Genel

Engellenen Numaranın Aradığını Görmek İstemiyorum

Engellenen numara engeli kalkana kadar sizi arayamayacaktır. Arasa dahi otomatik çağrı sonlanır. Peki engellenen numaranın aradığını görmek istemiyorum ne yapmalıyım? Bildiğiniz gibi birini engelledikten sonra o kişi artık sizi arayamaz. Ancak bazı telefonlarda o kişi engelliyken aradığında telefonunuz çalmasa dahi aramalar kısmında o kişinin aradığını görebiliyorsunuz.

iPhone, Samsung cep telefonlarınızda birini engellediğinizde artık o kişi size mesaj gönderemez ve arayamaz. Engellediğiniz kişinin mesajını görmek mümkün mü sorusunu da engellenen numaradan gelen mesajları görme haberimizde cevaplamıştık. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom aboneleri engelledikleri numaradan gelen aramaları görmek istemeyebiliyor. Bunun için ne yapılması gerektiğini burada detaylı şekilde anlatıyoruz.

Engellenen Numaranın Aradığını Görmek İstemiyorum (Samsung)

Arama kaydında engellenen numaraları nasıl gizleyebilirim? Bu soruyu merak eden Android kullanıcıları için nasıl yapılacağını detaylıca anlattık. Buradaki bilgileri uygulayarak engellenen numaranın aradığını gizleyebilirsiniz.

Engellenen numaradan gelen aramaları gizlemek için:

  • Telefon uygulamasına giriş yapın.
  • Sağ üst kısımda bulunan üç nokta simgesine basın.
  • Açılan ekrandan Engellenen aramaları gizle seçeneğini seçmelisiniz.
  • Bu ayar Samsung cep telefonunda yapıldığında engellenenlerin uyarısı görünmez.

Android telefonunuzda birini engellediyseniz ve o kişinin aradığının bilgisini arama kısmında görmek istemiyorsanız bu ayarları yapmanız gerekir. Cep telefonunuzdan Telefon uygulamasına girin. Sonrasında sağ üst kısımdaki menü simgesine dokunun. Buradan da açılacak pencere bölümünden Engellenen aramaları gizle seçeneğine dokunarak gizleyebilirsiniz.

iPhone Engellenen Kişinin Aradığını Görmek İstemiyorum

iPhone telefonunuzdan da sizi rahatsız edenleri engelleyebilirsiniz. Engelleme işlemi tamamlandıktan sonra o kişi sizi arasa dahi telefonunuz çalmayacaktır. Birini engellemek için kişi bilgisine girin ve en alt kısımdaki engelle seçeneğine dokunun. Bu sayede istediğiniz herhangi birini engelleyebilirsini.z

iPhone telefonunuzda birini engellediğinizde arama kayıt kısmına arama bilgisi düşmez. Yani nasıl ki telefonunuz çalmıyorsa son aramalar kısmında da bu numara ile ilgili bilgiler düşmeyecektir.

Bazı telefon markaları bu özelliği desteklemiyor. Telefonunun ayarlar kısmına giriş yapın buradan “Engelli Listesi Bildirimleri” yazıp arama yapın. Çıkan menüye girin ve açılan sayfadan: “Asla” ya da “Hayır” seçeneklerinden birini seçerek gelecek olan bildirimi gizleyebilirsiniz.

Engellediğin Numaranın Seni Aradığını Nasıl Görebilirsin

Engellediğiniz numaranın sizi arayıp aramadığını görmek isteyebilirsiniz. Çeşitli topluluk forumlarında da sevgilimle kavga ettim ve onu engelledim ama beni arıyor mu diye merak ediyorum şeklinde konular olduğunu da gördük. Bu durumda bu konuyu açıklığa kavuşturmak istedik. Engellediğim numaranın beni aradığını nasıl görebilirim:

  • Telefonunuzdan aramalar kısmına girin.
  • Son aramalar bölümüne gelin.
  • Burada engellediğiniz kişinin sizi arayıp aramadığını görebilirsiniz.

Telefon numarasını engellediğinizde kişiler size Whatsapp gibi mobil uygulamalardan ulaşabilir. Mobil uygulamalardan da engellerseniz o kişi size hiç bir şekilde ulaşamayacaktır. Whatsapp’tan da engellediğin kişinin seni arayıp aramadığını merak ediyorsan alt başlığı okuyabilirsin.

Turkcell🟢 – Çalışıyor
Vodafone🟢 – Çalışıyor
Türk Telekom🟢 – Çalışıyor
Android🟢 – Çalışıyor
iPhone🟢 – Çalışıyor

Whatsapp Engellenen Kişinin Bildirimleri Gelir mi?

Whatsapp’tan birini engellediğinizde o kişi size mesaj gönderemez. Mesaj gönderemediği gibi aramlar da yapamaz. Bu sayede rahatsız edilmemiş olursunuz. Ancak bazı kullanıcılar engellediğim kişinin beni arayıp aramadığını nasıl görebilirim konusunu merak ediyor. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi Whatsapp’tan engellenen kişi ile ilgili bildirim gelmez ya da herhangi bir alandan görünmez.

Telegram engellenen kişiden bildirim gelir mi?

Telegram uygulamasından da istediğiniz kişiyi engelleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden engellediğiniz kişi ile ilgili bildirim almazsınız. Yani sizi ararsa ya da mesaj gönderirse bunlar size gelmez ya da bu kişi size mesaj göndermek istiyor gibi bir uyarıyla karşılaşmazsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir