Genel

Dünyanın En iyi Takımı 2023 Hangisi?

Dünyanın en iyi futbol takımı hangisi? Dünyanın en iyi takımı sıralaması 2023 yılında belli oldu. Futbol severler için.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), 2021 yılı için yayınlanan ”Dünyanın En İyi Futbol Takımları” listesi kısa süre önce açıkladı. Art arda iki defa Copa Libertadores’i müzesine götüren Palmeiras, yılı ilk sırada tamamlamış olan Brezilya kulübü tarihe geçmiştir. Ülkemizde en iyi puanı elde eden futbol takımı ise Galatasaray, 46. sırada yer buldu.

Yılın Dünyanın En iyi Takımı Brezilya Oldu

Dünyanın en iyi takımı futbol severler tarafından araştırılmaktadır. Buna göre, Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (IFFHS), 2021 senesinde oynanan maçlara bakarak ”Dünyanın En İyi Futbol Takımları” hangileri sıraladı. Ard arda iki defa Copa Libertadores’i müzesine götürmüş olan Palmeiras, yılı zirvede tamamlamış ve ilk Brezilya kulübü olup tarihe geçmiştir. IFFHS’nin 1991 senesinden günümüze kadar açıkladığı raporlara göre bundan önce hiçbir Brezilya takımı listenin ilk sırasında yerini alamamıştı.

Brezilya Serie A ve Brezilya Kupası’nı kazanmış olan Atletico Mineiro, listenin ikinci sırasında yerini almıştır. Copa Libertadores finalde Palmeiras’a maçı kaybetmiş olan Brezilya kulübü Flamengo ise listenin 5. sırasında yer alıyor. Brezilya, 10. sırada olan Atletico Paranaense ile beraber ilk 10’a dört futbol takımını sokmayı başarmıştır. İngiltere Premier Ligi’ni kazanmış olan Manchester City ise üçüncü sırada yer alıyor. UEFA Şampiyonlar Ligi’nden ise Chelsea dördüncü sırada yer alıyor.

Dünyanın En iyi 3 Futbol Takımı

Dünyanın En iyi 3 futbol takımı hangisi merak ediyorsanız aşağıdaki listeden inceleyebilirsiniz.

1) Palmeiras – Brezilya

2) Atletico Mineiro – Brezilya

3) Manchester City – İngiltere

Dünyanın En iyi 5 Takımı

Dünyanın en iyi 5 takımı listesinde birinci sırada Palmeiras, ikinci sırada Atletico Mineiro, üçüncü sırada Manchester City, dördüncü sırada Chealsea, beşinci sırada ise Flamengo kulüpleri yerini almıştır.

1) Palmeiras – Brezilya

2) Atletico Mineiro – Brezilya

3) Manchester City – İngiltere

4) Chelsea – İngiltere

5) Flamengo – Brezilya

Dünyanın En iyi 10 Takımı

Dünyanın en iyi 10 futbol takımı ise;

1) Palmeiras – Brezilya

2) Atletico Mineiro – Brezilya

3) Manchester City – İngiltere

4) Chelsea – İngiltere

5) Flamengo – Brezilya

6) Dinamo Zagreb – Hırvatistan

7) Bayern Münih – Almanya

8) Real Madrid – İspanya

9) Ajax – Hollanda

10) Atletico Paranaense – Brezilya

Dünyanın en iyi takımları arasında Galatasaray 46, Fenerbahçe 78. sırada yerini almıştır. Siyah beyazlılar yani Beşiktaş ise listede yerini alamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir