Teknoloji

İnstagram Gönderiye Müzik Ekleme, Nasıl Eklenir? 2024

İnstagram gönderiye müzik ekleme özelliği sonunda geldi. Artık instagram gönderinize müzik kitaplığından istediğiniz müziği seçerek ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda uygulama Shazam, Spotify ve Soundcloud üzerinden şarkı paylaşımı da yapabilirsiniz. Bu özellik sayesinde fotoğraflarınızı ve instagram videolarınızı daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

İnstagram’a müzik nasıl eklenir? seçeneği hakkında bilgi sahibi olmayanlar nasıl yapabileceklerini yazımızı okuyarak öğrenebilirler. Sizler için görsellerle detaylı bir şekilde instagram gönderilerine müzik ekleme yöntemini yazımızın devamında anlatacağız. Ayrıca yazımızda instagram paylaşımlarına müzik ekleme ve nasıl müzik eklenir? bilmeyenler için bu konuya da değindik.

İnstagram Gönderiye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmeniz gereken İnstagram uygulamanızın güncel olması yani son sürümünün yüklü olması gerekmektedir. İnstagram gönderisine müzik ekleme için sırasıyla;

  1. Cihazınızdan instagram uygulamasına giriş yapın.
  2. Paylaşacağınız gönderiyi seçin.
  3. Ardından Müzik Ekle seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan sayfada istediğiniz müziği arama yaparak gönderinize ekleyebilirsiniz.

İnstagram uygulamasında sadece fotoğraflarınıza değil Reels videoları ve Hikayelerinize de müzik eklemeniz mümkün. Sadece instagram da kayıtlı müzikleri hikaye ve gönderilerinize ekleyebileceğinizi unutmayın. İnstagram fotoğrafa müzik ekleme yöntemi yukarıdaki şemada gösterilmiştir.

İnstagram Gönderiye Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram Gönderi Müzik Ekleme Seçeneği Yok instagram gönderinizde müzik ekleme seçeneği yoksa uygulamayı son sürüm ile güncellemeniz gerekir. İnstagram gönderiye müzik ekleyememe sorunu bazen uygulamanın sürümüyle kaynaklı olarak bu seçenek görünmemektedir. Eğer güncellediyseniz ve hala yoksa uygulamayı cihazınızdan kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyiniz..

Bazen de İnstagram gibi popüler uygulamalar eski cihazlara yeni sürümleri göndermemekte bundan kaynaklı bir sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. İnstagram Gönderiye Müzik Ekleme sorununuz bu sebepten mi diye bakmak için instagramın güncel sürümü verdiği cihazlar listesini kontrol etmeniz gerekir.

İnstagram Gönderiye Müzik Ekleme

İnstagram’da bir gönderiye müzik eklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • İnstagram uygulamasını açın ve yeni bir gönderi oluşturmak için “+” simgesine tıklayın.
  • Fotoğraf veya video eklemek için kamera simgesine tıklayın veya telefonunuzda mevcut bir fotoğraf veya videoyu seçin.
  • Fotoğraf veya videoyu düzenledikten sonra, eklemek istediğiniz müziği seçmek için “Müzik” seçeneğine tıklayın.
  • Müzik ekleme ekranında, istediğiniz müziği bulmak için arama çubuğunu kullanabilir veya müzik türlerine göre sıralanmış müzikler arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Müziği seçtikten sonra, müzik önizlemesini dinleyin ve gönderinizin süresine göre müzik parçasının hangi bölümünü kullanmak istediğinizi seçin.
  • Müziği ekledikten sonra, gönderinizi paylaşmak için “Paylaş” düğmesine tıklayın.

Not: Müzik ekleme özelliği, Instagram’da bütün müzikleri bulamayabilirsiniz.

Instagram Gönderi Nedir?

Instagram, sosyal medya platformlarından biridir ve kullanıcıların fotoğraf ve videolarını paylaştıkları bir uygulamadır. Instagram’da, kullanıcılar bir profil oluştururlar ve bu profil üzerinden fotoğraf ve videolarını paylaşırlar. Bu paylaşılan fotoğraf ve videolara “gönderi” denir.

Gönderiler, Instagram üzerinde profil sayfalarında görüntülenir ve diğer kullanıcılar tarafından beğenilebilir ve yorum yapılabilir. Gönderiler ayrıca hashtag (etiket) kullanılarak kategorize edilebilir ve diğer kullanıcılar tarafından bu hashtagler aracılığıyla bulunabilir.

Gönderiler, sadece fotoğraf ve videolar olmakla kalmayıp, aynı zamanda metin, emoji ve diğer öğelerin de eklenebileceği bir yapıdadır. Instagram kullanıcıları, gönderilerini sadece takipçileriyle paylaşabilirler ya da herhangi bir kişi tarafından görülebilir hale getirebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir