Genel

Instagram Kalın Yazı Yazma 2 Kat Daha Kalın

Instagram’da biyografi ya da gönderi açıklamasında kalın yazı kullanmak istiyorsanız bu yöntemi uygulayın. Tek yapmanız gereken burada bahsettiğimiz Instagram kalın yazı yazma işlemlerini uygulamak. Ardından yazdığınız yazıyı kopyalayıp Instagram’da istediğiniz herhangi bir alana yapıştırarak kullanabilirsiniz.

Instagram kalın yazma işlemi düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Whatsapp uygulamasında direkt olarak kalın yazı yazmak için iki adet “*” yıldız arasına yazmak gerekir. Ancak Instagram uygulamasında böyle bir özellik bulunmadığından dolayı nasıl kalın yazabilirim? Gibi sorulara yanıt aranıyor. Burada bahsettiğimiz yöntemleri uygulayarak siz de biyografi kısmı için bold yazı yazabilirsiniz.

Kalın Yazı Nedir?

Kalın yazı, bir metnin belirli kısımlarının normalden daha kalın, belirgin veya vurgulu şekilde yazılmasıdır. Ancak dilerseniz, metnin tamamı da kalın yani vurgulanmış şekilde yazabilirsiniz. Bu metot, genellikle önemli veya dikkat çekici kelime ve cümleleri vurgulamak için kullanılır.

Kalın yazı, farklı yazılım programlarında veya yazı tiplerinde farklı fontlarda uygulanabilir. Fakat genel olarak kullanım amacı dikkat çekmek ve vurgulamaktır. Sosyal medya hesaplarında çeşitli alanlarda kalın yazılar yazarak bir şeyleri vurgulamak ve dikkat çekmek isteyenler için çeşitli yöntemleri anlattık.

Instagram Kalın Yazı Yazma Nasıl Yapılır?

İnstagram kalın yazı, uygulamanın içerisinde bulunan bir özellik değil. Bu nedenle farklı uygulama ya da araçlar kullanarak kalın yazı oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz bu yazıyı kopyaladıktan sonra biyografi, gönderi ya da öne çıkanlar başlığı olarak kullanmak mümkün. Aşağıda vermiş olduğumuz internet sitelerini kullanarak kalın, italik, üzeri çizili ve buna benzer çeşitli fontlarda yazılar oluşturabilirsiniz. Ardından kopyalayarak Instagram’da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalara yapıştırarak kullanabilirsin.

Instagram bold yazı yazma yöntemleri:

  • İnstagram kalın yazı yazma: Lingojam
  • İnstagram italik ve kalın yazı yazma sitesi: Fsymbols
  • İnstagram şekilli yazı yazma: Textfancy

Instagram’da kalın yazı ya da şekilli yazı yazmak için yukarıda vermiş olduğumuz 3 internet sitesinden birine giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra yazmak istediğiniz yazıyı yazmalısınız. Bunu yaptıktan sonra otomatik olarak yazdığınız yazı kalın yazıya dönüşür.

instagram kalın yazma
instagram kalın yazma

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi düz yazı şeklinde yazdığımız metin, sağ kısımda bold, bold italik gibi çeşitli fontlara çevrilmiş durumda. Siz de bunu yapabilirsiniz.

Yine bu internet sitelerinden italik, üstü çizili, altı çizili ve şekilli yazılar yazabilirsiniz. Ardından şekilli yazıya dönüşen kısmın üzerine gelip seçerek kopyalayın. Kopyaladığınız metni istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Instagram Biyografi Nasıl Kalın Yazılır?

Instagram’da biyografi kalın yazma nasıl yapılır bilmeyenler yine yukarıda bahsedilen internet sitelerinden birine giriş yaparak bunu yapabilirler. Kalın yazıya çevirmek istediğiniz metni ilgili ekrana yazın. Sistem otomatik olarak kalın yazıya çevirecektir. Sonrasında kopyalayıp profili düzenle seçeneği ile biyografi kısmına yapıştırmanız yeterlidir.

İsteyenler şekilli yazı yazmak için de yine bu internet sitelerinden faydalanabilir. Hemen hemen herkes profilinde biyografi kısmında, gönderi açıklamasında kalın yazılar yazabilmek için bu internet sitelerini kullanıyor diyebiliriz.

Instagram Biyografi Kalın Yazma

İnstagram biyografi kalın yazma, o profilin daha şık ve dikkat çekici olmasını sağlar. İnstagram profile kalın yazı yazma işlemi için yukarıda bahsettiğimiz internet siteleri en kullanışlı olanlardır. Bu internet sitelerinden biyografiniz için kısa ve uzun kalın yazılar oluşturabilirsiniz.

İnstagram bio kalın yazma için yapılması gerekenleri yukarıda sırası ile anlattık. Bu adımları uygulayarak siz de biyografi kısmına kalın yazılar oluşturabilirsiniz.

Instagram’da Kalın Yorum Yazma

Instagram kalın yorum yazma işlemi de yine bu internet sitelerinden yapılmaktadır. Yapmanız gereken şey ise yorum yapacağınız gönderinin yorum kısmına gelin. Sonrasında yukarıda bahsedilen üç internet sitesinden birine giriş yapın. Buraya yapmak istediğiniz yorumu yazmalısınız. Yorumu yazdıktan sonra sistem direkt olarak kalın yani bold fontuna çevirir.

Kalın yazıya çevrilmiş olan yorumunuzu kopyalayın. Sonra tekrar Instagram girip ilgili gönderinin yorum kısmına yapıştırın ve gönder tuşuna dokunun. Bunları yapmanız halinde Instagram’da yaptığınız yorum kalın görünecektir. Bu yorum diğer kullanıcılar tarafından da kalın yazı olarak görünür ve ilgi çeker.

Instagram kalın yazı yazma ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi burada anlattık. Ancak dilerseniz bu yöntemler dışında farklı internet siteleri ya da mobil uygulamaları da tercih edebilirsiniz. Bizler burada en çok kullanılan internet sitelerini listelemeye özen gösterdik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir