Genel

iPhone X Alınır Mı? 2024 Artıları ve Eksileri

3 Kasım 2017 yılında çıkan iPhone X cep telefonlarını almayı düşünenler için bilgilendirme. Buradaki bilgilere bakarak “iPhone x Alınır mı 2024” yılında bu cihaza para verilir mi sorunuza yanıt bulabileceksiniz. iPhone x modellerinin özelliklerine ve kullanıcı yorumlarına da buradan ulaşabilirsiniz. İkinci el telefon alacak olanlar genelde satın almadan önce bunu birkaç kişiye danışıyorlar. İnternetten de araştırma yapanlar için 2024 yılında alınır mı sorusuna yanıt verdik.

Apple marka iPhone cep telefonlarının fiyatı son senelerde oldukça artmış durumda. Son model bir iPhone’a sahip olabilmek için 50 bin TL’den fazla para ödemek gerekiyor. Ancak iPhone x ve diğer eski modeller de halen ilgi gören modeller arasındadır. Haberimizde de bu telefonun yeterli olup olmayacağını açıklıyoruz. Satın almadan önce iPhone x alınır mı 2024 iPhone x ne zamana kadar güncelleme alır sorularına yanıt veriyoruz.

iPhone X Alınır Mı? 2024

Apple iPhone cep telefonları için 5 yıllık güncelleme desteği vereceğini açıklamıştı zaten. Ancak günümüzde iPhone 8 cep telefonu modellerinin halen daha güncelleme aldığını görüyoruz. Doğal olarak iPhone X’de halen daha güncelleme alıyor. Muhtemelen bu cihazı satın aldığınızda birkaç yıl sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Genel özellikler ve iPhone X alınır mı için bazı açıklamalar:

 • Şarj: Şarj konusunda çok sorun yaşatmasa da Pil gücü düşük olduğundan dolayı uzun video izlemelerde ya da sosyal medya kullanımında şarjınız erken biter. 2716 mAh bataryası ile kullanımınıza bağlı olarak akşama kadar yetmeyebilir.
 • Performans: Bütün eski iPhone modellerinde olduğu gibi X modellerde de performans düşüklüğü gözlemlenmektedir. Apple zaten eski iPhone cihazları yavaşlattığını açıklamıştı. Ancak genel performans bakımından sizi zora sokmayacak bir modeldir.
 • Fiyatı: Sıfır fiyatı 11.800 TL civarında ikinci el fiyatları ise 9000 TL civarındadır. Bu cihazı satın almadan önce eğer yeterli bütçeniz varsa iPhone 11 ya da daha üst bir model tercih edebilirsiniz.
 • Kamera: Uygun ışık ve açıda fotoğraf çekmeyi biliyorsanız güzel fotoğraflar elde edersiniz. iPhone 11 ile yarışabilecek bir kamera özelliğine sahiptir.
 • Alınır mı: Eğer sıfır almayı düşünüyorsanız ve bütçeniz uygunsa daha yüksek bir model tercih edebilirsiniz. Fakat bütçeniz bu cihaza uygunsa pişman etmeyecek bir modeldir.

iPhone X Özellikleri

iPhone X satın almadan önce genel özelliklerini merak ediyorsanız aşağıdan inceleyebilirsiniz. Ekran özelliği, pil gücü, hızlı şarj desteği ve kamera özellikleri şu şekildedir:

 • Ekran Boyutu: 5.8 İnç
 • Ekran Teknolojisi: OLED
 • Ekran Çözünürlüğü: 1125×2436 (FHD+) Piksel
 • Ekran Çözünürlüğü Standardı: FHD+
 • Piksel Yoğunluğu: 458 PPI
 • Ekran Yenileme Hızı: 60 Hz
 • Batarya Kapasitesi (Tipik): 2716 mAh
 • Hızlı Şarj Gücü (Maks.): 15 W
 • Kamera Çözünürlüğü: 12 MP
 • İkinci Arka Kamera Çözünürlüğü: 12 MP

Cihazın bütün özelliklerini incelemek için Apple iPhone X sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Birkaç yıl kullandıktan sonra satıp yeni model almayı düşünüyorsanız bu cihazı satın alabilirsiniz. Ancak 3 – 5 yıl kullanmayı planlıyorsanız muhtemelen birkaç yıl içerisinde gelecek olan güncellemelerle oldukça yavaşlayacak gibi görünüyor.

iPhone X Kullanıcı Yorumları

Genel kullanıcı yorumlarını incelediğimizde iPhone X alınır mı sorusuna verilen yanıtlar olumlu yönde. Birçok kullanıcı bu cihazı 2 – 3 yıl kadar sorunsuz kullanabileceğinizi açıklamış durumda. Kamera bakımından da kullanıcılar genel anlamda pozitif yorumlar yapıyor.

Stabil çalışma ve hız bakımından Android cihazlara oranla çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Pubg Mobile ve benzeri FPS oyunları oynuyorsanız 60 FPS destekleyen bir cep telefonu olduğunu hatırlatmamızda fayda var.

İkinci el telefon alacak olanların cihazı güvenilir kaynaklardan satın alması gerekir. Daha öncesinde ekran değişimi, kamera değişimi batarya değişimi gibi tamiratlar görüp görmediğini de bilmek gerekir. Bildiğiniz gibi ikinci el telefon alırken genelde garanti süresi dolmuş ya da garantisinin dolmasına az bir süre kalmış cihazlarla karşılaşırsınız. Mümkünse garantisi 1 yıl kadar olan cihazları tercih edebilirsiniz.

iPhone X cep telefonunu almadan önce ikinci el satış sözleşmesini imzalayarak satın alabilirsiniz. Bütçeniz yeterliyse ve uygunsa iPhone x yerine iPhone Xs ya da iPhone 11 modellerinden birini tercih edebilirsiniz. Cihazı kullanıyorsanız satın almayı düşünenler için bilgilendirici yorumları alt kısımdan yapın.

Bir Yorum

 1. 4 aydır iPhone x kullanıyorum ve memnunum. Satın almak için bütçeniz bu cihaza yetiyorsa kesinlikle almanızı tavsiye ederim. Öncesinde 6s kullanıyordum, Pil bakımından iPhone 6’ya göre çok daha iyi. Ancak bir süre para biriktirip iPhone 11 ya da daha üst bir model alırım diyorsanız orası da sizin bileceğiniz iş. Fakat malum her geçen gün cep telefonu fiyatları artıyor. Ancak ikinci el bir cihaz alacaksanız cihazın orjinal olup olmadığından emin olun. Ekran değişmiş olabilir ya da pil değişimi görmüş olabilir. Zaten cihaz ayarlarından bunlara bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir