşık olmak ve yoğun sevgi duygusu hissetmek anlamlarında kullanılır.

Crash Ne Demek?

Crash sözcüğünün Türkçe karşılığı çarpışmak ve kaza anlamlarına gelir. En sık kullanılan İngilizce kelimelerden biridir. Günlük hayatta da karşınıza sıkça çıkabilir. Crush kelimesi ile karıştırılmaktadır. Okunurken Kraş şeklinde okunduğu için çoğu kişi Crush’ı Crash ile karıştırmaktadır.

İngilizce Crush Ne Demek?

İngilizce çeviriden Crush sözcüğünün anlamına baktığınızda; Ezmek anlamına geldiğini görebilirsiniz. Fakat bazı sözcükler kullanıldığı yere göre anlam bakımından değişikliğe uğrayabiliyor.

My Crush Your Crush Ne Demek?

My Crush ya da Your Crush ise kelime anlamı olarak benim çarpılmam ya da senin çarpılman anlamına gelmektedir. Ancak buradaki çarpılma; birine çarpılmışçasına aşık olmak anlamında kullanılıyor. Sözcük Türkçe‘ye çevrildiğinde anlam itibariyle büyüsünü kaybettiği için, mesajlaşırken ya da konuşmalarda İngilizce olarak kullanılır. Bazı insanlar tarafından gereksiz olarak görülse de gençler tarafından duygu ve düşüncelerini ifade etmek için kullanılan bir sözcüktür.

Crush Filmi

Hevesli genç sanatçı, kendi iradesi dışında lise koşu takımına katılır. Bu durum kötü gibi görünse de işler farklı bir hal alır. Çünkü bu sayede ona uzun zamandır aşık olduğu kızı takip etme fırsatı doğmuştur. Ancak, tamamen başka bir takım arkadaşına gönlünü kaptırdığı zaman işler daha da karışık bir hal alır. Film genel itibariyle izleyiciler tarafından beğenilmiştir. 2022 yılında çıkmış olan Komedi, Romantik türündeki film, 92 dakikadır. IMDB puanı ise 10 üzerinden 6.3’tür. Film hakkındaki yorumları çeşitli internet sitelerinden de takip edebilirsiniz. Ayrıca yine filme ait fragmanı Youtube’tan izleyip sonrasında da beğenirseniz filmi sevgilinizle ya da tek başınıza izleyebilirsiniz.

Her geçen gün sosyal medya sayesinde hayatımıza yeni sözcükler dahil oluyor. Bunlardan biri de Crush sözcüğüdür. Bu sözcük son zamanlarda çok fazla kullanıldığı için anlamını merak edenlere burada detaylı açıklamalarda bulunduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir