Teknoloji

Instagram’da Bağlantı Kopyalama (Profil, Gönderi)

Instagram’da bağlantı kopyalama nasıl yapılır? Profil linki, gönderi linki ya da herhangi bir reels videosunun bağlantısını kopyalamak istiyorsanız bunu yapmak oldukça basittir. Instagram’da herhangi bir içeriği ya da profili paylaşmak için url kopyalama yapmanız gerekir. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu rehber çok işinize yarakacak.

Instagram bağlantı kopyalama işlemini öncelikle ne için yapacağınızı seçin. Aşağıda buna göre başlıklar halinde ayrı ayrı anlattık. Bir profili çok beğendiniz ve Instagram dışında Whatsapp’tan arkadaşınıza göndermek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bir gönderiyi de Instagram kullanmayan arkadaşınıza Whatsapp ile göndermek için bu yöntem kullanılabilir. Hadi beraber Instagram bağlantı kopyala işlemi nasıl yapılır inceleyelim.

Instagram Bağlantı Kopyalama Yöntemleri

  • Instagram gönderi bağlantısı kopyalama.
  • Instagram hesap linki kopyalama.
  • Instagram URL kopyalama.
  • Instagram hikaye url’si kopyalama.

Instagram’da bağlantı kopyalama ikiye ayrılır. Birincisi fotoğraf ya da video olan gönderinin bağlantısını kopyalamak için kullanılırken ikinci yöntemde de profil url’sini kopyalamış olursunuz. Kopyalanan URL herhangi bir mesaj uygulaması ya da yazı yazılabilecek bir noktaya yapıştırılabilir. Eğer bir gönderi ya da profili Whatsapp ile arkadaşlarınıza göndermek istiyorsanız direkt olarak kopyalama yöntemini kullanabilirsiniz.

Instagram Bağlantı Nasıl Kopyalanır?

Instagram’da bir gönderinin bağlantısını kopyalamak istiyorsanız öncelikle gönderiyi açın. Gönderiyi açtıktan sonra sağ üst kısımdaki “…” üç noktaya dokunun. Bu seçeneğe dokunduğunuzda bir kutucuk açılır, buradan Bazı şeylerin yerini değiştirdik, seçeneğine basın. Açılan ekranın alt kısmından Bağlantıyı kopyala seçeneğine dokunmanız durumunda linki kopyalamış olursunuz.

Yukarıdaki görsel de de hangi adımları izleyeceğiniz verilmiştir. Gönderinin sağ üst kısmındaki üç noktaya dokunduktan sonra Bağlantıyı nerede paylaşacağını ve nereye kopyalayacağını seç’e dokunduktan sonra sağ kısımdaki ekran açılır. Buradan paylaş diyerek herhangi bir uygulamada paylaşabileceğin gibi direkt olarak Bağlantıyı kopyalama seçeneğini de seçebilirsiniz.

Instagram Hesap Linki Kopyalama

Instagram’da profil linki de kopyalanabiliyor. Herhangi birinin hesabının bağlantısını kopyalamak istiyorsanız aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmelisiniz. Bu sayede o kişinin hesabının profil linkini kopyalayabilirsiniz.

Instagram profil linki kopyalama adımları:

  • Instagram giriş yapın.
  • Profil linkini kopyalayacağınız profile girin.
  • Profilin sağ üst kısmındaki üç noktaya dokunun.
  • Açılacak olan kutucuktan Profilin Url’sini kopyala seçeneğine basmalısınız.

Yukarıdaki adımları uygulamanız halinde o profilin bağlantısını kopyalamış olursunuz. Kopyaladığınız URL’yi herhangi bir mesajlaşma uygulamasında yapıştırmak mümkün.

Instagram Hikaye Bağlantısı Kopyalama

Instagram’da takip ettiğiniz kişilerin paylaştığı hikayelerin de URL’sini kopyalayabilirsiniz. Bağlantısını kopyalamak istediğiniz hikayeyi açın. Yine sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun. Bunu yaptıktan sonra Bağlantıyı kopyala seçeneğine basarsanız hikayenin URL’sini kopyalamış olursunuz.

Hikayenin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunursanız yukarıdaki görseldeki gibi bir kutucuk açılır. Bağlantı kopyalama işlemi buradan yapılmaktadır.

Instagram Url Kopyalama

Instagram URL kopyalama seçeneği olarak profil ve gönderilerin URL’sini kopyalamamıza izin verir. Eğer siz de bir profil ya da gönderinin bağlantısını kopyalamak istiyorsanız yukarıdaki işlemleri sırası ile yapmalısınız.

Kopyalama işlemi tamamlandıktan sonra Instagram DM, Whatsapp, Facebook, Twitter ya da herhangi bir yazı yazılan platforma yapıştırıp kullanabilirsiniz. Eğer bir profili ya da gönderiyi arkadaşlarınıza göstermek istiyorsanız bu yöntem tam size göre.

Instagram bağlantı kopyalama genelde uygulamayı kullanmayan arkadaşlara komik video ve içerikleri göndermek için tercih ediliyor. Buna ek olarak bazı profilleri de arkadaşlarımıza gönderip tanıyıp tanımadığını bu yöntem sayesinde sorabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir