Genel

Eskihisar Feribot İskelesi Açıkları Yol Tarifi

Eskihisar Feribot iskelesi açıkları Kocaeli belediyesine ait bir işletmedir. Kocaeli Gebze’de hizmet veren feribot iskelesi açıklarında sürekli olarak feribot deniz otobüsü hizmeti veriliyor.

Eskihisar feribot seferleri ve feribot fiyatları ve yol tarifi gibi konularda yardıma ihtiyacınız varsa konu ile alakalı güncel bilgilere bu haber başlığından ulaşabilirsiniz. Eskihisar Topçular feribot seferleri, fiyatları, gidiş dönüş bileti ve daha fazlasına eniyisor.com olarak yanıt veriyoruz.

Eskihisar Feribotu

Eskihisar Feribotu, İstanbul Boğazı’ndaki Eskihisar bölgesi ile Yalova’nın Topçular bölgesi arasında hizmet veren bir feribot hattıdır. İstanbul Boğazı’nı geçmek isteyen araçlar ve yolcular için önemli bir ulaşım bağlantısı sağlamaktadır. Eskihisar Feribotu, İstanbul-Ankara karayolunun bir parçası olan TEM Otoyolu’na bağlantı sağlar ve İstanbul ile Yalova arasındaki seyahati vatandaşlar için daha kolay bir hale getirir.

Eskihisar feribot iskelesi her gün binlerce kişiye hizmet vermektedir. Eğer iletişim numarasına ihtiyacınız varsa 4449988 nolu telefonu arayarak iletişime geçebilirsiniz. Eskihisar Feribotu, yaklaşık 30 – 45 dakika süren bir geçiş süresiyle İstanbul ve Yalova arasında hızlı bir ulaşım sağlamanıza yarar Feribot hattı, hem yolcu taşımacılığı hem de araç taşımacılığı yaptığı için vatandaşlar tarafından çok sık tercih edilmektedir.

Eskihisar Feribot İskelesi Açıkları Yol Tarifi

Eskihisar, Kocaeli il merkezine 45 kilometre uzaklıkta, Gebze ilçesine ise 6 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Eğer buraya gitmeyi düşünüyorsanız aşağıdaki haritadan inceleyebilirsiniz. Araçla seyahat ediyorsanız hemen bir altında bulunan adres bilgisini navigasyona yazarak gidebilirsiniz.

İstanbul tarafından Eskihisar iskelesine gitmek için E-5 karayolu üzerinde Gebze’ye varmadan hemen önce tabelalar sağa doğru İDO Eskihisar Arabalı Vapur İskelesi’ne yönlendirir. Topçular iskelesinden çıktıktan sonra sağa doğru döndüğünüz zaman Yalova yönüne gidilmiş olur. İskelenin Yalova Merkeze uzaklığı 14,5 km kadardır. İskeleden çıktığınızda sola doğru dönerseniz İstanbul – Bursa – İzmir otobanına girersiniz.

AdresEskihisar, 41400 Gebze/Kocaeli
Telefon Numarası4449988

Eskihisar Feribot iskelesine gidecek olanlar navigasyondan yukarıdaki adres bilgisini girebilirler. Buna ek olarak yine hemen üst kısımdaki haritayı kullanarak da Eskihisar Feribot iskelesinin nerede olduğunu inceleyebilirler. İlk defa gidecekler için adres bilgisini de paylaştık.

Eskihisar Feribot İskelesi Açıkları Yandex Harita

Eskihisar feribot iskelesi açıklarına gitmek için Yandex’i kullananlar için yukarıda da Yandex Harita’yı paylaştık. Bu sayede hem Google Maps hem de Yandex Maps ile gideceğiniz yeri haritadan rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda işletmenin telefon numarasını da yine yukarıdaki başlıktan alıp arayarak bilgi edinebilirsiniz. Yol tarifi başlığındaki anlatıma uyarak ardından tabelaları takip edip yine Feribot iskelesine gidilebilir.

Eskihisar Araç Geçiş Ücretleri 2023 (Gidiş – Dönüş)

  • Motorsiklet: 100,00 TL
  • Otomobil: 240,00 TL
  • 4×4, Jip, Arazi taşıtı, Minivan: 240,00 TL
  • Kamyonet, Minibüs: 360,00 TL
  • Otobüs, Kamyon: 490,00 TL
  • 4-5 Akslı Tırlar, Dorseli çekiciler: 720,00 TL

Bu hatta toplamda 17 gemi çalışıyor. 15-20 dakikada bir sefere çıkan İDO Eskihisar Topçular vapur seferleri ile yolculuklar 30 – 45 dakika arasında sürmektedir. Kocaeli Gebze bölgesinde yeralan Eskihisar iskelesi ile Yalova’nın Taşköprü beldesindeki Topçular iskelesi arasında seyahat eden arabalı vapur hizmeti ile İstanbul – Bursa hattı arasında yolculuk yapan araçların yolu kısaltmasına ve zamandan tasarruf etmesine olanak sağlamaktadır. Konu ile ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Eskihisar tarih bakımından da büyük önem taşımaktadır. Osman Hamdi Bey Müzesi: Tanınmış ressam Osman Hamdi Bey’in evi. Günümüzde müze olarak ziyaretçilerini bekliyor. 1884 senesinde yapıldığı varsayılan köşk, resimhane, kayıkhane ve müştemilat olarak kullanıldı. Köşkün planlaması ise Osman Hamdi Bey tarafından çizildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir