Genel

GTA 5 Görev Gelmiyor, Nasıl Çözülür?

GTA 5 görev gelmiyor sorunu oyuncuların sık karşılaştığı hatalardan biridir. Grand Theft Auto 5 oyununu oynayan ve görevleri yapan çoğu kişi belirli bir seviyeye geldikten sonra görevlerin gelmediğinden şikayetçi. Bu konu ile ilgili oyun yapımcısı Rocstar Games çeşitli açıklamalarda bulundu.

Rockstar Games, bu hatayı çözmek için birden fazla yöntem uygulanabileceğini belirtti. Oyuncuların şikayetlerine göre göre sorun Surveying the Score ve Bury the Hatchet görevlerinde başlıyor. Eniyisor.com’a gelen bu sorun ile ilgili çözüm yöntemlerini aşağıda sırayla açıklamalı şekilde anlatıyoruz.

GTA 5 Görev Gelmiyor Hatası Çözüm Yolları

  • Farklı karakterlere geçin.
  • Kısa süre bekleyin.
  • Taksiye bindikten sonra atlayın.
  • Eve dönüp karakteri uyutun.
  • Bir önceki kayıt dosyasını yükleyin.
  • Görevi bitirdiğinizden emin olun.

Gta 5 oyununda görev gelmiyorsa bu yolları uygulayabilirsiniz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki başlıklardan inceleyin.

1. Farklı Karaktere Geçme

Grand Theft Auto 5’te her karaktere özel görevler mevcuttur. Michael’ın aktif bir görevi varsa Franklin’e geçtikten sonra Franklin’in görevlerini yapabilirsiniz. Ancak üçünün bulunduğu bir görevi yapmanız gerekiyorsa ve bu görevin haricinde farklı bir görev yoksa sadece tek bir karaktere verilen görevi yapabilirsiniz.

Karakterleri sırasıyla seçin. Trevor’ı yönettiğiniz bir oyunda Michael’a geçin. Michael’ı yönettiğiniz oyunda ise Franklin’i seçin. Kısacası farklı karaktere geçip onu kontrol etmelisiniz.

2. Kısa Süre Bekleyin

Bazen görevler gecikmeli gelebiliyor. Sorun bundan da kaynaklanıyor olabilir. Böyle bir durumda kısa süre bekleyin görev v erilecektir.

3. Taksiye Bindikten Sonra Atlayın

Yukarıdaki yöntemlerin işe yaramaması halinde taksiye binin ve sonrasında yükleme ekranının gelmesini sağlayan atlama seçeneğini kullanın. Problemin çözülmesine yardımcı olur. Oyunculardan gelen geri bildirimlerde bunu yaparak problemi çözdüklerine dair çeşitli açıklamalara denk geldik. Siz de bunu yaparak yeni görevin gelmesini sağlayabilirsiniz.

4. Eve Dönüp Karakteri Uyutun

Zamanı daha hızlı geçirebilmek için karakteri uyutmanız gerekir. Bildiğiniz gibi belirli zaman aralıklarında görevler gelir. Bu durumda yapmanız gereken şey karakterinizi eve götürüp uyutmak.

5. Bir Önceki Kayıt Dosyasını Yükleyin

Yukarıda bahsedilen her şeyi yaptınız ancak yine de görevler gelmiyor mu? Bu durumda save dosyasından kaynaklanan bir problem olabilir. Bu nadir görülen hatayı göz önünde bulundurmak gerekir. Öyleyse yapmanız gereken önceki save dosyasını yüklemektir.

6. Görevi Bitirdiğinizden Emin Olun

Bildiğiniz gibi bir görevi bitirmeden yeni bir görevi başlatamazsınız. Görevi doğru ve eksiksiz yaptığınızdan emin olun. Eğer görevi tam bitirmediyseniz yeni görev iletilmez. Oyunun Hikaye Modunu İlerletme: GTA 5’in hikaye modunda ilerlemek için belirli görevleri tamamlamanız gerekir. Özellikle oyunun başlangıcında bazı görevler zorunlu olarak tamamlanmalıdır, böylece hikaye ilerler. Eğer hikaye modundaki mevcut görevleri tamamlamadan ilerlemeye çalışıyorsanız, yeni görevler gelmeyebilir. Bu durumda, mevcut görevleri tamamlayarak hikaye modunu ilerletmeyi deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir