Haber

Dünyanın En Pahalı Ayakkabısı Kaç TL? 2023

Ayakkabı fiyatları da son 2 yılda yükselmiştir. Peki, dünyanın en pahalı ayakkabısı kaç TL? Spor ve topuklu ayakkabılar için oluşturduğumuz bu listeyi siz de çok seveceksiniz. Bazı ayakkabılara muhtemelen o okadar etmez diyerek de iç geçireceğinizi düşünüyoruz.

Söz konusu ayakkabılar olduğunda insanlar pek de fiyata bakmıyor. Çünkü kaliteli bir ayakkabı ayak sağlığınız için de oldukça önemlidir. Günümüzde Adidas, Nike ve benzeri markaların ayakkabıları oldukça pahalıya satılıyor. Doğal olarak insanlar da dünyanın en pahalı ayakkabılarını merak ediyorlar. Haberimizde, fiyatlarıyla dudak uçuklatan spor ve topuklu kadın ayakkabılarını listeledik. İnanın bize düşündüğünüzden çok daha pahalılar.

Dünyanın En Pahalı Spor Ayakkabısı Kaç TL?

 • Nike SB Dunk Low Paris
 • Nike SB Flom Dunk High
 • Rick Owens ‘GeoBasket’
 • Nike ParaNorman Foamposite
 • Nike Air Mag Sınırlı Üretim
 • Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded
 • Christian Louboutin Rantus Orlato Flat
 • Nike Air Foamposite
 • Balmain High Top & Double Strap
 • Air Jordan 2 Eminem 313

Dünyanın en pahalı spor ayakkabısı, genelde spor ayakkabısı severler tarafından araştırılıyor. Listede 1000 dolardan, 7500 dolara kadar ayakkabılar sizi bekliyor. Bu liste inanın bana ağzınızı açık bırakacak türden. Ayakkabıların rahatlıkları ve konforu ise tabii ki kelimelerle ifade edilemez. Çeşitli Youtube kanalları sırf bu ayakkabılar için inceleme videoları bile çekmiş. Merak edenler için, Dünyanın en pahalı spor ayakkabıları:

Nike SB Dunk Low Paris

Ayakkabıya baktığınızda sıradan bir Nike modeli gördüğünüzü düşünüyorsunuz. Ancak düşündüğünüzün aksine bu ayakkabının fiyatı 10.000 dolardan daha fazladır. Ayakkabı özel bir seridir ve öyle herkeste görebileceğiniz bir model de değil.

Nike SB Flom Dunk High

Nike SB Flom Dunk High, 7500 $ fiyatıyla listenin ilk sırasında yerini aldı. Yalnızca özel mağazalarda bulabileceğiniz bu ayakkabının, siyah ve beyaz ana renklerin dışında kırmızı ve altın renklerle süslendiğini görebilirsiniz. Ayakkabıdan pek anlamayanalar ne özelliği var dese de bu özel bir üretim ve özel bir seriye ait ayakkabı modelidir.

Rick Owens ‘GeoBasket’

Özel üretim ayakkabılardan bir diğeri ise Rick Owens ‘GeoBasket’ ayakkabısı diyebiliriz. Ayakkabıyı sipariş ettikten sonra bir süre beklemeniz gerekiyor. Nedeni ise kahverengi iguana derisinden yapılıyor oluşudur. Bu ayakkabı için  5.100 $ civarında bir para ödemeniz gerekiyor.

Nike ParaNorman Foamposite

Nike’ın ‘Air foamposite One ParaNorman’ modelinin fiyatı ise yaklaşık olarak 3000 dolar civarındadır. Görünüm bakımından oldukça şık ve havalı durduğunu itiraf etmek gerekir.

Nike Air Mag Sınırlı Üretim

Nike MAG, Nike Inc. tarafından sınırlı sayıda üretilmiş ayakkabılardan biridir. Nike Mag başlangıçta 2011 senesinde ve 2016 yılında tekrardan üretilerek satışa sunulmuştur. Bu satışlarda da yine sınırlı sayıda ayakkabı üretildi. 2011 sürümü 1.500 adet, ​​2016 sürümü 89 adet ayakkabı satışı yapıldı. Ayakkabı 1100 dolar civarında fiyatla satışa sunuldu.

Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded

Jimmy Choo, kadınları kendine hayran bırakan markalardan biridir.  Jimmy Choo Belgravia High Tops & Star Studded hem erkek hem de kadın müşterileri için bu ve buna benzer lüks ayakkabılar üretiyor. Ayakkabı markasının genelde fiyatları 20.000 TL ila – 40.000 TL arasında değişiyor.

Christian Louboutin Rantus Orlato Flat

Dünyanın en pahalı ayakkabısı listesinde altıncı sırada Christian Louboutin Rantus Orlato Flat markası bulunuyor 1.500 dolara satılan bu ayakkabı oldukça gösterişli duruyor öyle değil mi? Ayakkabıya bakınca pek de öne çıkan bir tarafı yok gibi görünüyor. Peki bu ayakkabı neden bu kadar değerli? Cevabı ise gerçek piton yılanı derisinden yapılıyor oluşunda gizli.

Nike Air Foamposite

Nike Air Foamposite marka modelini araştırdığımızda 3.500 TL civarında bir tutar ile karşılaşıyoruz. Ancak bu modelin sınırlı üretimleri ise 1000 dolardan çok daha pahalıya satıldığı bilinmekte.

Balmain High Top & Double Strap

Balmain High Top & Double Strap 550 euroluk fiyatı ile listemizde sekizinci sırada yer alıyor. Kauçuk tabanlı ve gerçek deri kullanılarak üretilen bu ayakkabı gümüş görüntüsü ile ilgi odağı olmuştur. Dünyanın en pahalı ayakkabısı listesinde de sürekli yerini almayı başarıyor.

Air Jordan 2 Eminem 313

Air Jordan 2 Eminem 313 retro tasarımı ile ilgi odağı olmuş ayakkabı modellerinden biridir. 1000 dolar satış fiyatı ile çıkmıştır. Nike sonucun ne olacağını bilmiyordu ancak çıktığı gün itibariyle oldukça fazla ilgi odağı oldu. Ayakkabı koleksiyoncularının koleksiyonunda yer alan bir modeldir.

Dünyanın En Pahalı Ayakkabısı 2023

Dünyanın en pahalı topuklu ayakkabılarını merak edenler için burada farklı türde 7 farklı ayakkabı modelini listeledik. Bu liste sayesinde dünyanın en pahalı ayakkabısı gerçekten o paraya değer mi siz cevap verin. Dünyanın en pahalı ayakkabısı listesi:

 • Stuart Weitzman’dan Rita Hayworth Topuklu Ayakkabı
 • ‏Ruby Slippers By Harry Winston
 • ‏Tanzanite Heels By Stuart Weitzman
 • ‏Cinderella Slippers By Stuart Weitzman
 • Platin Guild Stiletto, Stuart Weitzman
 • Ruby Stilettos, Stuart Weitzman
 • ‏Retro Rose Pumps By Stuart Weitzman

Stuart Weitzman’dan Rita Hayworth Topuklu Ayakkabı

Stuart Weitzman’dan Rita Hayworth topuklu ayakkabısı 3 milyon dolar ile dünyanın en pahalı ayakkabısıdır. Üretilirken Yakut ve Pırlanta gibi taşların kullanıldığı özel bir tasarımdır. Bu kadar pahalı olmasının nedeni de bundan kaynaklanmaktadır.

‏Ruby Slippers By Harry Winston

‏Ruby Slippers By Harry Winston ayakkabı tam olarak 3 milyon değerinde. Ağır takıların bulunduğu ayakkabının pahalı oluşunun genel nedeni de budur. Özel tasarımcılar tarafından tasarlanan güzel ve şık görünümlü ayakkabı özel taşlarla süslenmiştir. 1350 karat değerinde yakıt ve 50 karat pırlanta yapımında kullanıldı. Dünyanın en pahalı ayakkabısı kategorisi incelendiğinde kadın ayakkabılarının çok daha pahalı olduğunu görüyoruz.

‏Tanzanite Heels By Stuart Weitzman

Tanzanite Heels By Stuart Weitzman 2 milyon değerindeki bu ayakkabı yapılırken 28 karat pırlanta ve 185 karat mavi taşla kaplanmıştır. Bu ayakkabı yapılırken, Witsman ve Takı Tasarımcısı Eddie Levy’den ekibi tarafından tasarlanmıştır.

‏Cinderella Slippers By Stuart Weitzman

‏Cinderella Slippers By Stuart Weitzman 2 milyon değerindeki bu ayakkabı özel taşlarla süslenmiştir. Ayakkabının çevresine özenle 565 gram 55 karat altın yerleştirilmiştir. Bu ayakkabı, Stauart Waits Man tarafından tasarlanmıştır. Alison Krauss, 2004 yılında akkademi ödülünü almak için bu ayakkabıyı giymiştir.

Platin Guild Stiletto, Stuart Weitzman

Platin Guild Stiletto, Stuart Weitzman 1.09 milyon dolar değerindeki bu ayakkabı yapılırken 464 karat pırlanta kullanılmıştır. Ender bir modeldir. Kullanılan platin kayışlar ayakkabının 1 milyon 90 bin dolar olmasının genel nedenidir. Ayakkabı Oscar gecesinde Laura Herring tarafından giyilmiştir. Bu nedenle tanınmış bir ayakkabıdır.

Ruby Stilettos, Stuart Weitzman

Ruby Stilettos, Stuart Weitzman ayakkabısı 1.6 milyon değerindedir. Kırmızı saten tabanlı ve kırmızı yakutlarla süslenmiştir. Ayakkabının rengi ve üzerindeki kırmızı yakut tasarımı da çekiciliğini daha da arttırıyor. Ruby dünyanın en güzel ayakkabısı olarak bilinen ayakkabılardan biridir. Dünyanın en pahalı ayakkabısı olmayı da hak ediyor.

‏Retro Rose Pumps By Stuart Weitzman

‏Retro Rose Pumps By Stuart Weitzman ayakkabının değeri 1 milyon dolardır. Ayakkabıyı bu kadar pahalı eden şey ise içerisinde bulunan 100 karatlık pırlantalardır. Hollywood ünlülerinden Diablo Cody, 2008 Oscar ödülünü almak için bu ayakkabı ile kırmızı halıda yürüdür. Bu ayakkabı da dünyanın en güzel ve şık ayakkabısı olmak için aday gösterilmiştir.

Dünyanın en pahalı ayakkabısı denince akla genelde spor ayakkabılar gelse de topuklu ayakkabılar daha pahalıdır. Bu ayakkabıları dünyanın en pahalı ayakkabısı yapan şey ise üzerlerinde kullanılan özel ve değerli taşlardır. Tabii ayakkabıyı tasarlayan tasarımcıların ismi de ayakkabıya ekstra değer katıyor. Teknolojiyi merak edenler ise dünyanın en iyi telefonu hangisi haberimizi okuyabilirler.

Dünyanın En Pahalı Basketbol Ayakkabısı

Dünyanın En Pahalı Basketbol Ayakkabısı

Ayakkabı denince basketbol ayakkabılarını unutmak olmaz dı. Dünyanın en pahalı basketbol ayakkabısı: Michael Jordan’ın giydiği “Air Jordan 1” spor ayakkabısı olmuştur, Sotheby’s Müzayede Evi’nin yaptığı açık arttırmada 560 bin dolara satılmıştır. Dünyanın en pahalı basketbol ayakkabısı olarak tarihe geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir