Haber

Hulk Film Serisi İzleme Sırası

Hulk süper kahramanlar arasında en çok sevilen karakterlerden biridir. Bu karakteri sevenler ise Hulk film serisi izleme sırasını araştırıyorlar. Filmi seriye göre izlemeniz halinde çok daha anlaşılır bir hikaye izlemiş olursunuz.

Hulk izleme sırasını merak edenler için burada Hulk sinema filmlerinin izleme sırasına göre paylaşıyoruz. Burada listelenen Hulk filmleri Marvel evrenine göre listelenmiştir. Yani listede 1990’larda çekilmiş Hulk filmleri yer almıyor. Tabi araştırma yapanlar için bu filmlerin de adlarını haberimizde yayınlayacağız. Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden biri olan yeşil devimiz dünya genelinde en çok sevilen çizgi roman karakterlerinden biridir. Oyuncak satışları da oldukça fazla olan bir karakterdir. Bazılarımız Hulk karakterini Yenilmezler serisinde tanısak da, öncesinde de 2 adet sinema filmi yayınlanmıştır. İlk film çoğu kişi tarafından beğenilse de Hulk 2 genel olarak olumsuz yorumlar almıştır. Hadi yeni başlayacaklar için Hulk film serisi izleme sırasını incelemeye başlayalım.

Hulk Film Serisi İzleme Sırası 2023

Hulk filmlerini izlemeye başlamadan önce izleme sırasına göre gitmek isteyenler için burada Hulk sinema filmleri ve Hulk karakterinin bulunduğu sinema filmlerini listeledik. Bu sayede Hulk’ın beyaz perdeye taşındığı ilk filmden son filme kadar izleyebilirsiniz. Listenin sonunda She-Hulk dizisi de yer alıyor.

Yeni başlayanlar için Hulk film serisi izleme sırası:

 • Hulk (2003)
 • The Incredible Hulk (2008)
 • The Avengers (2012)
 • Avengers: Age of Ultron (2015)
 • Thor: Ragnarok (2017)
 • Avengers: Infinity War (2018)
 • Avengers: Endgame (2019)
 • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (2021)
 • She-Hulk: Attorney at Law (2022)

Hulk beyaz perde ile ilk defa Hulk filmi ile 2003’te izleyicilerin karşısına çıktı. Daha sonrasında devam filmi olarak The Incredible Hulk filmi ile 2008 yılında sinema severlere sunuldu. Ancak ilk filme göre ikinci film pek sevilmedi. İnsanlar Hulk’ın 3. sinema filmini beklerken karakterimiz Avengers yani Yenilmezler filminde boy göstermeye başladı. Sonrasında da The Avengers serisinde devam etti. Thor’un bağımsız sinema filmi olan Thor: Ragnarok filminde de rol aldı. Hulk filmini sevdiren ilk film ise efsanelerden biridir.

Hulk Animasyon Filmleri İzleme Sırası

 • Ultimate Avengers: The Movie (2006)
 • Ultimate Avengers 2: Rise of the Panther (2006)
 • Next Avengers: Heroes of Tomorrow (2008)
 •  Hulk Vs (2009)
 • Planet Hulk (2010)

Lego Marvel Filmleri

 • Lego Marvel Super Heroes: Maximum Overload (2013)
 • Lego Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled (2015)
 • LEGO Marvel Super Heroes: Black Panther – Trouble in Wakanda (2018)

Demir Adam ve Hulk Filmi

 • Iron Man & Hulk: Heroes Unite (2013)

Avengers Özel Filmi

 • Avengers Confidential: Black Widow & Punisher (2014)

Canavarlar Filmi

 •  Hulk: Where Monsters Dwell (2016)

Eski Hulk Filmleri

Yukarıda listelenen Hulk filmleri dışında da önceki dönemlerde filmler yapıldı. Bu filmlerde teknoloji yetersiz olduğu için kaslı ve yeşile boyanmış insanlar Hulk karakterini canlandırdı. Bu filmler ise:

The Incredible Hulk – İnanılmaz Hulk (1977)IMDb: 7.2
The Incredible Hulk Returns – İnanılmaz Hulk Dönüyor (1988)IMDb: 5.8
The Trial of the Incredible Hulk – İnanılmaz Hulk’ın DavasıIMDb: 5.9
The Death of the Incredible Hulk – İnanılmaz Hulk’ın ÖlümüIMDb: 5.8

Yukarıda listelenen filmlerde efekt ve benzeri durumlar pek olmadığından dolayı komedi tadında filmler gibi izleyebilirsiniz. Ancak profesyonel anlamda Hulk sinema filmlerini izlemek isteyenler ilk başlıktaki filmleri inceleyebilirler.

Hulk Filmleri

Hulk filmleri izleme sırasını inceleyenler için kısaca filmler hakkında bilgileri alt başlıklarda yayınladık. Buradan film konusunu okuyabilirsiniz.

1. Hulk (2003)

Hulk karakterinin ilk sinema filmidir. İzleyiciler tarafından tam puan almış olan bu film günümüzde dahi izlemeye değer sinema filmlerinden biridir. Hulk karakterinin nasıl oluştuğunu anlatıyor.

2. The Incredible Hulk (2008)

The Incredible Hulk 2008 yılında Hulk filminin devamı olarak çıkmıştır. Bu sinema filminde de Hulk’ın başından geçen maceralar anlatılıyor. Özetle Hulk karakterine enjekte edilen serumu, bir askere enjekte ederek Hulk’ı etkisiz hale getirmeye çalışıyorlar, peki başarılı olabiliyorlar mı?

3. The Avengers (2012)

Hulk karakterini en güçlü gördüğümüz sinema filmlerinden biridir. Avengers ekibine uyum sağlamaya çalışan bir Hulk karakteri ile karşı karşıyayız. Düşmanlara karşı acımasızlığı ve hiç bitmeyen gücü ile izleyicilerden tam puan almıştır.

4. Avengers: Age of Ultron (2015)

Avengers: Age of Ultron (2015) sinema filminde de Hulk büyük bir rol üstleniyor. Sinirine hakim olamayan Hulk düşmanlarına olduğu gibi sivillere de zarar veriyor. Ardından yaptıklarından pişman olarak bir süreliğine uzaklaşıyor. Filmi izlerken dolu dolu 2 saat 21 dakika geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Hulk film serisi izleme sırasını inceleyip ardından Hulk filmlerini izlemek isteyenler hemen buradaki listeyi inceleyebilirler. Farklı Marvel ya da DC karakterlerinin de filmlerini merak ediyorsanız buradaki yorum kutucuğundan bizlere sorabilirsiniz. Hulk film serisi izleme sırası gibi o karakterler için de size özel bir izleme sırası yapabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir