Teknoloji

Instagram Giriş Hareketleri Konum Yanlış Gösteriyor 2024

Instagram çoğu kişinin iletişim amacıyla kullandığı sosyal medya uygulamasıdır. Instagram giriş hareketleri konum yanlış gösteriyor hatası da bazı kullanıcılar tarafından araştırılıyor. Örneğin giriş hareketleri bölümüne baktığında İstanbul’da olan biri Bolu’da Şuan Aktif olarak görünebiliyor. Bu durum sonucunda insanlar hesaplarının çalındığını ya da şifresinin başkaları tarafından ele geçirildiğini düşünebiliyorlar.

Günlük internet kullanımının çoğu genelde Instagram ve buna benzer uygulamalarda gerçekleşiyor. Mesaj gönderilebilen, fotoğraf ve video gibi gönderiler paylaşabildiğimiz bu platform çok seviliyor. Bütün bu özelliklerle birlikte sesli ve görüntülü aramaları da çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Ancak bazı durumlarda sosyal medya hesapları da çalınabiliyor. Bu tür durumlardan korunabilmeniz için Instagram Giriş Hareketleri özelliğini getirmiştir. Bu bölüme bakan kullanıcılar ise Instagram giriş hareketleri yanlış gösteriyor sorunu ile karşılaşabiliyorlar.

UygulamaHata
InstagramKonum Hatası

Instagram Giriş Hareketleri Nedir?

Instagram giriş hareketleri, bir kullanıcının Instagram uygulamasına veya web sitesine giriş yaptığı yeri gösterir. Bu hareketler, kullanıcının Instagram hesabını şifre ve kullanıcı adını kullanarak girdiği ve kullandığı yeri gösterir.

Gönderilerin yayınlanması, beğeniler verilmesi, yorumlar yapılması ve diğer etkinlikler gibi işlemleri gerçekleştirdiği zamanlardır. Eğer bir Instagram hesabınız varsa, giriş hareketlerinizi görmek için hesabınızın güvenlik ayarlarını kontrol edebilirsiniz.

Instagram Giriş Hareketlerine Nasıl Bakılır?

Günümüzün büyük bir vaktini harcadığımız Instagram’da kullanıcı sayısının her geçen gün artması güvenlik problemlerini de beraberinde getirmiştir. Bu ve buna benzer uygulamalara siber saldırılar sık sık yapılmaktadır. Instagram, bu sorunu çözebilmek adına Giriş Hareketleri özelliğini Instagram’a getirmiştir. instagram giriş hareketleri konum yanlış olması, hesaba farklı bir cihazdan girilmesi vb. tehditleri ortadan kaldırmaya yarar. Size ait olmayan hareketi görüp bunu ben yapmadım diyerek o cihazdan çıkış yapılmasını sağlayabilirsiniz. Peki, giriş hareketlerine nereden bakılır?

Instagram giriş hareketlerine bakmak için:

 • İlk olarak uygulamadan Instagram’a giriş yapın.
 • Giriş hareketlerine bakmak istediğiniz hesapta oturum açmış olmanız gerekir.
 • Ardından profilinize girin.
 • Profilin sağ üst kısmında bulunan üç çizgiye dokunun.
 • Açılan yeni menüden Ayarlar kısmına giriş yapmalısınız.
 • Ayarlar menünden güvenlik bölümüne girin.
 • Güvenlik menüsünde bulunan Giriş Hareketleri sayfasına giriş yapın.
 • Giriş hareketleri sayfasına giriş yaparsanız burada o güne kadar hangi bölgelerden ve hangi cihazlardan Instagram’a giriş yapıldığına bakabilirsiniz.
 • Ayrıca giriş yapılan cihazların sağ kısmında bulunan üç noktaya dokunarak o cihazdan çıkış da yapabilirsiniz.

Instagram Giriş Hareketleri Konumu Yanlış Gösteriyor

Instagram giriş hareketlerine yukarıda anlattığımız gibi giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra o güne kadar hangi bölgelerden ve hangi cihazlardan o Instagram hesabına giriş yapıldığını görüntülemek mümkündür.

 • Giriş hareketleri sayfasında o güne kadar Instagramın açıldığı bölgeler ve cihazlar sıralanır. Sıralanan konumları bu ekrandan kontrol edebilirsiniz.
 • Konumlardan biri size ait değilse güvenlik ile ilgili bir problem olabilir.
 • Bu problemi gidermek için ilgili konumun sağında bulunan üç noktaya dokunarak çıkış yap butonuna dokunun ve şifrenizi değiştirin.
 • Ayrıca bazen tek giriş yapmış kişi siz olsanız dahi Örneğin Instanbul’da yaşıyorken konumu Ankara gösterebilir. Bu problem genelde Instagram sunucuları ile ilgili bir sorundur. Bunun için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Instagram Giriş Hareketleri Konum Yanlış Gösteriyor sorunu ile karşılaşanlar yukarıdaki çözüm yöntemlerinden faydalanabilirler. Instagram giriş konumu ile ilgili aklınıza takılanları yorum kısmından sormayı unutmayın.

Instagram Giriş Hareketleri Farklı Şehir Gösteriyor

Instagram uygulamasından hareketler bölümüne baktığınızda giriş hareketleri farklı gösteriyor olabilir. Bu durumda şüpheli bir şey yaşadıysanız hesap şifresini değiştirebilirsiniz. Ancak hesabı yeni açan kişiler dahi bazı zamanlar farklı şehir olarak konum görebiliyorlar. Bu durum internet sağlayıcısı ile alakalı olabiliyor.

Instagram giriş hareketi başka il gösteriyor sorununun nedeni bağlı olduğunuz internetten kaynaklı da olabilir. Ayrıca VPN kullanmanız halinde de bağlı olduğunuz şehir ya da ülkeyi farklı bir konum olarak gösterme olasılığı oldukça yüksektir.

Bu ve buna benzer aklınıza takılan soruları yorum kısmından eniyisor.com’a sorabilirsiniz. Sizin için konuyu araştırarak en doğru bilgiyi burada paylaşacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir