Teknoloji

iPhone Silinen Videoları ve Fotoğrafları Geri Getirme

iPhone telefonda silinen fotoğrafları geri getirmek isteyenler için bunu nasıl yapabileceklerini anlattık. Apple cep telefonu kullananlar, iPhone silinen fotoğrafları geri getirmek için buradaki adımları uygulayarak fotoğraflarını kurtarabilirler. iPhone kullanıcılarının sildikleri fotoğrafı kurtarabilmeleri için özel bir sistem geliştirmiştir. Bu sistemde sildiğiniz fotoğrafı 30 gün içerisinde tekrar kurtarabiliyorsunuz. Bazı kullanıcılar iPhone son silinenler 30 gün geçmiş fotoğrafları kurtarma yollarını da arıyorlar. Bu konuların tamamı hakkında detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

iPhone çöp kutusundan silinen fotoğrafları geri getirme, hakkında da çeşitli araştırmalar yapıldığından dolayı bu konuyu da araştırdık. Eğer iPhone telefonunuzdan bir fotoğrafı ya da videoyu sildiyseniz bunu kurtarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bahsettiğimiz işlemleri sırasıyla uygulamak. Android cihazlarda olduğu gibi iPhone telefonlarda da sildiğiniz fotoğraf ya da videoyu geri alabiliyorsunuz. Çoğu kişi bunun nasıl yapılacağını bilmediği için bu medya dosyalarından hemen vazgeçiyor. Peki iPhone silinen fotoğrafları geri getirme nasıl yapılır?

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iPhone’da silinen fotoğrafları geri getirmek oldukça basit. Basit birkaç işlem uygulayarak sildiğiniz fotoğrafları geri yükleyin. iPhone’dan silinen fotoğraflar “Son Silinenler” bir bölümünde saklanır ve orada bir süre kalır. Bu süre 30 gündür. İsteyenler 30 gün içerisinde tekrar bu fotoğrafları geri yükleyebilirler. Son silinenlere giriş yapabilmek için telefon şifresi ya da parmak izi ile kilidini açmak gerekmektedir.

iPhone silinen fotoğraflar nasıl geri yüklenir:

  • iPhone telefonunuzda Fotoğraflar uygulamasına giriş yapın.
  • Ekranı en aşağıya kadar kaydırın.
  • En alttaki Son Silinenler bölümüne girin.
  • Girdikten sonra sağ üst kısımdaki Seç seçeneğine dokunmalısınız.
  • Bu seçeneğe dokunduğunuzda kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçin ve sağ alt kısımdaki Kurtar seçeneğine basın.
  • Bu sayede fotoğraf tekrar Fotoğraflar bölümüne gelecektir.

iPhone telefonunuzda sildiğiniz fotoğrafları geri getirmek işte bu kadar kolay. Tek yapmanız gereken son silinenler bölümüne giriş yaparak sildiğiniz dosyayı seçip geri yükle demek. İsterseniz sildiğiniz bütün görsel ve videoları da geri yükleyebilirsiniz. Bunu yapmak için tek tek seçmeden önce seç’e dokunup sonrasında Tümünü Kurtar seçeneğine dokunmak.

iPhone Silinen Videoları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

  • Fotoğraflar uygulamasını açın.
  • Ekranı en aşağıya kadar kaydırıp son silinenler menüsüne girin.
  • Burada sağ üst kısımdaki Seç seçeneğine dokunun ve kurtarmak istediğiniz videoyu seçin.
  • Seçimi yaptıktan sonra sağ alttan Kurtar seçeneğine basmalısınız.

Yukarıdaki işlemleri sırası ile uygulayarak iPhone telefonunuzda silmiş olduğunuz videoları kurtarabilirsiniz. iPhone silinen videoları kurtarma işlemi işte bu kadar basit. iPhone telefonunuzda sildiğiniz videolar 30 gün boyunca son silinenler klasöründe kalır. Eğer bu süre içerisinde ilgili alana giriş yaparak kurtarırsanız dosya fotoğraflar uygulamasına geri yüklenecektir.

Eğer iPhone kullanıcısı, silinen fotoğrafları “Sil” seçeneğiyle silerse, bu medya dosyaları iPhone’un “Recently Deleted” (Son Silinenler) albümüne taşınıyor. Bu albümde, silme işleminden sonraki 30 gün içinde fotoğrafları geri yükleyebilirsiniz. 30 günün sonunda ise, fotoğraflar kalıcı olarak silinir ve geri yüklenemez hale gelecektir.

iPhone Çöp Kutusundan Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iPhone’da çöp kutusundan silinen fotoğrafları ve videoları geri getirmek mümkün değildir. Eğer daha öncesinde Whatsapp ve benzeri bir yerde yedek aldıysanız bunu kurtarmak mümkün. Ancak yedek alınmadığı taktirde çöp kutusundan da silindiği için ilgili video ve fotoğrafları tekrar geri yüklemek mümkün değil.

Çeşitli uygulama ve programlar bunu yapabildiğini iddia etse de ne kadar gerçek olduğu bilinmemektedir. Bu nedenle çöp kutusundan silinen fotoğrafları geri getirmek mümkün değil gibi görünüyor. iPhone telefonunuzdan fotoğraf ya da video silerken bu nedenle dikkat etmelisiniz. Son silinenlerden sileceğiniz medya dosyalarına tekrar ulaşmak imkansız gibi bir şey.

Sonuç

Sonuç itibariyle sildiğiniz fotoğraf ve videolar son silinenler klasöründe 1 ay boyunca saklanır. Apple kullanıcılarına bu medya dosyalarını kurtarmak için 30 günlük süre tanır. Eğer kullanıcılar bu süre içerisinde Son Silinenler menüsüne giriş yapıp sildikleri dosyayı kurtarmazsa kalıcı olarak silinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir