Kaç Km

Eskişehir Bursa Arası Kaç Km, Kaç Saat? Yol Tarifi

Bursa Eskişehir arası kaç km konusu iki şehir arasında yolculuk edeceklerin araştırdığı konulardan biridir. Ayrıca yolculuğun kaç saat süreceği de merak edilen şeylerden biridir. Yolculuk süresi özel araç ve otobüs tercihine göre değilse de kat edilen kilometre aynıdır. Eskişehir bursa arası kaç kilometre sorusunun yanıtı ise seçeceğiniz ulaşım türüne göre değişmektedir. Bundan dolayı, otobüs ve özel araçla yolculuk yaparsanız ne kadar mesafe kat edersiniz ve yolculuk ne kadar sürer gibi konulara yanıt veriyor olacağız. Peki Bursa Eskişehir kaç saat sürer, Eskişehir Bursa kaç kilometre? Yolculuk yapacak olanların, araştırdığı bütün soruların yanıtı başlıklar halinde burada.

Bursa Eskişehir arası kaç kilometresorusunun cevabı 156 km’dir. Fakat, seçeceğiniz yola, yola çıktığınız yere bağlı olarak bu mesafe farklılık gösterebilir. Örneğin, Eskişehir’in Bursa‘ya en uzak ilçesinden yola çıkarsanız bu mesafe uzamaktadır.

Eskişehir Bursa arası kaç kilometre

Eskişehir Bursa Arası Kaç Km?

Eskişehir ile Bursa arası kaç km sorusunun yanıtı; 156 Kilometre mesafededir. D200 üzerinden yolculuk yapılırken 156 kilometre mesafe yol gidilir. Yol durumu, hava durumu ve trafik durumuna bağlı olarak yolculuğunuz ortalama olarak 2 saat civarında sürmektedir. Aşağıdaki yol tarifi başlığında göreceğiniz varış süresi, güncel trafik durumu baz alınarak gösterilmektedir.

Bursa ve Eskişehir illeri arasında yolculuk yapacak olanları, 156 kilometre yol giderler. İki şehir arası mesafe 156 kilometre olduğundan dolayı uçakla seyahat etmek mümkün değil. Ancak aktarmalı uçuşlar tercih edilebilir. Fakat hem maddi hem de zaman bakımından pek avantajlı değildir. Bu nedenle özel araç ya da otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Eskişehir Bursa Arası Kaç Saat?

D200 üzerinden yolculuk yapıldığında 156 kilometrelik yol gidilir ve bu da yaklaşık olarak 2 saat 3 dakika civarında sürmektedir. Yolculuk süresi, trafik durumu, hava durumu ve diğer koşullardan dolayı farklılık gösterebilir. Örneğin Eskişehir’in en uzak ilçesinden Bursa’nın en uzak ilçesine gidiyorsanız bu mesafe ve süre de değişecektir. Buradaki bilgi, Eskişehir Merkez ve Bursa Merkez baz alınarak verilmiştir.

Eskişehir Bursa Arası Otobüsle Kaç Saat Sürer?

Eskişehir bursa arası otobüsle kaç saat sürer konusu da otobüs yolculuğu yapacakların yaptığı araştırmalardandır. Yolculuk süresi, seçtiğiniz otobüs firmasına göre farklılık göstermektedir. Çünkü otobüs firmaları, farklı alanlarda mola verebilir ya da yolcu almak için bekleyebilir. Fakat, ortalama olarak 1 saat 45 dakika ila 2 saat 30 dakika otobüs yolculuğu yapmış olursunuz.

Eskişehir Bursa Arası Ne Kadar Yakar?

Eskişehir Bursa arası özel araçla yolculuk yapacaklar, aracın ne kadar yakıt tüketeceğini de merak ediyorlar. Eskişehir Bursa arası 156 kilometredir. Bu yolda özel araçla yolculuk yapacak olanlar için yakıt türüne göre ne kadar tüketeceğinin bilgisini veriyoruz. Buradaki bilgi 100 km’de 90km/s hızında giden araçlar için yakıt bilgisi verilmiştir. Benzinli bir araç 10,1 Litre yakıt tüketir. Dizel araç ise 9,4 Litre yakıt tüketimi yapacaktır.

Eskişehir Bursa Yol Tarifi

Eskişehir’den yola çıktığınızda;

Uluönder konumunda Atatürk Blv. ve Kütahya – Eskişehir Yolu/Kütahya Yolu/D230 üzerinden Bursa Eskişehir Yolu/Dumlupınar Blv./D200/E90 hedefine gidin. Yaklaşık olarak 15 dk. (8,4 km) sürer. Bursa konumunda 9. Gonca Sk. hedefine gitmek için D200 rotasını izleyin. 1 sa. 46 dk. (145 km) yol gidilir. Devamında ise, hedefinize gitmek için Ali Ferruh Yücel Cd., Kemal Bengü Cd. ve Haşim İşcan Cd. rotasını izleyin, bu da 6 dk. (2,4 km) civarında sürer. Bu sayede Eskişehir’den Bursa iline gidebilirsiniz.

İlk defa yolculuk yapacak olanlar, araç Navigasyonu ya da telefon navigasyonunu açarak yolculuğuna devam edebilirler. Aynı zamanda, yoldaki yol tarif tabelalarını da takip ederek yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir