Haber

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Getir hayatımıza kolaylık kazandıran uygulamalardan biri oldu. Peki hatalı alışverişlerde Getir sipariş nasıl iptal edilir? Kullanıcılar bazen sipariş iptali yapmak isteyebiliyor. Nasıl yapılacağını burada anlatıyoruz.

Getir, Türkiye genelinde hemen hemen her ilde hizmet vermektedir. Teslim süresi 5 – 15 dakika aralığında olduğundan dolayı sıklıkla tercih ediliyor. Hem hızlı teslimat hem de hizmet kalitesi bakımından Getir en iyi online alışveriş platformlarından biri oldu demek yanlış olmaz. Getirin avantajlarından biri ise geç saatlere kadar hizmet veriyor oluşudur. Market alışverişi, su, yemek ve Getir büyük olarak 4 farklı türde hizmet vermektedir. 2021’de yurt dışına açılan Getir, günümüzde 8 ülkede hizmet veriyor.

Bazen sipariş verdikten sonra Getirden sipariş iptal etmek istenebiliyor. Bu gibi durumlarda siparişinizi nasıl iptal edeceğinizi bilmiyorsanız alt başlıktaki adımları izleyin.

Getir Sipariş Nasıl İptal Edilir?

Getir uygulaması üzerinden market alışverişi, su, büyük ve yemek alışverişleri yapabiliyorsunuz. Peki sipariş iptali nasıl yapılır? Bazen kullanıcılar bulundukları konumdan ayrılacakları için ya da geç kalındığından dolayı siparişi iptal etmek isteyebiliyorlar. Bu durumda Getir sipariş iptali için:

 • Uygulamada sipariş iptal etme seçeneği yoktur.
 • Getir Müşteri Hizmetlerine +90 (850) 532 50 50 bağlanmalısınız.
 • Sonrasında buradan sipariş iptal nedeninizle birlikte iptal edebilirsiniz.
 • Siparişinizi sadece adresten acil çıkmanız gerektiğinde ya da sipariş 15 dakikadan uzun sürede gelmediğinde iptal edebilirsiniz.
 • Yanlış sipariş vermeniz halinde de siparişinizi iptal edebiliyorsunuz.

Siparişi iptal ettikten sonra yeni bir sipariş verebilmek için yine uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden kuryenin nerede olduğunu takip ederek size olan uzaklığını görmek mümkündür. Getir sipariş iptalini kurye kapınıza gelmeden önce yapmanızı özellikle arz ediyor. Sipariş iptal işleminiz bu sayede sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Getir Uygulamadan Sipariş İptali Nasıl Yapılır?

Getir uygulamasından yemek, market ve daha birçok türde alışverişlerinizi yapabiliyorsunuz. Akşam geç saatlerde acıktıysanız yemek, market alışverişi yapmanız gerekiyorsa Getir market özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Siparişiniz 5 – 15 dakika içinde uygulamada kayıtlı adresinize getirilir. Peki hatalı verilen siparişler için uygulamadan sipariş iptali nasıl yapılır:

 • Uygulama üzerinden sipariş iptali gerçekleşmiyor.
 • +90 (850) 532 50 50 müşteri hizmetlerini arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz.
 • Sipariş kapınıza ulaşmadan iptal edilmelidir.
 • Sipariş iptalinden sonra yeni sipariş verebilirsiniz.

Getir Sipariş İptal Etme Şartları Nelerdir?

Getir’den sipariş verdikten sonra isterseniz bu siparişi iptal edebiliyorsunuz. Fakat getir kötü niyetli kullanılmaması için bazı ön şartlar sunmuştur. Bu şartlar doğrultusunda siparişinizi iptal edebilirsiniz. Sipariş iptali için:

 • Aşırı yoğunluk.
 • Siparişin zamanında getirilmemesi.
 • Kaza.
 • Elektrik arızası.
 • Hasarlı ya da ayıplı ürün.
 • Memnuniyetsizlik.

Yukarıdaki nedenlerden dolayı siparişinizi iptal edebilirsiniz. Sipariş iptal işlemi için müşteri hizmetlerine bağlanmanız gerekmektedir.

Getir Para İadesi Kaç Günde Gelir?

Getir sipariş nasıl iptal edilir sorusundan sonra iptal edilen siparişler için, Getir para iadesi kaç günde gelir konusu araştırılmaktadır. Eğer yapmış olduğunuz sipariş iptali kabul edilmişse genelde bu işlemin hemen ardından ücret iadesi gerçekleşir. Ancak resmi tatiller, banka durumu ve buna bağlı farklı nedenlerden dolayı bu süre uzayabiliyor. Bu nedenle iade işlemi para 1 ila 7 iş günü arasında değişmektedir demek daha doğru olacaktır.

Getir Çalışma Saatleri

Getir Market7/24 çalışıyor. (Ancak getir depoları belirli saatler arasında hizmet vermektedir. Bu nedenle gece saatlerinde hizmet alamayabilirsiniz.)
Getir Yemek7/24 saatleri arasında hizmet alabilirsiniz.
Getir Büyük08:00 – 01:00 saatleri arasında çalışmaktadır.
Getir Su08:00 – 23:59 saatleri arasında hizmet veriyor.

Getir mobil uygulamasını henüz kullanmıyorsanız Google Play’den ya da App Store’dan uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz.

Getir Hangi İllerde Var?

 • GetirBüyük
  • Hizmet verdiğimiz iller: Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak.
 • GetirYemek
  • GetirYemek ile Türkiye’nin bütün illerinde hizmet verilmektedir.
 • GetirSu
  • Hizmet verdiğimiz iller: Ankara, İzmir, Bursa, Çanakkale, Kocaeli, Antalya, Adana, Balıkesir, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Konya, Kayseri, Manisa, Sakarya, Aydın, Mersin, Denizli, Muğla, Düzce, Hatay, Samsun, Kırıkkale, Ordu, Yalova, Eskişehir ve Isparta.
 • GetirÇarşı
  • Hizmet verdiğimiz iller: İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Bursa, Antalya, Denizli, Muğla, Aydın, Gaziantep, Kocaeli, Adana, Mersin, Kayseri, Manisa, Tekirdağ, Samsun, Diyarbakır, Konya, Sakarya, Balıkesir, Afyonkarahisar, Düzce, Isparta, Yalova, Burdur, Kırıkkale, Hatay, Osmaniye, Çanakkale, Edirne, Kırklareli, Şanlıurfa, Trabzon ve Malatya.

Getir sipariş iptali ile alakalı merak edilen birçok soruyu burada yanıtladık. Aynı zamanda Getir hangi illerde aktif bir şekilde hizmet veriyor diye merak ediyorsanız yukarıdaki listeden inceleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir