Teknoloji

Erkekler Neden Telegram Kullanır?

Telegram uygulaması, bir dönem Whatsapp’ın getirdiği yeni kullanım şartlarından dolayı yükselişe geçmiştir. Peki, erkekler neden Telegram kullanır? Bu sorunun sıkça sorulmasının nedeni ise, Telegram’ı kadınlara göre erkeklerin daha fazla kullanmasıdır. Bu uygulama, istatistiğe vurulduğunda kadın kullanıcı sayısına göre erkek kullanıcı sayısı daha fazladır. Eşi, sevgilisi ya da arkadaşı Telegram kullanan kadınlar ise, erkeklerin neden Telegram uygulamasını kullandığını merak ediyorlar. Bu sorunun cevabını merak edenler için birkaç basit örnek ile açıklıyoruz.

Erkekler neden Telegram kullanır, sorusuna net yanıt vermek mümkün olmamakla birlikte, uygulamayı kullanan erkeklerin neler yaptığını burada tek tek açıkladık. Bazı kullanıcılar mesajlaşmak için, bazıları ise çeşitli dizi ve filmleri takip etmek için bu uygulamayı takip ediyorlar. Ayrıca döviz kuru ve güncel haber kanallarına katılarak haberleri de takip ediyor olabilir. Kadınların merak ettiği konulardan biri olan Erkekler neden Telegram kullanıyor? Sorusunun yanıtını alt başlıkta yanıtladık.

Erkekler Neden Telegram Kullanır?

Telegram’ı erkekler neden kullanır sorusuna tek bir yanıt vermek oldukça zor olacaktır. Ancak bunu başlıklara ayırabiliriz.

  • Spor haberlerini takip etmek için.
  • Sohbet gruplarında sohbet etmek için.
  • Netflix ve Prime Video gibi platformlardaki dizileri izlemek.
  • Film izlemek.
  • HD kalitede fotoğraf ve video göndermek.
  • Döviz kurlarını takip etmek.
  • Finans, kripto ve borsayı takip etmek.
  • Çeşitli Topluluklara katılmak.

Erkeklerin Telegram kullanımını yukarıdaki gibi sınıflandırabiliriz. Buna ek olarak, yetişkin içerikli videoların paylaşıldığı Telegram grupları da var. İsteyen kullanıcılar bu gruplara dahil olarak bu tür içeriklere de ulaşabiliyor. Yukarıdaki başlıkları aşağıda tek tek açıkladık.

Spor Haberlerini Takip Etmek

Telegram uygulaması üzerinden spor haberlerini ve maç yayınlarını takip edebilirsiniz. Örneğin, ücret ödemeden Lig maçlarını izlemek isteyenler, güncel olarak bu yayını yapan Web siteleri bulmak için Telegram gruplarına dahil olabiliyor. Ayrıca en son yapılan transferler, futbol, basketbol ve benzeri spor dalına yönelik gruplardan da bilgi eidnebiliyorlar.

Sohbet Gruplarında Sohbet Etmek İçin

Telegram uygulamalarında, Discord ve Twitter’da olduğu gibi sohbet odaları var. Bu gruplara katılarak yeni insanlarla tanışabilir ve sosyalleşebilirsiniz. Bazı gruplarda anlık 2000 den fazla aktif kullanıcı olabildiğinden dolayı insanlar sosyalleşmek için bu uygulamayı tercih edebiliyorlar.

Netflix ve Prim Video Dizi Filmlerini İzlemek

Bazı Telegram grupları, Netflix, Prime Video gibi platformlarda yayınlanan dizi ve filmlere internetten ulaşamayabiliyor. Bu platforma da ücret ödemek istemeyen kullanıcılar, sırf bu platformlarda yayınlanan dizi ve filmleri izleyebilmek için çeşitli Telegram kanalarına katılabiliyorlar.

Film İzlemek

Korku, Bilimkurgu, Fantastik, Romantik ve daha birçok türde Film paylaşımı yapan Telegram grupları var. Film severler de bu grupları takip ederek, Telegram uygulamasından en yeni filmleri izliyor.

HD Kalitede Fotoğraf ve Video Göndermek İçin

Bildiğiniz üzere, Whatsapp’ta fotoğraf ya da video gönderildiğinde kalitesi düşmektedir. Mobil cihazdan HD kalitede medya dosyası göndermek isteyenler, Telegram ile fotoğrafları dosya formatında gönderip HD kalitede dosya aktarımı yapabiliyorlar.

Döviz Kurlarını Takip Etmek

Erkekler, döviz kurlarını takip etmek için Telegram uygulamasını kullanıyor olabilir. Telegram kanalları arasında her tür kanala ulaşmak mümkün. Bu kanal kategorilerinden biri de döviz kurları diyebiliriz.

Finans Kripto ve Borsayı Takip Etmek İçin

İnsanlar artık Finans ve Kriptoyu direkt olarak haber sitesinden takip ettiği gibi Telegram’daki kanallardan da takip edebiliyorlar. Borsa hakkında güncel haberler ve çeşitli Borsa grupları da Telegram’ın popülerliğini arttıran şeylerdendir.

Çeşitli Topluluklara Katılmak

Telegram’da çeşitli topluluklar oluşturulabiliyor. Örneğin, Kitap, Sinema, Film, Gezi, Borsa, Spor ve Haber Bülteni gibi binlerce topluluk bulmak mümkün. Bu topluluklara katılmak için Telegram uygulamasını telefonunuza indirmeli ve ilgili gruplara katılmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir