Haber

GSB WiFi Çıkış, KYK WiFi Çıkış İşlemi 2024

Kyk wifi çıkış haberimizde GSB Wifi çıkış nasıl yapılır detaylıca anlatacağız. Kyk yurt wifi çıkış işlemini yapamayanlar bu sayede kısa sürede bu wifi ağından çıkabilecekler.

GSB Wifi, Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) sunmuş olduğu internet hizmetidir. Bu kadar büyük olan ağlara giriş işlemi de çıkış işlemi de biraz zor olabiliyor. KYK WiFi çıkış konusunu araştıranlar için burada detaylarıyla birlikte nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

GSB Wifi Çıkış Yapma

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun WiFi ağı olarak hizmet verdiği GSB WiFi ağından çıkış yapabilmek için öncelikli olarak KYK WiFi Çıkış sayfasına girin. Eğer farklı bir wifi ağına bağlıysanız bu linke ulaşamazsınız. Bu nedenle Kyk wifi ağında olduğunuzdan emin olun. Genel anlamda wifi ağından çıkış “Doğrulama Sayfasında” yer bulunan “Çıkış” butonuna dokunarak yapılıyor. Basit bir işlem olsa da GSB wifi ağındaki bazı hatalardan dolayı kullanıcılar bunu gerçekleştiremeyebiliyorlar.

KYK WiFi Çıkış
KYK WiFi Çıkış

Kyk GSB Wifi Çıkış işlemi:

  • Telefondan WiFi ağını unut seçeneğiyle silseniz dahi 4 saat sonra çıkış yapacaktır Yani Ağı Unutsanız dahi direkt çıkış olmuyor.
  • wifi.gsb.gov.tr ağına ulaşabilmek için kyk wifi ağına bağlı olmanız gerekir. Mobil veriden ya da başka arkadaşınızı wifi ağı ile bu adrese giriş yapamazsınız.
  • Oturumunuz otomatik bir şekilde açılıp kapanmaya başladıysa telefonun WiFi ayarlarını sıfırlayıp, sonra da sertifika yüklemelisiniz.
  • Ağdan çıkış yaparken sistem sizi tanımazsa “Max Cihaz Hatası” alırsanız “Servisi Durdur” fonksiyonu ile problemi çözün.
  • Eğer “Cihaz Sayısı Giriş Hakkı Dolu” uyarısı ile karşılaşırsanız “Durdur” a dokunun sonra bilgisayar ile KYK WiFi ağına giriş yapmayı deneyin. Bunu yaptıktan sonra “Durdur” butonuna dokunun ancak bunu yaparken kesinlikle telefondan sayfayı kapatmamalısınız. Bunu yaptığınızda GSB WiFi Çıkış başarıyla gerçekleşir.
  • Bütün bu adımlara rağmen GSB WiFi Çıkış yapmaya çalışırken problem yaşıyorsanız Şifre Sıfırlama yöntemini deneyebilirsiniz.

KYK Wifi Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Ne Demek?

GSB (KYK) Wifi ağına herkes yalnızca 1 adet cihaz ile bağlanabilir. Örneğin, telefondan bağlıysanız ve tabletten de bağlanmak isterseniz, kyk wifi maksimum giriş hakkınız doldu uyarısı ile karşılaşırsınız.

KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

Kyk wifi çıkış yapabilmek için ilk olarak o ağa bağlı olmanız gerekir. Eğer mobil veri üzerinden ya da başka arkadaşınızın açtığı mobil erişim noktası üzerinden bunu yapmaya çalışırsanız sonuç alamazsınız.

wifi.kyk.gov.tr Neden Girmiyor?

wifi.kyk.gov.tr girmiyor hatasının genel sebebi, kyk wifi ağına bağlı olmayışınızdandır. Yani mobil veriyle ya da arkadaşınızın mobil erişim noktasına bağlanarak wifi.kyk.gov.tr adresine giremezsiniz.

KYK WiFi Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

KYK WiFi şifresini unutmanız halinde yapılabilecek tek şey idareye başvurup şifre sıfırlama talebinde bulunmaktır. Bunu Gsb wifi ağından ne yazık ki yapamazsınız.

Kyk Yurt Wifi Şifresi Alma Nasıl Yapılır?

Yurt wifi şifresi alma işlemi için idareye başvurmanız gerekir. Bunun dışında şifre sıfırlama ya da şifre belirleme gibi adımlar web sitede bulunmuyor.

KYK Wifi Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

KYK Wifi kota ne zaman yenileniyor bilmeyenler KYK Wifi kota sorgulamak için wifi.kyk.gov.tr internet adresini açarak kullanıcı adı ve şifreleriyle beraber giriş yapıp sonrasında “Kota Bilgileri” seçeneğine dokunup bu sayfadan bilgileri görüntüleyebilirler.

Kota Sorgulama Nasıl Yapılır?

Gsb Wifi Kota Sorgulama işlemi için kyk wifi sayfasına giriş yapın. Ekranda bulunan Kota Bilgileri menüsüne giriş yaparak kotanızı görüntüleyebilirsiniz.

Kyk Wifi Ne Zaman Yenileniyor?

wifi.kyk.gov.tr adresine kendi kullanıcı bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra Kota Bilgileri sayfasına girerek ne zaman yenileneceğini kontrol edebilirsiniz.

Gsb Wifi çıkış ve Kyk wifi ağı ile ilgili merak edilen bütün soruların yanıtını bu başlıkta verdik. Bu yöntemler sayesinde wifi ağından çıkış yapabilirsiniz. Kyk yurtlarında kalanlar Gsb wifi hattına bağlanıyorlar. Ancak bazı durumlarda bu Wifi ağından çıkmaları gerekebiliyor. Bu durumda yapmaları gerekenleri burada anlattık.

Bu konu ile ilgili çoğu kişi hata aldığından ya da yapamadığından burada nasıl yapılacağına dair bilgileri verdik. Aklınıza takılanları yorum kısmından bize sorabilirsiniz. Genelde hatanın yaşanmasının nedeni sistemsel hatalardır. Bununla beraber çoğu kişi hatalı işlem yaptığından dolayı çıkış işleminde hatalar ile karşılaşabiliyorlar. Eniyisor.com ana sayfayı ziyaret etmeyi unutma.

Bir Yorum

  1. Kaç gündür kyk wifi çıkış yapmaya çalışıyordum. wifi.kyk.gov.tr adresi açılmıyordu. Mobil veride olduğumdan açılmıyormuş. Benim için bilgilendirici oldu teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir