Haber

Kaliteli ve Lüks En İyi Mobilya Markaları 2023

Türkiye’deki ünlü mobilya markası mobilya alacaklar tarafından araştırılan konular arasındadır. Peki, en iyi kaliteli ve lüks mobilya markaları hangileri? Düğün yapacaklar ve mobilyalarını değiştirmeyi düşünenleri çin burada en iyi mobilya markalarını listeledik.

Evlenecek çiftler, mobilya değiştirecekler ya da yeni mobilya satın alacak olan vatandaşlar mobilya markası araştırması yapıyorlar. Türkiye’deki en iyi mobilya markalarını araştıranlar ve incelemek isteyenlere bu haberimizde, oturma gurupları, genç odası, yatak odası ve mutfak mobilyalarının en kalitelisini hangi markalar satıyor listeledik. Türkiye’deki ünlü mobilya markaları hemen hemen her şehirde bulunuyor. Bulunduğunuz şehirde olmasa dahi internet sitesinden alışveriş yapabilirsiniz.

En iyi Mobilya Markası

Sizin için hazırladığımız buradaki listeden en iyi mobilya markaları hangileri inceleyebilirsiniz. Mobilya markaları için toplamda 11 farklı markayı burada yayınladık.

En iyi mobilya markaları:

 • Bellona
 • Vivense
 • Doğtaş
 • İstikbal
 • IKEA
 • Kelebek Mobilya
 • Mondi
 • Tepe Home
 • Adore Mobilya
 • Enza Home
 • Çilek Mobilya

1. Bellona

1997 senesinde Kayseri’de açılan ve üretime başlayan firmada mobilyaya dair her şeyi bulmak mümkün. Genelde Bellona yatak odası, Bellona salon takımı ve Bellona köşe takımı vatandaşlar tarafından sık araştırılan konular arasındadır. Mobilya almadan önce Bellona markasının ürünlerini kesinlikle incelemenizi öneririz.

2. Vivense

Vivense mobilya markası

Türkiye’de en çok ziyaret edilen mobilya mağazalarından biridir. İnternet sitesinden de satış yapan Vivense internet sitesinden de hizmet veriyor. Vivense koltuk, Vivense çalışma masası, Vivense mutak masası ve oturma gurubu gibi mobilya ürünleri çok fazla ilgi çekmekte ve beğenilmektedir. Lüks mobilya markalarından biridir. Ürün kalitesi ve görüntü kalitesi bakımından herkesin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

3. Doğtaş

Doğtaş mobilya markası, oturma odası, genç odası, yemek odası, koltuk takımı ve buna benzer bir çok mobilya kategorisinde araştırılan markalardan biridir. Doğtaş, 1972 senesinde Hacı Ali Doğan tarafından kurulmuştur. Doğan Mobilya’nın 1987’de anonim şirket haline gelmesiyle açılan mobilya üretim şirketidir.

4. İstikbal

İstikbal mobilya

Bir zamanlar sürekli reklamlarla karşımıza çıkmış mobilya markasıdır. İstikbal Mobilya A.Ş.; 1957 senesinde kurulmuştur. Oturma grubu, yatak odası, koltuk takımı ve genç odası kategorilerinde en çok bakılan mobilya markalarından biridir. İnternet sitesinden de alışveriş yapabilirsiniz.

5. IKEA

IKEA

IKEA mobilya mağazaları hemen hemen her ilde var. Ancak bulunduğunuz ilde IKEA yoksa, internet sitesinden de alışveriş yapabilirsiniz. Masa, oturma grubu, yemek masası, yatak, baza ve buna benzer mobilya çeşitliliği konusunda akla ilk gelen isimler arasındadır.

6. Kelebek Mobilya

Kelebek Mobilya

Kelebek Mobilya yatak odası, genç odası, koltuk takımı, tv ünitesi, yemek odası ve köşe takımı kategorilerinde şık mobilya modelleri nedeniyle araştırılan bir mobilya markasıdır. Kelebek Mobilya internet sitesinden de alışveriş yapabilirsiniz. Zaman zaman çeşitli ürünlerde indirim yapılır.

7. Mondi

Mondi

Türkiye’deki en bilindik mobilya markası olan Mondi, 1957 senesinde kurulmuştur. Ürün kalitesi, rahatlık ve şık görünümü nedeniyle tercih edilmektedir. Mondi oturma grubu, Mondi genç odası, Mondi masa, Mondi yemek masası, Mondi koltuk takımı gibi çeşitli modellerini inceleyebilirsiniz. Mondi internet sitesinden de mobilya ürünleri alışverişinizi yapabilirsiniz.

8. Tepe Home

Tepe Home

Tepe Home genç odası, koltuk takımı, oturma grubu ve buna benzer mobilya çeşitlerini bulabileceğiniz bir mobilya markasıdır. Marka listemizde 8. sırada yer alan Tepe Home’da sıklıkla mobilya konusunda araştırılan markalardandır.

9. Adore Mobilya

Adore Mobilya

1990 senesinde Ankara’da kurulmuş olan marka uygun fiyata mobilya almak isteyenlerin tercihindeki bir markadır. Mobilyalar demonte olarak da satılmaktadır. Ürünleri internet sitesinden de sipariş verebilirsiniz.

10. Enza Home

Enza Home Dünya genelinde mağazaları olan mobilya markalarından biridir. Fiyat bakımından incelediğimizde diğer markalara göre normal yani ortalama fiyatlar sunmaktadır. Enza Home mobilyaları masa, oturma grubu, yatak odası, köşe takımı ve buna benzer ürünlerde sıklıkla ziyaret edilir. Evinizin ihtiyacına göre mobilyaları Enza Home mobilyalarıyla karşılayabilirsiniz.

11. Çilek Mobilya

Çilek Mobilya

Çilek Mobilya da mobilya konusunda sıklıkla araştırılan markalardan biridir. Bu markanın da mobilya satın alacaklar tarafından çok sık bakılan markalar arasında olduğunu gördük. Normalde liste 10 markaya ev sahipliği yapacaktı. Ancak bu kadar fazla incelenen mobilya markasını da burada paylaşmamak olmazdı.

En Kaliteli Mobilya Markaları

En kaliteli mobilya markası hangisi sorusu ülkemizde mobilya alacak olanlar tarafından araştırılan konulardan yalnızca bir tanesidir. Mobilya görünümü, ürün kalitesi en çok dikkat edilen şeylerden biridir. Mobilya satın almadan önce kaliteli mobilyalar almak isteyenlerin kaliteli mobilya markasını seçmesi gerekmektedir. Ülkemizde en sık tercih edilen markaları bu nedenle burada listeledik. Listemizin başındaki en kaliteli mobilya markası:

 • Bellona
 • Vivense
 • Doğtaş
 • İstikbal

İnsanlar lüks ürünler alırken kaliteli olmasına da özen gösteriyorlar. Oturma grubu, yatak odası, yemek masası, çalışma masası, koltuklar satın alırken lütfen kullanıcı yorumlarını da dikkate alın. Böylece kendinize uygun mobilyayı ararken aklınızda en azından fikir oluşmuş olur. Bir çok mobilya markası düğün paketleri de yapıyor. Genelde düğün sezonlarında yapılan bu mobilya paketlerini de inceleyebilirsiniz. Düğün paketlerine kimi zaman indirimler de yapılabiliyor.

Çoğu marka internetten de satış yapmak için kendi internet sitelerini oluşturmuştur. İlgili markanın resmi internet sitesine giriş yaparak mobilyaları inceleyebilir aynı zamanda sipariş de verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir