Haber

Elazığ Havalimanı Açıldı Mı ?

Elazığ Havalimanına neden uçuş yok ? sorusunun cevabını merak edenler için Havalimanına uçuşlar başladı mı? detayları ile birlikte yazımızda paylaştık. Elazığ Havalimanı pist yapım çalışmaları dolayısı ile 1 ekim tarihinde uçuşlara ara vermek zorunda kalmıştı. Normalde 15 Eylül de kapatılması planlanan havalimanı Elazığ da öğrenim görecek üniversite öğrencilerinin mağdur olmaması için 1 ekime ertelenmişti.

Havalimanı Neden Kapalı havalimanında yapılan pist çalışmaları ve taksi yolları nedeni ile kısa bir süre bakıma alınmış durumdadır. Bu sebeptendir ki Havalimanından yapılan Yurt dışı uçuşları ve Elazığ – İstanbul, İzmir Ankara uçuşlarına bir süre ara verilmesi durumunda kalmıştı.

Elazığ Havalimanı Ne Zaman Açılacak?

1 ekim tarihinde pistlerin bakımı ve yetersiz gelen taksi yolları için uçuşa ara verilmişti. Buradan bilet alan yolcular için ise Çevre iller olan Malatya veya Diyarbakır havalimanından uçabilecekleri istedikleri takdirde herhangi bir kesinti olmadan biletlerini iptal edebilecekleri açıklanmıştı. Geçen süre zarfında yapılan bakım çalışmalarının tamamlanması sebebiyle Devlet Hava Meydanları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre havalimanından uçuşlara 29 Kasım gecesi itibariyle tekrar başlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir