Teknoloji

iPhone Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır? Seri No

Apple marka iPhone telefon aldıysanız ve orjinal olduğundan şüpheliyseniz buradaki yöntemleri kullanın. Peki, iPhone orjinallik sorgulama nasıl yapılır? Satın alacağınız Apple marka iPhone, Airpods ya da şarj aletinin orjinal olup olmadığını kontrol etmek için buradaki yöntemi kesinlikle uygulayın.

Apple marka iPhone cep telefonunuzun orjinal olup olmadığını sorgulamak isteyebilirsiniz. Daha çok ikinci el telefon alımlarında bu işlem yapılmaktadır. Çünkü çakma iPhone cihazlar da günümüzde bulunuyor. Satın aldığınız cihazın garantisi var mı yok mu nerede üretilmiş gibi bilgilerini öğrenmek istemeniz oldukça doğal. Bu haberimizde iPhone orjinal ürün sorgulama nasıl yapılır detaylıca anlattık.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte, her yıl Aplle yeni marka iPhone cihazlarını tanıtıyor. Eski telefonlar ise ikinci el olarak satılıyor. Ancak iPhone ürünlerinin 4 yıl önceki modelleri dahi sıfır olarak satılabiliyor. Bu nedenle yazılım desteği uzun süre verildiği için iPhone cihazlar daha fazla tercih ediliyor. İkinci el piyasasına bakınca, Apple ürünlerinin daha pahalıya satıldığını yani fazla değer kaybetmediğini görüyoruz. Günümüzde teknolojik ürünler çok pahalı olduğundan dolayı genelde ikinci el iPhone telefonları tercih ediyorlar.

iPhone Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone Orjinallik Sorgulama Nasıl Yapılır

Yukarıdaki görseldeki gibi, Apple‘ın resmi internet adresinden sorgulama yapılabilir. Apple iPhone orjinallik sorgulama için ilk olarak bu yöntemi kullanacağız. Bu ekrandan iPhone, airpod, ipad, mac, macbook, şarj aleti, adaptör ve benzeri bütün ürünlerin orjinalliğini sorgulayabilirsiniz.

iPhone orjinal ürün sorgulama:

 • Seri numaranızı öğrenmek için iPhone telefonunuzdan *#06# tuşlayın
 • Çıkan numaralar ürünün seri numarasıdır
 • Bu numaraları Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin sayfasındaki ilgili alana girin
 • Alt kısımdaki Güvenlik Kodunu kutucuğa yazın
 • Ardından Devam butonuna dokunarak sorgulamayı tamamlayın

Yukarıdaki bağlantı sayesinde Apple marka bütün ürünler sorgulanabilir. iPhone cep telefonları, kulaklıklar, şarj adaptörleri gibi ürünlerin sorgulamasını yapabilirsiniz.

iPhone Adaptör Orjinal Sorgulama

iPhone şarj adaptörü orjinallik sorgulama yöntemi için yine yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Şarj adaptöründe yazan seri numarasını Servis ve Destek kapsamı kontrolü ekranından inceleyebilirsiniz. İnceleme sonucunda eğer ürün gösteriliyorsa ilgili ürün orjinaldir. Eğer ürün orjinal değilse bir sonuca ulaşamazsınız. iPhone adaptör orjinallik sorgulama:

 • Üst başlıkta verilen bağlantıya girin
 • Buraya ilgili ürünün seri numarasını yazın
 • Güvenlik kodunu yazın
 • Sonrasında Devam butonuna dokunarak ürünü sorgulayın.

Eğer sorgulama esnasında hatalı bir kod kullanılırsa ya da orjinal olmayan bir ürün seri no sorgulanırsa: “Ne yazık ki bu seri numarasına ilişkin kapsamı kontrol edemiyoruz. Lütfen bilgilerinizi kontrol edip yeniden deneyin. Apple aksesuarlarıyla ilgili yardım almak için lütfen” uyarısı ile karşılaşırsınız.

iPhone Seri No Sorgulama

iPhone Seri No Sorgulama

Siz de hemen iPhone seri no sorgulama işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Yapmanız gerekenler oldukça basittir. Ürünün kutusundan ya da *#06# butonlarına dokunarak seri no bulabilirsiniz. Ardından hemen öğrenmek için, iPhone seri no sorgulama:

 • Burada verilen bağlantı sayfasını ziyaret edin
 • Cihazınızın arama kısmına *#06# yazarak seri no sorgulayın
 • Çıkan seri no’yu sorgulama ekranına yazın
 • Güvenlik kodunu da doğru şekilde yazın
 • Ardından Devam butonuna dokunarak sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz

iPhone Sero No Nerede Yazar?

iPhone seri no nerede yazar bilmeyenler ise aşağıdaki adımları sırasıyla takip etmelidir. Bu sayede tuşlama ile sorgulamak yerine direkt ayarlar bölümünden iPhone cep telefonunun seri numarasını görüntüleyebilirler.

 • Ayarlar bölümüne gidin
 • Buradan Genel menüsüne girin
 • Buradan da Hakkında menüsüne giriş yapın
 • Açılan ekranda Ad, iOs Sürümü, Model Adı, Model Numarası ve Seri Numarası gibi bilgilere ulaşabilirsiniz

iPhone orjinallik sorgulama ve iPhone seri no sorgulama işlemlerini yukarıdaki yöntemleri uygulayarak sorgulamak mümkündür. Sorgulama işlemini yaptıktan sonra ürünün orjinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Apple marka bazı ürünler:

 1. iPhone
 2. iPad
 3. MacBook
 4. iMac
 5. Apple Watch
 6. AirPods
 7. HomePod
 8. Apple TV
 9. iPod Touch
 10. Mac Pro

Birinden Apple marka iPhone cep telefonu satın almadan önce kesinlikle iPhone orjinallik sorgulama 2023 Seri No Sorgulama başlığını okumanızı öneririz. Bu sayede cihazın orjinalliğinden ve garanti kapsamında olup olmadığından emin olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir