Genel

Halkbank TOKİ Başvuru Ücreti Hesap Bilgileri Mesajı Gelmedi

Halkbank TOKİ baş vuru ücreti hesap bilgileri gelmiyor. Edevlet toki başvuru ücreti iban bilgisi gelmedi.

Bildiğiniz gibi kısa bir süre öncesinde Toki başvuruları başladı. 13 Eylül 2022 tarihinde açılan Toki başvuruları için ücret ödemesini isterseniz HalkBank’tan isterseniz de E-devlet üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. Ücret ödemesi yapabilmeniz için E-devlet sistemi üzerinden işlem sonunda İban verilir.

İstenilen 500 TL’yi buradan yatırmanız gerekir. Ancak çoğu kişi şikayet var ve çeşitli forumlarda Halkbank Sosyal Konut Projesi İçin IBAN Halen Gelmedi gibi başlıklar açmış durumda.

TOKİ başvuru bankadan neden SMS gelmedi? Halkbank, Ziraat Bankası TOKİ mesajı neden gelmedi, ne zaman gelecek?

Milyonlarca kişi Toki sosyal konutları için başvuru yapıyor. Vatandaşlar hem bankadan hem de E-devlet üzerinden işlem yapabiliyorlar. Milyonlarca kişi Toki’ye başvurduğu için Halkbank ve Ziraat Bankası sistemlerinde yoğunluktan dolayı problem olduğu düşünülüyor. Kısa Mesajların bu nedenle geciktiği düşünülmektedir. Ancak bankalardan bunun ile ilgili bir açıklama halen daha yapılmadı.

HALKBANK, ZİRAAT BANKASI TOKİ MESAJI İBAN Mesajı NEDEN GELMEDİ, NE ZAMAN GELECEK?

Bu durumun HalkBank ve Ziraat Bankası sistemlerindeki yoğunluktan olabileceği düşünülüyor. Ancak bankalar tarafından henüz bu konu ile ilgili net bir açıklama yapılmamıştır.

Konu ile alakalı Vatandaşlar bilgi almak için işlem yapacakları bankayı arayabilirler. Eğer Halkbankasından işlem yapacaksanız Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası ile işlem yapacak olan vatandaşların Ziraat Bankası ile görüşme yaparak sorun ile ilgili detaylı bilgi alabilirler.

Toki ile uygun fiyata ev sahibi olmak isteyen Vatandaşlar, Toki başvurusu yapmaktadır. Alınan son haberlere göre 250 bin konut sayısı 253 bin 692’ye yükseltilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir