Teknoloji

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır? Garanti Kapsamında Neler Var?

Apple iPhone telefonunuzun garantisi ne zaman bitiyor öğrenmek isteyebilirsiniz. Buradan, iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

İkinci el telefon satın almadan önce çiziklere bakıldıktan sonra garantisi olup olmadığı merak edilir. Satıcı genelde 10 – 12 ay garantisi var şeklinde açıklama yapar. Ancak net garanti tarihini sorgulamanız faydalı olacaktır. Bazen de iPhone telefon alanlar bir arıza olduğunda garantiye göndermeden önce iPhone garanti sorgulama işlemini yapmak isteyebiliyorlar.

iPhone garanti sorgulama rehberi ile siz de cihazınızı sorgulayın. Kullanılan teknolojik ürünlerin garnatisi oldukça önemlidir. Son zamanlarda çok pahalı olan iPhone’ları 2. el olarak alacaksanız ya da servise göndermek için Apple garanti sorgulama yapmak isteyebilirsiniz. iPhone telefonlarda garanti sorgulama nasıl yapılır? buradan inceleyebilirsiniz.

Önceleri iPhone, iPad ya da Macbook cihazların garantisini öğrenmek için Apple’ın internet sitesini ziyaret etmek gerekiyordu. Fakat, 2020 yılında gelen iOS 13 ve iPadOS 13 yazılım güncellemeleri ile bunu cihazdan da sorgulayabiliyoruz.

Garanti Süresi Sorgulama

Garantinin bitmesine ne kadar süre kaldığını merak ediyorsanız, iPhone cep telefonunuz için iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır? sorusuna yanıt verdik.

 • Eğer hemen telefondan sorgulamak isterseniz Ayarlar > Hakkında bölümüne gidin burada ekranda bulunan bilgiler arasında garanti süresini de görüntüleyebilirsiniz.

Eğer iPhone cihazınızın garanti süresini direkt olarak Apple internet sitesinden sorgulamak isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Apple iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

Apple iPhone garanti süresi sorgulamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Bu yöntem kullanılarak iPhone cep telefonunun ne kadar garantisinin kaldığını öğrenebilirsiniz. Apple resmi internet sitesine giriş yapıp hemen sorgulama yapabilmek için bu rehber işinize yarayacaktır.

iPhone garanti sorgulama:

 • Hemen Garanti Kapsamını Denetle sayfasına giriş yapın
 • Açılan sayfaya cihazınızın Seri numarasını yazın
 • Sonrasında da Güvenlik Kodunu yazın
 • Devam butonuna dokunarak cihazın garanti süresini sorgulamak mümkün

Eğer cihazınızın seri numarasını bilmiyorsanız Ayarlar > Hakkında bölümüne giriş yaparak buradan da cihazınızın seri numarasını sorgulayabilirsiniz.

iPhone Seri Numarası Nasıl Bulunur?

Yukarıdaki görselde yazan adımları takip ederek cep telefonunuzun seri numarasını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca iPhone seri no nasıl bulunur yöntemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Ayarlar ölümüne girin.
 • Buradan Genel kısmına giriş yapın.
 • Hakkında menüsüne girin.
 • Açılan ekranda cihazın Seri Numarası bilgileri bulunmaktadır.

İlgili ekranda bulunan Seri Numarasını bir üst başlıkta vermiş olduğumuz garanti süresi sorgulama sayfasına yazarak garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

iPhone Garantisi Hangi Sorunları Kapsar?

iPhone garanti süresi öğrenme ile birlikte garantinin hangi problemleri kapsadığı da merak edilmektedir. Eğer siz de hangi problemlerin garanti kapsamında olduğunu merak ediyorsanız aşağıdan hemen inceleyebilirsiniz.

 • Kullanıcıdan kaynaklanmayan şarj sorunları.
 • Siri’nin hatalı çalışması.
 • Kullanıcı kaynaklı olmayan (Face ID) çalışmama durumu.
 • Dokunmatik ekran hataları.
 • Parmak izi sensörünün çalışmaması ya da hata vermesi.
 • Ekranda sarı lekeler olması.
 • Ekranda ölü pikseller olması.
 • Kameraların birinde ya da daha fazlasında problem ile karşılaşılması.

iPhone kullanıcıdan kaynaklanmayan birçok hata ve arıza için garanti kapsamında ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Eğer hata tamir ile çözülebilecek düzeydeyse tamir edilir, düzelmeyecek durumdaysa da yenisi ile değiştirilir.

Eğer iPhone’unuz buna benzer kullanıcı kaynaklı olmayan hatalardan dolayı arıza veriyorsa garanti süreci de devam ediyorsa garantiye göndererek tamir ettirebilirsiniz.

iPhone 11 Garanti Süresi Sorgulama

iPhone 11 garanti süresi hakkında bilgi almak isteyenler yukarıdaki yöntemleri uygulayabilirler. Bildiğiniz gibi iPhone cihazlar sıfır alındığında 2 yıl garantisi vardır. Ancak ikinci el cihazların garanti süresinin ne kadar kaldığını öğrenmek için sorgulama yapmak gerekir.

Apple garanti sorgulama nasıl yapılır bilmeyenler için burada detaylıca anlattık. Buradan hem resmi internet sitesi üzerinden hem de cep telefonunuzdan garanti süresinin ne kadar kaldığına bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir