Teknoloji

iPhone 11 Alınır mı 2023

Teknolojik ürünlerin fiyatı döviz kurundan dolayı artmış durumda. Peki, bu artıştan sonra iPhone 11 alınır mı 2023 yılında satın almak mantıklı mı? Yıllar geçtikçe telefonların performansı da düşüyor. Doğal olarak insanlar birkaç yıl önce çıkmış olan bir ürünü satın alma konusunda da tereddüt duyuyor. 2023 yılında iPhone 11 alınır mı diye merak edenler için genel bilgiler.

Telefon satın alacak olanlar bütçelerine uygun cep telefonları arıyorlar. Daha öncesinde Apple iPhone cep telefonu kullananlar yeni bir cihaza geçmek istediklerinde fiyatların çok pahalı olduğunu görüyorlar. Bu nedenle daha öncesinde iPhone 7, iPhone 8 Plus gibi cihazlar kullananlar iPhone 11 cep telefonu satın alınır mı sorusuna yanıt arıyorlar. Günümüzde 16.500 TL civarında fiyatı olan bu cep telefonun özellikleri günümüz teknolojisinde yeterli seviyede mi? Bütün bu sorulara tek tek cevap vereceğiz.

Eniyisor.com’a gelen soru “Telefonum kırıldı ve yeni bir telefon almayı düşünüyorum, iPhone 11 alınır mı?” şeklindeydi.

iPhone 11 Alınır mı? 2023

 • Kamerası alt modellere göre daha iyidir.
 • Batarya ömrü eski iPhone modellerine göre daha uzun ömürlü.
 • Portre modu çok iyi sayılmaz.
 • Hızlı şarj özelliği ile daha hızlı şarj edilir.
 • Güncelleme almaya en az 2 yıl daha devam edecek.
iphone 11

Satın almadan önce iPhone 11 2023’de alınır mı merak edenler için öncelikle cihazın özelliklerini de burada yazdık. Bu sayede cihazın özelliklerinin sizin için yeterli olup olmadığını anlayabilirsiniz.

iPhone 11 alınır mı:

 • Batarya bakımından Li-Ion pil kullanır ve 3110 mAh gücüne sahiptir. Bu durumdan dolayı pili yeterli seviyededir.
 • Kamera bakımından iPhone 7, iPhone 7 Plus ve 8, 8 Plus cihazlara göre daha iyi bir kamerası var.
 • Alt modellere göre daha uzun ekran süresi.
 • Hızlı şarj özelliği.
 • 4 GB RAM.
 • Daha yüksek ses seviyesi.
 • Cihazın çıkış tarihinden itibaren 5 yıllık güncelleme desteği verilmektedir.

Fiyat bakımından ilk çıktığı zamanlara göre daha pahalı bir üründür. Ancak cihazı yeni satın alanların yorumuna baktığımızda genelde bu cihazdan memnun görüşler ile karşılaşıyoruz.

iPhone 11 Kamerası iyi mi?

iPhone 11 Pro, 12 ve diğer modelleri, 13 ve diğer modelleri ve 14, diğer modellerine göre daha düşük bir kamera özelliğine sahiptir. Portre modunda oldukça yapay bir bulanıklaştırma yapıyor. Ancak ana kameranın çektiği fotoğraflar tatmin edici seviyede.

Eğer öncesinde daha düşük bir iPhone modeli kullandıysanız bu telefonun kamerasını beğeneceksiniz. Ancak kişisel yorumumuz Portre modunun pek de iyi olmadığı yönünde.

iPhone 11 Kullanıcı Yorumları

 • iPhone 11 aldım geçen hafta çok memnun kaldım. Öncesinde iPhone 6s kullanıyordum.
 • Mükemmel bir cep telefonu herkese tavsiye ederim.
 • Kamera bakımından Pro modellere göre geride, iPhone 13 kalitesinde fotoğraflar ya da videolar beklemeyin.

iPhone 11 alınır mı sorusunun yanıtını merak edenler genelde yeni bir iPhone almayı düşünenler. Son modellerin fiyatları oldukça uçuk olduğundan insanlar iPhone 11 gibi modellere yöneliyorlar. Burada iPhone 11 artıları ve eksilerinden bahsettik.

iPhone 11 alınır mı konusuna çip ile devam edelim.

Apple A13 Çip Yeterince Güçlü

2019’da üretilmiş olan bu cihaz içinde Apple A13 çip bulunmaktadır. Apple’ın bu cihazda kullandığı çip halen daha orta segment Android cihazlara fark atacak özelliklere sahip. A13 çipi uygulamaları ve oyunları problemsiz bir şekilde çalıştırmanıza olanak sağlar. iPhone 11 alınır mı sorusunu soranlar buradan cihaz ile ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirler.

Ekstra bilgi vermek gerekirse elimizdeki iPhone 8 Plus cihaz 2023 yılı itibariyle problemler yaşatmaya başlamış durumda. Yaklaşık 5 yıldır kullanmış olduğumuz cep telefonu 2022 yılının ortalarına kadar çok fazla sorun çıkarmıyordu. Ancak ios sürümü güncellemeleri ile birlikte telefonun birçok hata verdiğini görüyoruz.

Hatalara örnek vermemiz gerekirse zaman zaman donma, kendi kendine kapanma, şarjının yetersiz gelmesi ve bazı uygulamaların donması gibi problemleri gösterebiliriz. Apple zamanında eski model cihazları yavaşlattığını zaten açıklamıştı. iPhone 11 konusuna dönecek olursak cihazı satın alırsanız birkaç yıl daha sorunsuz bir şekilde kullanabileceğinizi söyleyebiliriz. Ancak ilerleyen sürede bu cihaz da diğer modeller gibi vasat bir hal alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu