Haber

En Ürpertici Dünyanın En İyi Korku Filmleri 2023

Korku, film kategorisinde de çokça talep gören konulardan biridir. Peki, dünyanın en iyi korku filmleri hangisi? En ürpertici korku filmlerini arayanlar için özel liste.

Sevgiliyle izlenecek korku filmleri arayanlar için burada devasa bir liste hazırladık. Ayrıca filmlerin Fragmanlarını da ekleyerek en azından bir ön gösterimi görmenizi istedik. Bu sayede, filmlerin konusu ile birlikte fragmanlarını da görüntüleyerek izlemeye değecek bir film olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Aynı zamanda izleyici puanlarını da her film için başlık altında yazdık.

Diğer listeler gibi spoiler barındıran açıklamalar yerine filmin kısa konusu, oyuncuları, aldığı puan ve Fragman gibi bilgileri listeledik. Bu sayede zaman kaybetmeden izleyebileceğiniz filmi daha rahat seçebilirsiniz. En ürpertici korku filmleri:

Dünyanın En iyi Korku Filmleri 2023 Korku ve Gerilim

Dünyanın en iyi korku filmi hangisi sorusuna yanıt vermek için kendi seçimlerimizi burada listeledik. Ayrıca bu listede diğer sinema severlerin de puanlaması ve yorumları göz önünde bulunduruldu. Bu sayede gerçekten ürpereceğiniz ve izledikten sonra tek başınıza odadan çıkamayacağınız korku filmlerini burada topladık. Muhtemelen bu filmlerden bazılarını izledikten sonra ışıklar açık uyuyacaksınız. Dünyanın en iyi korku filmleri:

X

X korku filmleri
X 2022 korku filmi

X, Ti West tarafından yazılmış olan, ve yine yönetmenliğini Ti West’in yaptığı bir 2022 Amerikan slasher filmi. Filmde Mia Goth, Jenna Ortega, Martin Henderson, Brittany Snow, Owen Campbell, Stephen Ure ve Scott Mescudi rol alıyor. Filmin süresi 1 saat 45 dakikadır.

IMDb Puani: 6,6/10

X Korku filmi 2022

Adamlar

Adamlar filmi korku filmi

Adamlar, İngiltere kırsal bölgesinde tek başına tatile çıkmış olan genç bir kadının hikayesini konu almıştır. Harper’in, yaşamış olduğu trajedinin sonrasında kendisini toparlamaya ihtiyacı vardı. Ancak huzurlu geçmesini düşündüğü tatili bir kabusa döner.

Beğenilme: %51 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

(Men) Adamlar Korku Filmi

Habis

Habis korku filmi

Habis, gördüğü sanrıların gerçeklerle bağlantılı olduğunu fark eden genç bir kadını anlatıyor. Travma geçiren bir kız olan Madison, iyi bir aile tarafından evlatlık alınmıştır. Yetişkin bir kadın olduğundaysa geçmişiyle yüzleşmek zorundadır. 1 saat 51 dakika olan film’de gerilim ve korkuyu bir arada yaşayacaksınız.

Beğenilme oranı: %65 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

Incantation (2022)

Incantation

En iyi korku filmlerinden biri de Incantation diyebiliriz. Altı yıl öncesinde, Li Ronan dini bir kuralı çiğnedikten sonra lanetlenmiştir. Şimdi ise kızını bu lanetten korumak zorundadır. 1 saat 50 dakikalık bir korku seansı yaşamaya hazırsanız bu filmi izleyebilirsiniz. Netflix yapımı olan Incantation filmini kesinlikle izlemenizi öneririz.

Beğenilme: %82 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

Incantation Lanetli Sembol

Derin Kâbus (As Above, So Below, 2014)

Paris sokaklarındaki yer altında bulunan eski bir mezarlığı keşfeden ziyaretçiler, derinlere indikçe daha karanlık sırlarla karşılaşır. Dünyadaki cehennemi bulan gençler labirentten çıkmak için çaba gösteriyorlar.

Oyuncular: Perdita Weeks, Ben Feldman, Edwin Hodge

Yönetmen: John Erick Dowdle

Beğenilme: %85 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

Peşimdeki Şeytan (It Follows, 2014)

Genel anlamda sıradan bir hayat yaşayan Jay, genç bir adamdan hoşlanır. Onunla beraber şehirden uzaklaşarak harabe bir eve gider. Jay eve gittikten sonra kendini baygın halde bulacaktır. Kendine geldiğinde ise tuhaf olaylar yaşamaya başlar. Biri ya da bir şeyler tarafından takip edildiğini hisseder. Jay bu evden kurtulabilecek mi?

Oyuncular: Maika Monroe, Keir Gilchrist, Daniel Zovatto

Yönetmen: David Robert Mitchell

Beğenilme: %75 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

Yok Oluş (Annihilation, 2018)

Biyolog olan Lena, ekibiyle beraber ‘Area X’ isimli gizemli anomalilerin gözlemlendiği bir bölgeye keşif amacıyla gider. Amaçları ilgili bölgeden örnekler almak, keşif yapmak, araziyi haritalamaktır. Fakat bu gizemli bölgede hem akıl sağlıkları hem de hayatları riske girer. Ürpertici en iyi korku filmlerinden biridir.

Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez

Yönetmen: Alex Garland

Beğenilme: %74 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

Korku Seansı (The Conjuring, 2013)

Korku Seansı

Dünyanın en iyi korku filmleri denince Korku Seansını yazmamak büyük ayıp olurdu. Geniş ve mutlu bir aile olan Perronlar, tüm varlıklarını bir çiftlik evini almak için harcarlar. Fakat taşınmış oldukları evde garip olaylar gözlemlenmeye başlar. İlk başta evin köpeği sebepsiz yere ölür. Sonrasında ise çocuklar geceleri yataklarından korkmaya, tuhaf kokular almaya ve farklı şeyler görmeye başlarlar. Gidecek farklı yerleri olmadığından, Perron ailesi, paranormal araştırmacı olan Ed ve Lorraine Warren çiftinden yardım isterler.

Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Ron Livingston

Yönetmen: James Wan

Beğenilme: %89 oranında kullanıcı bu filmi beğendi.

Türk Korku Filmleri

 • Dabbe: Zehr-i Cin – IMDb: 6,3
 • Siccin 5 – IMDb: 7,1
 • Büyü – IMDb: 2,9
 •  Dabbe – IMDb: 5,0
 • Dabbe 6 –  IMDb: 6,1
 • Musallat 2: Lanet – IMDb: 5,4
 • Siccin 4 – IMDb: 7,0
 • Dabbe: Cin Çarpması – IMDb: 7,1
 • el-Cin – IMDb: 5,6
 • Dabbe: Bir Cin Vakası –  IMDb: 6,3
 • Üç Harfliler: Beddua – IMDb: 8,5
 • Siccin – IMDb: 6,3
 • Semum – IMDb: 5,5
 • Siccin 2 – IMDb: 6,6
 • Siccin 3: Cürmü Aşk – IMDb: 7,0
 • Üç Harfliler: Adak (2019) IMDb: 7.2
 • Cinni : Uyanış (2016) IMDb : 7.0
 • Üç Harfliler 3 : Karabüyü (2016) IMDB : 6,9
 • Tez: 13. Gece (2019) IMDb : 6.9
 • Kapıdaki Sır (2018) IMDb : 6.7

Türk korku filmleri listesini de yukarıda sıraladık. Bu listeden en iyi korku filmlerine ulaşabilirsiniz. Yerli yapım korku filmlerini tercih edecek olanlar ise hemen yukarıdaki listeden filmleri inceleyebilirler. Türk korku filmleri için IMDB puanlarını da hemen yanında verdik.

En Ürpertici Korku Filmleri

Dünyanın en iyi korku filmleri ve en ürpertici korku filmi arayışında olanlar için bu listede çeşitli filmler var. Bu filmleri izlemeden önce buradan konusunu öğrenebilir fragmanlarını izleyebilirsiniz. En iyi korku filmlerinden birini izlerken çok etkilenmemeye çalışın. Ayrıca bunların yalnızca bir film ve gerçek ile bir alakası olmadığını da kendinize hatırlatın. Aksi halde yalnız yaşıyorsanız haddinden fazla korkabilirsiniz.

Korku filmleri arayanlar bu tür film önerileri için bizi buradan takip edebilirler. Ayrıca diğer kategorileri de ziyaret edip bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir