Teknoloji

Instagram Arama Geçmişi Silme ve Harf Geçmişi Görme 2023

Instagram harf geçmişi arama geçmişinizi gösterir. Peki, Instagram arama geçmişi silme 2023 nasıl yapılır? Instagram harf geçmişi silme adımları. Instagram’da harf geçmişi silmek istiyorsanız buradaki yöntemi uygulamanız yeterli olacaktır.

İnstagram Harf Geçmişi Silme 2023 işlemini detaylı bir şekilde size anlatacağız. İnstagram arama kısmında birilerini aramak ve bulmak için yazdığımız sayfalar, isimler ve profiller için kullanmış olduğumuz harfler ve kelimeler sonraki aramada otomatik olarak karşımıza çıkar. Bunların görünmemesi için aşağıda sıralamış olduğumuz yöntemleri kullanarak kolayca silmeniz mümkündür. Bu işlemlerle arama geçmişinizi silebilirsiniz fakat unutmayın ki bu yöntemle işlem yaptığınız andan önceki aramaları silebilirsiniz sonrasında yaptığınız bütün aramalar tekrardan kaydolur.

Instagram Arama Geçmişi Silme ve Görme

Instagram arama geçmişi silme ve görme adımları için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekir. Arama geçmişini gördükten sonra silme adımlarını takip ederek şimdiye kadar yaptığınız arama geçmişini tam anlamıyla silebilirsiniz.

İnstagram arama geçmişini silme için instagram uygulamasını açarak sağ üstteki alt alta sıralanmış üç çizgiye tıklayın ve açılan sayfadaki ayarlar seçeneğini açın.

Ayarlar seçeneğini açtıktan sonra açılan pencerede Güvenlik şeçeneğini bulup üzerine tıklayın. Sonrasında açılan sekmede Arama Geçmişini Sil seçeneğine tıklayalım.

Arama geçmişini sil uyarısına tıklıyoruz. Tıklamamızdan sonra karşımıza Emin misiniz diye bir onay kutusu çıkacak burada Evet Eminim diyerek arama geçmişimizi sıfırlıyoruz.

İnstagram Harf Geçmişi Silme, Nasıl Silinir?

İnstagram harf geçmişi silme – Arama geçmişini temizle yapsanız bile İnstagram arama kısmında önerileri çıkmaya devam edebilir. Bu önerilerden kurtulmak için yapmanız gereken yan kısımlarındaki çarpı işaretlerine tıklamak. İnstagram arama önerileri silme işlemi sonunda sildiğiniz öneriler bir daha karşınıza çıkmaz ama değişik İnstagram önerileri karşınıza çıkabilir.

Instagram arama geçmişi silme işlemleri için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin. Bu sayede önbelleği temizleyip harf geçmişini de silmiş olursunuz. Bizde yalnızca bir adet arama olduğundan dolayı 1 adet hesap görünüyor, sizde şimdiye kadar aradığınız kişiler listelenecektir.

İnstagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Bazen İnstagram arama geçmişi silme 2023 yeterli olmaya biliyor. Bu gibi durumlarda ise yapmanız gereken; İnstagram önbelleği silme işlemidir. İnstagram ön belleği nasıl silinir? öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yolu izlemeniz gerekmektedir. İnstagram’ınızın yüklü olduğu cihazdan sırasıyla AyarlarUygulama yönetimiUygulama listesiİnstagram ve Saklama alanı kullanımını seçelim.

Saklama alanı içerisinde Önbellek kısmının yanındaki Önbelleği temizle seçeneğine tıklayarak önbelleği temizliyoruz.

Instagram harf geçmişi silme nasıl yapılır bilmiyorsanız yukarıdaki görsellerle yapılmış anlamları takip edin. Instagram’da birini ya da bir sayfayı aradığınızda ardından aradığınız sayfa ve kişileri silseniz dahi harf geçmişinde görünüyor. Örnek verecek olursak eski sevgilinizin profiline sürekli bakıyorsanız ve ardından aranan kişileri siliyorsanız, sonrasında o kişinin adının baş harfini yazarsanız ilk sırada o kişi görünür.

İnstagram harf geçmişi silme

Instagram bunu yaparken kullanıcıya rahat ulaşma imkanı sağlıyor. Fakat bu gibi durumlar bazen olumsuzluklara yol açabiliyor. Bu nedenle harf geçmişini de silmek gerekir. Harf geçmişini silebilmek için yukarıdaki adımları takip edin.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir