Haber

En İyi 10 Banka Hangisi? En Güvenilir Bankalar

Bankacılık işlemleri yapabilmek için bir bankada hesabınızın olması gerekir. Peki hesap açmadan önce, en iyi banka hangisi, en iyi faiz oranı en iyi kredi imkanı sağlayan bankalar daha fazla tercih ediliyor. Bu sayede vatandaşlar kredi kartı kullanırken veya kredi çektiklerinde daha az faiz ödeyerek nakit ihtiyaçlarını çözüme kavuşturuyor. Bu yazımızda Türkiye’de en güvenilir ve en iyi banka hangisi sorusunu yanıtlıyor olacağız. Tabi ki seçim tamamen size kalmış. Çünkü her bankanın kendine özel kampanyaları ve cazip teklifleri bulunuyor. Bu nedenle banka hesabı açmadan önce bu teklifleri incelemenizi öneririz.

En iyi banka araştırması yapılırken, döviz kuru, faiz oranı ve uygun kredi imkanlarına bakılmaktadır. Burada verdiğimiz bilgiler ile herkes kendine en cazip bankadan hesap açarak bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecek. Bankacılık işlemlerinde en iyi ve en hızlı banka hangisi diye merak edenler için bu konuya değindik. İşte listemizde ülkemizdeki “en iyi banka hangisi” sorusuna yanıt veriyoruz.

Türkiye’deki En İyi Banka Hangisi?

Bu sorunun yanıtı banka müşterisine göre değişebilir. Çünkü her banka kendi çapında kampanyalar yaparak müşterilerine fırsatlar sunmakta. Bu fırsatlar neticesinde de müşteriler banka tercihinde bulunuyor. Bu yazımızda ülkemizde en çok tercih edilen ve en güvenilir bankalara yer verdik. Bankaların kampanyalarına, promosyonlarına, faiz oranlarına ve diğer merak ettiğiniz şeylere ilgili bankanın resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

1. Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası 1924’te Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle kurulmuştur. Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır. Birçok kurum ve kuruluş çalışanlarının maaşını iş bankası üzerinden yatırmaktadır. Banka şubelerinden, internet sitesinden ve internet bankacılığı üzerinden hizmet vermektedir. Ayrıca yaşayacağınız problemler ya da danışmak istediğiniz konuları da 0850 724 0724 iletişim numarası üzerinden müşteri hizmetlerine bağlanarak sorabilirsiniz.

Ülkemizin ilk bankalarından biri olduğundan dolayı köklü ve güvenilir bankaların başında gelmektedir. Bankanın internet sitesinden veya mobil uygulamasından KHM limit başvurusu, kredi kartı başvurusu, kredi başvurusu, para transferi ve buna benzer birçok bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bankanın güncel kampanyalarına İş bankası Kampanyalar sayfasından ulaşabilirsiniz.

2. HalkBank

halkbank

HalkBank 1938 yılında kurulmuştur. Türkiye Halk Bankası A.Ş., kısa adıyla Halkbank, küçük ve orta büyüklükte olan esnaf ve sanayicilere kolay ve ucuz kredi vermek için ve 23 Mayıs 1938’de faaliyete giren kamu bankasıdır. ₺128.480 milyon aktif büyüklüğe sahip oluşu bu bankayı dünyanın 159. bankası haline getirmiştir. İş bankası da hem vatandaşlara hem de esnaflara kredi veren bankalardan biridir. Bu bankanın da yine internet sitesi, mobil uygulaması ve müşteri hizmetleri desteği bulunmaktadır. Bankanın mobil uygulamasını uygulama mağazasından telefonunuza indirip giriş yaparak, bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank kamu bankalarından biri olduğu için en güvenilir ve köklü bankalardan biridir. Yaşlılar emekli maaşını almak için en sık Halkbank’ı tercih etmektedir. Halkbankası da müşterileri için özel kredi ve faiz oranları sunmaktadır. Güncel kampanyaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için HalkBank kampanya sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3. Ziraat Bankası

Ziraat Bankası

1863 yılında Osmanlı Devleti döneminde Midhat Paşa tarafından kurulmuş olan Memleket Sandıkları’nın devamı niteliğinde diyebiliriz. Bankanın Genel merkezi Ankara’dadır. Ortalama çalışan sayısı 25.697 kişidir. Ülkemizde en çok ATM’si bulunan bankalardan biridir. Müşterilerine çeşitli faiz oranları ile vadeli mevduat hesap açma fırsatı sunmaktadır. Bunun beraberinde, KMH limit, kredi ve kredi kartları ile vatandaşların nakit gereksinimlerini gideriyor. Bankacılık işlemlerinizi bankadan, atm’den, internet sitesinden, mobil uygulamadan ya da müşteri hizmetlerini arayarak çözüme kavuşturabilirsiniz. Uzun yıllardır hizmet veren ve köklü bir banka olduğundan dolayı en iyi bankalardan biri olduğunu da söyleyebiliriz.

Ziraat Bankası vadesiz hesap açarak banka kartı alabilir, isterseniz de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Aynı zamanda, yaptığı güncel kampanyalara katılarak fırsatlardan da faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası kampanyalarını resmi internet sitesinden ya da mobil uygulamasından takip edebilirsiniz.

4. Vakıfbank

Vakıfbank

Kamu bankalarından olan Vakıfbank, 1954’te Adnan Menderes’in öncülüğüyle birlikte kurulmuştur. Türkiye Bankalar Birliği’nin 2014 senesinin raporlarına göre Türkiye’nin büyüklük açısından 7. bankasıdır. Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da; ABD’de New York’ta bir, Bahreyn’de Off-Shore ve Erbil’de olmak üzere ü. şubesi vardır. Kamu bankaları arasında, en iyi döviz kuru veren bankadır. Kurlar piyasa kuruna yakındır ve makas aralığı da oldukça iyidir.

Vakıfbank mobil uygulamasını ücretsiz şekilde telefonunuza indirip kırları takip edebilir, döviz alışverişi de yapabilirsiniz. Ayrıca para transferi, hesap açma, kredi başvurusu ve kmh başvurusu işlemleri de yine mobil uygulama üzerinden yapılabilir.

5. Akbank

Akbank

En iyi banka hangisi sorusuna yanıt verdiğimizde bu bankalardan biri de Akbank’tır. Akbank, Türkiye’nin en köklü ve öncü bankalarından biridir. Kuruluş tarihi 1948 olanak Akbank, bireysel ve kurumsal müşterilerine cazip fırsatlarla hizmet vermektedir. Kredi kartları, kredi, mevduat hesapları ve finansal işlemler konusunda müşterilerine hizmet veriyor. Aynı zamanda, mobil uygulaması üzerinden takip edebileceğiniz kampanyalarıyla, Akbank en avantajlı bankalardan biridir.

Akbank mobil uygulamasını telefon ya da tabletinize ücretsiz bir şekilde indirerek, kişisel bilgilerinizle giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra para transferi, hesap açma, hesap kapatma, kredi başvurusu ve KMH başvuruları yapılabilir.

6. Garanti BBVA

Garanti BBVA

En güvenilir banka hangisi, listemizde 6. sırada yer alsa da Garanti BBVA’da en iyi ve güvenilir bankalardan biridir. Faiz oranlarında uygun oluşu nedeniyle öğrenciler ve vatandaşlar tarafından sıkça tercih edilen bankalardan biridir. ATM bakımından da ülkemizde birçok yerde ATM’sini bulmak mümkün. Merkezi konumlardaki toplu atm’lerin arasında muhakkak bir tane Garanti bankasının da ATM’sini bulabilirsiniz. Güncel kampanyalarını hem mobil uygulamadan hem de internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Garanti BBVA Mobil uygulamasından hesap açabilir, kredi, kredi kartı başvurularında bulunabilirsiniz. Ayrıca aklınıza gelebilecek bütün bankacılık işlemleri uygulama üzerinden yapılabilir.

7. ING Bank

ING Bank

Dünyanın en köklü ve bankalarından biridir. Merkezi Hollanda’da olan banka, Türkiye’de 2008 yılında Oyak Bank’ın hisselerini alıp hizmete girmiştir. Mobil uygulama bakımından diğer bankalarda olduğu gibi bütün bankacılık işlemleri yapılabiliyor. Birçok yerde ATM’sini de bulabileceğiniz bankalardan biridir. Banka faiz oranları ve vadeli hesap faizleri ile tercih edilmektedir. uzun vadeli hesaplar açmayı düşünüyorsanız bu bankanın da faiz oranlarını takip etmenizi öneririz. ING Bank’ın turuncu hesapları ise hoş geldin kampanyası ile en iyi faiz veren banka yapıyor.

8. Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Türkiye’de faaliyet göstermekte olan İstanbul merkezli özel bankalardan biridir. 1927 yılında Kocaeli Halk Bankası T.A.Ş. adıyla kurulmuştur. 1982 yılına kadar bu isimle hizmet vermiş, daha sonrasında ise isim değişikliğine gitmiştir. Cepteteb mobil uygulaması üzerinden müşterilerine hizmet veren banka birçok avantaja sahip. Avantajlı faiz oranları, KMH limit ve mevduat faizi ile birçok kişinin ilk tercihleri arasındadır.

CEPTETEB mobil uygulamasını telefonunuza indirip, hesap açma, para transferi, kmh limit başvurusu ve kredi başvurusu gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ülkemizdeki büyük bankalardan biri olduğu için hemen hemen her yerde ATM’sini bulmak mümkündür.

9. Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi bankası ülkemizdeki güvenilir bankalardan biridir. Türkiye’nin ilk özel bankası olma unvanına sahiptir. 2021 yılı itibarıyla 804 şubesi, 15.500 çalışanı olduğu açıklanmıştır. Banka mobil bankacılık, şubeler ve atm’leri ile vatandaşlara hizmet vermektedir. Resmi internet sitesinden ve mobil uygulamadan güncel kampanyalarını ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

10. Fibabanka

Fibabanka

Fibabanka, ülkemizde hemen hemen her ilde binası olmasa da Türkiye geneli hizmet veren bankalardan biridir. Bu bankadan hesap açmak için mobil uygulamayı telefonunuza yüklemek ve hesap açma adımlarını tamamlamaktır. Hesap açma adımlarını uygularken, müşteri hizmetlerine görüntülü olarak bağlanıp hesabınızı açabilirsiniz. Hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra mobil uygulama üzerinden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vatan Bilgisayar gibi teknoloji mağazalarında da taksitli ürün satın alınmasına olanak sağladığı için birçok vatandaşın tercih ettiği bankadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir